Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

sta ti je banana keks?

Занимљиво да кекс може да се направи на води. Морао сам да пробам. Банане су уместо беланаца. Ево рецепта:

БАНАНА КЕКС - НА ВОДИ

Две зрелије банане,

200 г кристал шећера,

270 г брашна тип 400,

50 г млевених ораха,

две кашике меда,

кашика прашка за пециво

Банану изгњечити. У шерпу додати кристал шећер и две кашике меда. Смесу банане, меда и шећера растопити на воденој пари. Када је шећер отопљен, додати прашак за пециво.

Све то промешати, а смеса ће добити белу боју. Кад се маса охлади, постепено додавати просејано брашно и млевене орахе. Развући тесто на дебљину 6-8 мм и вадити модлом по жељи све док има теста. Кекс слажите на папир за печење. Сваки кекс премазати водом и посути кристал шећером (може и без овог). Пећи у рерни која је заграјана 10 минута на 180 степени.

Ово је тај рецепт. Али нема шансе да развучете тесто као што пише (и још да се вади са модлом). Лепо рукама обликујете сваки кекс. Пошто је веома лепљиво пре сваког узимања грудвице теста са врло мало воде наквасите прсте (али врло мало, јер ће се у супротном кекс залепити за папир) и тесто се неће лепити за прсте док га обликујете. А, ако као и ја, стрпате целу кесицу прашка за пециво, оставите већи размак између кексића да се не слепе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

еееее ево један рецептић:исјецкате лук,мрквицу и ставите у воду да се кува у то додате мало спанаћа зачине вегета бибер со све што волите један парадаиз ако имате у замрзивачу :) на крају кад је скувано додате мало соје ситне или млјевенедивна је чорбица пробајте

0304_smile4 0304_smile4 0304_smile4 Dobro došla !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво да кекс може да се направи на води. Морао сам да пробам. Банане су уместо беланаца. Ево рецепта:

БАНАНА КЕКС - НА ВОДИ

Две зрелије банане,

200 г кристал шећера,

270 г брашна тип 400,

50 г млевених ораха,

две кашике меда,

кашика прашка за пециво

Банану изгњечити. У шерпу додати кристал шећер и две кашике меда. Смесу банане, меда и шећера растопити на воденој пари. Када је шећер отопљен, додати прашак за пециво.

Све то промешати, а смеса ће добити белу боју. Кад се маса охлади, постепено додавати просејано брашно и млевене орахе. Развући тесто на дебљину 6-8 мм и вадити модлом по жељи све док има теста. Кекс слажите на папир за печење. Сваки кекс премазати водом и посути кристал шећером (може и без овог). Пећи у рерни која је заграјана 10 минута на 180 степени.

Ово је тај рецепт. Али нема шансе да развучете тесто као што пише (и још да се вади са модлом). Лепо рукама обликујете сваки кекс. Пошто је веома лепљиво пре сваког узимања грудвице теста са врло мало воде наквасите прсте (али врло мало, јер ће се у супротном кекс залепити за папир) и тесто се неће лепити за прсте док га обликујете. А, ако као и ја, стрпате целу кесицу прашка за пециво, оставите већи размак између кексића да се не слепе.

Reci mi da li moze da se pece izjedna?Ocu da probam danas da napravim tortu posnu na vodi a da mi ovo bude kora.Ako uspe javljam recepat za ostatak. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reci mi da li moze da se pece izjedna?Ocu da probam danas da napravim tortu posnu na vodi a da mi ovo bude kora.Ako uspe javljam recepat za ostatak. :)

И мени је пало на памет када сам извадио из рерне, да би то могла да буде кора за неку посну торту. Пробај. Мислим да може. Мени су се слепили кексићи јер нисам оставио довољно размака између њих. Па је и личило на кору са неколико рупа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ej nije lose u opste ;) Napravi se kora onako kako pise u receptu za keks. Skuvaju se jabuke isecene na krupno u usecerenoj vodi.Moze da se koristi i neki kompot ( breskva,kajsija ...) .Voce izvaditi i poredjati po keksu .Izmeriti preostalu tecnost .Na 400ml soka ili vode dodati 1 puding od jagoda ili malina..Meni je trebalo 2 pudinga ( posto mi je falilo tecnosti dodala sam oko 200 ml soka od jabuka) da bi lepo prekrila sve.Preko toga sam skuvala jos jedan puding od vanile sa sojinim mlekom( Mogu da se pronadju po vecim marketima sojina mleka koja u sebi u opste ne sadrze ulja) i prekrila.Trebalo bi da malo odstoji posto se onda sve lepo opusti ali ni posle 1 sata nije lose :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ево вам један предлог - ово може да буде као пире или нак неки намаз , све зависи како одлучите да скувате :D

Нема одређену меру , све по жељи и укусу!

Скувајте кромпир и шаргарепу , после све то изпасирате !

Када то одрадите онда додате млевени лепо печени кикирики , зачините зачином и то је то!

Брзо , једноставно и за мене веома укусно :D

Неко дода и печеног сусама , исто је укусно!

Пријатно :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

POZDRAV SVIMA! Nova sam ovde, pa da dam i ja svoj doprinos!:)

Palacinke na vodi:

-300g belog brasna

-100g integralnog ( moze i razanog, ovsenog, heljdinog..), ja stavim od svakog po malo, ukupno da bude 100g

-pola praska za pecivo

-so

-1l kisele vode

Masa je retka, ali su palacinke divne i meke. U poslednje vreme stavljam 200g belog, a 200g osenog, integralnog i budu odlicne! Kada postim na ulju, redjam palacinke, a izmedju rendam kackavlj i premazujem biljnom pavlakom. Onda sve to u rernu! :) njamiiii

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1331127131' post='596964]

POZDRAV SVIMA! Nova sam ovde, pa da dam i ja svoj doprinos! :)

Palacinke na vodi:

-300g belog brasna

-100g integralnog ( moze i razanog, ovsenog, heljdinog..), ja stavim od svakog po malo, ukupno da bude 100g

-pola praska za pecivo

-so

-1l kisele vode

Masa je retka, ali su palacinke divne i meke. U poslednje vreme stavljam 200g belog, a 200g osenog, integralnog i budu odlicne! Kada postim na ulju, redjam palacinke, a izmedju rendam kackavlj i premazujem biljnom pavlakom. Onda sve to u rernu! :) njamiiii

Mozes li mi objasniti kako ih peces bez ulja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozes li mi objasniti kako ih peces bez ulja.

Nema potrebe da premazujes voskom. Ja koristim tiganj za palacinke i ako slucajno negde zalepi, ali ne bi trebalo, onda obrisem salvetom. I ja sam se to pitala prvi put, ali kad pocnes da ih peces shvatis da sve ide glatko! Bitno je samo da ti je tiganj teflon, jer na njega ne lepi.. Ne znam kako je peci u drugim tiganjima. :) Pozz

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...