Jump to content

Рођендан престолонаследника Александра II Карађорђевићa

Оцени ову тему


Препоручена порука

17. ЈУЛ - КРАЉЕВ РОЂЕНДАН

Драги Београђани,
У част рођендана Њ.К.В. Престолонаследника Александра II Карађорђевићасутра ће широм нашег града бити организоване активности чланова ГО Београд Удружења Краљевина Србија, чији ће циљ бити информисање грађана наше престонице о овом, за све монархисте великом дану, његовом значају и досадашњим хуманитарним и образовним делима и достигнућима нашег краља и Патрона.
По препоруци Његовог Величанства биће организовано добровољно давање крви чланова Удружења, а кулминација свих целодневних догађаја биће промотивни штанд Удружења у Кнез Михаиловој улици, код Руског цара, у 19 часова. На штанду ће грађани моћи да се информишу о свему што их занима, напишу рођенданску честитку Његовом Величанству и сазнају више о активностима Градског одбора и Удружења у целини.
Придружите нам се!

Срећан рођендан Ваше Величанство!
Хвала Вам за несебичну помоћ коју пружате вашем народу и Вашој отаџбини!

ЖИВЕО КРАЉ!
ЖИВЕО БЕОГРАД!

post-7697-0-11405000-1374010824_thumb.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срећан му рођендан! Волео бих да уместо њега помислим жељу...а то је да научи српски барем колико овај афро-американац. :)

 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не иде баш да за свој (68) рођендан пева "Дотак`о сам дно живота" :D

 

Њему сигурно не иде... пошто не зна српски. ;)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада ћу да звучим прилично субјективно јер нисам за монархију, али овај човек је толико мизерно створење, без харизме, ауторитета било које врсте, а при том изгледа и делује као да је пао са марса...

 

Да ли ико може цитирати неку његову изјаву, било којим поводом а да је вредна пажње, па и на енглеском, с обзиром да му матерњи није јача страна...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srecan rodjus! :D

 

2lkraex.jpg

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада ћу да звучим прилично субјективно јер нисам за монархију,али овај човек је толико мизерно створење,без харизме, ауторитета било које врсте, а при том изгледа и делује као да је пао са марса...

 

Да ли ико може цитирати неку његову изјаву, било којим поводом а да је вредна пажње, па и на енглеском,собзиром да му матерњи није јача страна...

 

Па Њему је матерњи језик Грчки ... ;) .. па нека је и делом Дански ...пошто је Александра ..његова мама, била и данска принцеза .. а не само грчка ... :)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada je u pitanju Aleksandar II Karadjordjevic ljudi u Srbiji se prema njemu odnose sa neopravdanom dozom podozrenja i svaki put se hvataju za njegov srpski jezik. Mislite da on ne bi naucio srpski da je imao prilike za to? Odlicno govori srpski, kada ne stoji pred kamerama ili pred publikom, za nekoga ciji je maternji jezik bio engleski i koji za svog zivota nije imao priliku da nauci srpski. I sta to menja ako on ne zna srpski? Ako cemo tako suditi, ko od vas zna srpski knjizevni jezik tacno i bez ijedne greske? (ne uzimajte u obzir sto pisem latinicom i bez kukicastih slova) Trazite manu u svakom coveku, ako je nema stvoricete je, vrline zaboravite, ako ih ima oslepicete na njih. Ne razumem vas po tom pitanju, ali ne bih snage vise od ovoga trosio na vas.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kvalitete u njemu su prepoznali i masoni... ili on u njima, tj u sebi, masonerija je izgleda ultraegomansko drustvo... pa sta ako je on prestolonaslednik, jednak je sa ratarom... ali ne i sa rodoljubivim ratarom... i nema razloga za podozrenje ni ne poznajemo coveka niti je on sad neki poseban faktor, ali postovanja za izrazaj treba uvek imati.

 

 

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Без краља не ваља.
Срећно!

"Пред безумним не говори, јер неће марити за мудрост беседе твоје" Приче Соломунове 23:9

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada je u pitanju Aleksandar II Karadjordjevic ljudi u Srbiji se prema njemu odnose sa neopravdanom dozom podozrenja i svaki put se hvataju za njegov srpski jezik. Mislite da on ne bi naucio srpski da je imao prilike za to? Odlicno govori srpski, kada ne stoji pred kamerama ili pred publikom, za nekoga ciji je maternji jezik bio engleski i koji za svog zivota nije imao priliku da nauci srpski. I sta to menja ako on ne zna srpski? Ako cemo tako suditi, ko od vas zna srpski knjizevni jezik tacno i bez ijedne greske? (ne uzimajte u obzir sto pisem latinicom i bez kukicastih slova) Trazite manu u svakom coveku, ako je nema stvoricete je, vrline zaboravite, ako ih ima oslepicete na njih. Ne razumem vas po tom pitanju, ali ne bih snage vise od ovoga trosio na vas.  

 

Koliko on zivi u Srbiji? par meseci ili 12,13 godina? Niko ne kaze da treba da zna knjizevni jezik bez i jedne greske,ali nije smeo sebi dopustiti da tako smesno zvuci. Ja pratim sport i znam da fudbaleri koji su iz Brazila,Ekvadora i sl posle 2 godine u Srbiji iako nikad pre nisu znali ni gde je Srbija a kamoli culi taj jezik,dakle posle 2 godine pricaju bolje srpski od prestolonaslednika.

 

Moj deda se borio u cetnicima tokom drugog svetskog rata,kad je bio prestolonaslednik u njegovom gradicu deda je preveslao svo obezbedjenje u nameri da se sa njim pozdravi. Hocu da kazem da ja nemam nista licno,ali zaista taj jezik,onda dok je bila sahrana posmrtnih ostataka skoro na Oplencu isto sto me je zapanjilo kad je kamera usnimila sinove naseg prestolonaslednika koji su se smejali i zagledali u sat zevajuci.

 

Deluje mi da danasnji potomci Karadjordjevica uopste nisu svesni ko su i sta su.

 

Inace srecan rodjendan.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...