Jump to content

Живот са дијабетесом


Barjak

Препоручена порука

Зависи који је тип дијабетеса у питању. Ово може помоћи код инсулин независног дијабетеса. Међутим, код инсулин зависног - само као помоћно средство. НИКАКО не прекидати са инсулинском терапијом. Не играјте се са тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, дијабетес се не може (за сада) излечити. Може се постићи биља регулација шећера у крви, али то није излечење. Јер, код дијабетеса се, за сада, лече последице а не узрок. Односно, терапија се тиче довођења вредности шећера што ближе нормали, а не лечи се узрок који доводи до повећања шећера у крви. Тај узрок је најчешће недостатак инсулина. Односно, поремећај лучења тог хормона од стране панкреаса. Давање инсулина је ништа друго него имитирање панкреаса. Поготово ако је тзв. интензивна инуслинска терапија у питању (4х дневно). Та се терапија огледа у следећем: увече (око 22 часа) даје се неки од инсулина са спорим и дуготрајним дејством (до 24 часа). Тај инсулин има задатак да имитира панкреас који константно лучи одређену дозу инсулина код здравог човека, што шећер држи у референтним вредностима. Када нешто једемо, онда се повећава ниво шећера у крви и тада панкреас мора додатно и брзо да излучи веће количине инсулине. Зато дијабетичари са интензивном инсулинском терапијом примају пред главне оброке инсуслин са брзим и кратким дејством (обично је почетак дејства након 5-10 минута, а дужина је до 5-6 сати). Овај инсулин има улогу имитирања панкреаса, његовог брзог и појачаног лучења инсулина онда када једемо.

Сав вишак шећера у крви, који организам не може да утроши, инсулин везује за мишиће и јетру. Онда када се додатно напрежемо, тај шећер се испушта у крв и храни наше органе. Пошто дијабетичари немају довољно или немају уопште инсулина у крви (због делимичног или поптупног престанка рада ћелија на оанкреасу, тзв. инсула, које луче инсулин), вишак шећера код њих се не везује за мишиће и јетру већ остаје у крвотоку, што наравно може да доведе до разних копликација (оштећење крвних судова, бубрега, очију...).

Дијабетес мелитус је веома озбиљно оболење са којим се може нормално живети, уколико човек постане господар своје болести. А то подразумева строгу контролу од стране лекара и ЗВАНИЧНЕ МЕДИЦИНЕ. Све ово што помињете као лек - може, уз савет и знање лекара, као помоћно средство. Али, никако и никада не напуштати инсулинску терапију, ако је она дата.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala Justina! Ali kod pojedinih pacijenata gde se poremecajem rada zlezda dijabetes javlja kao sekundarni, ovakvi biljni preparati odmenjuju lekove koji, morate priznati, vise stete donose vec ionako zbrkanom endokrinom sistemu. E to malo se coveku na ovaj nacin pomaze jer i sam pozitivan stav je bitan. Znam da su dijabeticari vrlo dosadni pacijenti, ponekad cak i histericni, panicari i td. Oni koji se interesuju za ovakve preparate, znaci da su verovatno a mozda i garant precizni i pedantni sa svojom klasicnom terapijom. 

Ja sam za to da treba probati, u svakom slucaju nece mnogo naskoditi ... :)

 

PS: sa dijabetesom se borim evo vec 7 godina, isprva kao mozda sam a sada znam da jesam, i ima efekta alternativa, samo treba da se i ona kontrolise stalnim merenjima

 

Svakako da je pravilna ishrana alfa i omega, narocito ako se s tim pocne odmah po saznanju o povisenom seceru,

medjutim ljudi su nedisciplinovani ,a dijabetis je opaka bolest jer i ne kaznjava tu disciplinu odmah, nego nekada,

a onda vise povratka nema.

 

Naravno ovo ne vazi za urodjeni dijabetis jer tu bez insulina nema zivota.

Ja u svom okruzenju imam poznanike koji imaju i 80 godina, a dijabeticari su od svoje cetrdesete godine,

savrseno funkcionisu, ali nemaju ni grama sala. Opet dvojica mojih prijatelja su umrli od dijabetisa i to u roku

od 15 godina jer su bili uvek pametniji od lekara, imali su i po 120 kilograma, jeli su i pili pa nisu znali za dosta,

a neprestano uspricavali insulin i onda je prvo otisao vid, onda i srce i tako.

 

Nisam ja protiv ovih alternativnih metoda, ali covek ne sme da se osloni samo na njih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...