Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da, mene ovo zanima: kako se hranite u toku posta, vi koji se bavite sportom?

Uglavnom idem u teretanu, ali sad sam rešila da krenem i na ono skakutanje: tae bo i slični programi sa elementima borilačkih veština.

Pa mi pade na um da ishrana bogata mesom neće moći u vreme posta :)

ево неколико текстића

http://zdravirecepti.blogspot.com/2010/11/proteini-nije-vam-potreban-visak.html

http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanjur/vege-makro/nahranite-organizam-biljnim-proteinima/

У пост исхрани т.ј у дозвољеној исхрани има све што ти треба...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kontam da Ivona nema abiciju ozbiljno da diže tegove :D

reko ako ima... nije zgoreg da zna.

možda ovako nešto:

Ako dižeš ozbiljne težine a ne hraniš se adekvatno možeš ozbiljno da naštetiš organizmu.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ево неколико текстића

http://zdravirecepti...eban-visak.html

http://www.ordinacij...nim-proteinima/

У пост исхрани т.ј у дозвољеној исхрани има све што ти треба...

Nema za paverlifting.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код пуно људи примјетим да се превише оптерећују тиме, јел се ваља, ово јел не ваља оно, јел се смије ово, јел се не смије оно. Умјесто да се сконцентришу на заповијести Христове, заповијести Љубави, они себе смарају неким забранама и правилима. Не би пост требао да нам буде "реда ради", већ вријеме када ћемо иправљати себи и да на крају поста не завршимо тако што ћемо почети дерати по мрсној храни, него да изађемо као бољи људи у срцу. Пост сам по себи није циљ, пост је средство за постизање Вишег Циља.

Препоручујем књигу "Велики пост" Александар Шмеман.

Ако сам нешто погрешно рекао, молио бих ученије људе да исправе.

Иначе идем у теретану и кад је пост (и једнодневни и вишедневни) и кад није. Једем шта стигнем и не оптерећујем се храном, и нисам имао проблема. Ионако кад прочитам како су неки Свети људи постили (нпр. Серафим Саровски) буде ми смјешно што нама као нешто тешко пада овај "наш" пост. Наравно немамо сви ту снагу као свеци, али треба се трудити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

opasno je to što pričaš, jer će ljudi pomisliti da mogu nejesti i baviti se teškim fizičkim aktivnostim jer će im "Bog dati snagu".

Dobro si počeo svoje izlaganje, ali na kraju opet ispade da mora post ali tako da ga voliš i da se smeškaš dok postiš :)

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта ће људи помислити, али нисам рекао да свако може да не једе и истовремено да се бави тешким активностима. Уосталом, осјетићеш кад немаш снаге и смањићеш терет, број понављања, тренинга у седмици, итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije ovde pitanje da li se isplati da vezbas u toku posta buduci da ne unostis dovoljno proteina, vec se radi o onome: post je i onda mozes samo da se zatvoris u sobu i citas neke pobozne knjige, da se molis... a ne da mislis o telu... kakav si ti hriscanin ako u toku posta mislis o telu. ;)

inace, sto se tice teretane, jako je komplikovano postiti sva cetri posta i napredovati u bodiblidingu... bez mesa,jaja,i slicnih stvari tesko je do napretka... niti imas snage, a i ako je imas:dzabe si vezbao ako zatim ne uneses dovoljnu kolicinu proteina... a riba je svakako deo bodibilderskog menia, ali nema coek para da svaki dan kupuje ribu. :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

o bodibildingu da ne pričamo, jednostavno ništa ne može zameniti proteine životinjskog porekla, riba je ok ali ne samo ona, a i ona se u principu ne jede u postu.

Znači moraš birati između sporta koji voliš i pravoslavlja, jer NIKAKO ne smeš zaboraviti post.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...