Jump to content

Протест у Београду: „Остајемо у Србији“, говори Митрополит Амфилохије (видео)


Препоручена порука

 

Није у питању територија, већ људи. Чежња "за територијом" је чежња за заједницом са својим прецима и светињом који су на њој живели и живе. Ако заборавим Јерусалим, Косово, нека ме заборави десница моја - тј. изгубићу се, то више нећу бити ја, изгубићу свој идентитет, заједницу - а то не желим.

 

 

Čekaj, i na "onom svetu" će biti teritorija, Kosova, Jerusalima i Palestina? Reci mi da nisi ozbiljan?  :0104cheesy:

 

Каква територија? Прочитај поново шта сам написао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није лоше да се подсетимо каква је прича била за време фашистичке окупације, а каква је сада.

 

 

Нека неко укаже на разлику. Ја је не видим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На Косову живи два милиона Албанаца...

 

Ово је измишљотина! Држите се лажних података и упорно их пласирате као да су они истина. Ова бројка потиче од процена датих по принципу шта је баби мило то јој се и снило.

 

Тачијеви статистички подаци, добијени пописом 2011 на КиМ:

http://esk.rks-gov.net/rekos2011/repository/docs/REKOS%20LEAFLET%20ALB%20FINAL.pdf

 

Укупно људи на КиМ (без срба на северу), све скупа становништво јужно од Ибра (албанци, срби, муслимани/бошњаци, роми, турци, горанци...) - 1.733.872

Око 1,6 милиона албанаца (груба процена)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, смири живце... Уобичајено је у разговорима да се користе оквирне бројке. Не могу ја сад да одем тамо и пребројавам Албанце па да имам тачну бројку.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, смири живце... Уобичајено је у разговорима да се користе оквирне бројке. Не могу ја сад да одем тамо и пребројавам Албанце па да имам тачну бројку.

 

Вау... моји живци, вау... 0409_feel  изгледа да сам погодио у живац...

 

Уобичајено је да се оквирни подаци не разликују много од правих!

Тачи их је пребројао, мислим да му не треба твоја помоћ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad će Željko da dodje da vam kaže kako sam ja hrvatski obaveštajac....

 

Имаш феноменалан посао. Преко инсталираног програма за преслојавање 0703_read  пребациш текстове који се овде пишу из ћирилице (они који као и ја пишу/куцају ћирилицом) у латиницу и доставиш им  s.o.s. . И још ти плате за то. Брате, посао из снова   :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

На твоју ливаду неки чобан дотера овце и ти одмах идеш са њим у суд да му препишеш ливаду?

 

jok,ratujem do zadnjeg srbina,to me naučio onaj "srbin" bez kršenice što je sad u Hagu.......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jok,ratujem do zadnjeg srbina,to me naučio onaj "srbin" bez kršenice što je sad u Hagu.......

 

Што си толико ратоборан. Немој да прихватиш да одеш у суд и да препишеш своју имовину ономе ко ти је отео.

 

Опште је познато да неће сви срби кренути да ти помогну у том рату. А биће и оних који ће се добровољно јављати да сведоче да ливада никада није ни била твоја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно је "ливада" која припада појединцу, а сасвим друго територија државе. Ако неко окупира твоју приватну својину онда је ту ситуација сасвим јасна. Ја сам пуно радикалнији од већине вас овде када је то у питању и сматрам да власник има права на сваки начин да брани своју имовину.

 

Међутим, државна територија није исто што и приватна својина и не може да се примени иста етика. Не само да не може, него је катастрофална грешка. Када власт крши права људи на одређеној територији она постаје нелегитимна и они имају права да је промене или да се "одцепе". Држава нема право власништва које има појединац.

 

То је веома озбиљна ствар за коју сам планирао посебну тему. Stay tuned.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно је "ливада" која припада појединцу, а сасвим друго територија државе. Ако неко окупира твоју приватну својину онда је ту ситуација сасвим јасна. Ја сам пуно радикалнији од већине вас овде када је то у питању и сматрам да власник има права на сваки начин да брани своју имовину.

 

Међутим, државна територија није исто што и приватна својина и не може да се примени иста етика. Не само да не може, него је катастрофална грешка. Када власт крши права људи на одређеној територији она постаје нелегитимна и они имају права да је промене или да се "одцепе". Држава нема право власништва које има појединац.

 

То је веома озбиљна ствар за коју сам планирао посебну тему. Stay tuned.

Nije isto jer ti tako kazes. Kada je u pitanju tvoj interes, onda mozes i da ubijas, a kada je interes drugoga u pitanju, boli te du*e.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да грешиш...мада тако делује на први двоглед

Ne grijesim. Vidis da je covjek dvolican? Kada je u pitanju Kosmet i Srbi koji tamo zive ili bi zeljeli da zive a ne mogu jer su im Albanci oteli imovinu, onda se nas Amerikanac poziva na hriscanstvo (kao da hriscanstvo uopste govori da treba aminovati otimacinu). Medjutim, kada je u pitanju njegova imovina, onda moze da je brani svim sredstvima. Tada "hriscanski principi" ne vaze.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...