Jump to content

Razmišljaš li brate?

Оцени ову тему


Препоручена порука

RAZMIŠLJAŠ LI BRATE

 

Dal' razmišljaš nekada

moj mili brate

kuda te to vode

tvoji životni puti

dal' savest ti ponekad

na uvo reči šapne

da život će proći

il' samo ćuti.

 

Poslušaj malo bolje

možda tiho šapće

iznemogla savest

od pokušaja bezbroj

poslušaj makar jednom

ona jednom staće

jer od tih reči zavisi

budući život tvoj.

 

Znam smeješ se u sebi

i u srcu ti slatko

reči ti ove sada

tako nerazumno zvuče

ne vidiš svoju dušu

koja u bolima jeca

sva u ranama leži

tvoje misli je muče.

 

Zar misliš da ti si dobar

i da to može bit svako

slušaš te religije prazne

koje te s pravog puta skreću

il' "bezgrešne" silnike

koji nameću veru i ljubav

i one koji s mačem i ognjem

nude lažni mir i sreću.

 

Praznina, ništavilo, nirvana

i izmenjena stanja svesti

lažno osećanje blaženstva

obmanuta i prelešćena stanja

ta prijemčiva i vešta obmana

mnoge će ljude zavesti

čuvaj se brate od njih

jer spasenja nema bez pokajanja.

 

(Sreten Stančević)

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih pre prihvatio neku silnu veru, nego Hrišćanstvo.

Jedino mi nije jasno ko je to merodavan da nečije viđenje blaženstva naziva obmanom.

 

Одмори мало. Банован на 30 дана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih pre prihvatio neku silnu veru, nego Hrišćanstvo.

Jedino mi nije jasno ko je to merodavan da nečije viđenje blaženstva naziva obmanom.

Na žalost te silne vere koje pominješ, nemaju u sebi preve ljubavi, već samo straha od kazne i lažnog obećanja.

Bog je čista ljubav, i ona se ne kupuje niti nameće.

Nasilno nametanje vere ili ljubavi je suprotno Božijoj volji i njegovoj suštini.

 

A merodavnost može imati samo onaj koji je lično iskusio lažna blaženstva nasuprot istinske blagodati koju dobija pokajani, preobraćeni  i preporođeni čovek.

 

Svako dobro

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

386984_488725697835775_545993396_n.jpg

 

 

HIMNA LJUBAVI

 

 

Ако језике човјечије и анђеоске говорим, а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или кимвал који звечи.

И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам.

И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не користи.

Љубав дуго трпи, благотворна је, љубав не завиди, љубав се не горди, не надима се,

Не чини што не пристоји, не тражи своје, не раздражује се, не мисли о злу,

Не радује се неправди, а радује се истини,

Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.

Љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

Јер дјелимично знамо, и дјелимично пророкујемо;

А када дође савршено, онда ће престати што је дјелимично.

Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.

Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав.

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na žalost te silne vere koje pominješ, nemaju u sebi preve ljubavi, već samo straha od kazne i lažnog obećanja. Bog je čista ljubav, i ona se ne kupuje niti nameće. Nasilno nametanje vere ili ljubavi je suprotno Božijoj volji i njegovoj suštini.

Reci ti to Egipatskim prvorođenčadima (ako se tako kaže).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa jes vala... kad nekog tolerišeš planski i po partijskoj dužnosti naravno da će se nakupiti

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po Božijem promislu pre desetak godina, iskusio sam, kliničku smrt, odvajanje duha od tela - od prolaska moje duše kroz zidove bolnice - do uzleta iznad planete ... , ...izmenjena stanja svesti,  nirvanu - stanje svesti koji prati predivan osećaj blaženstva i stapanja sa univerzumom, video anđele i demone...

 

Prije no što sam poverovao i prišao pravoslavlju, upoznao sam se sa hinduizmom i budizmom, čak sam razvio i neke svoje tehnike, koje mogu da budu veoma opasne po ljudsku dušu...

 

Ko se bavio sa tim i ko je proživeo slična iskustva razumeće o čemu pričam.

 

Upoznao sam se i sa Adventizam i iščitao većinu njihovih knjiga, bio spreman za krštenje, pa me opet Bog čudom izvukao iz potpune prelesti i priveo pravoslavlju.

 

Mnogi od vas ne znaju u šta ulaze i čime se bave i verujte mi da kada nešto pišem, pišem iz ličnog iskustva.

 

Čuvajte se braćo da vas ko ne prevari.

 

Svako dobro

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одмори мало. Банован на 30 дана.

 

Je li mogu nešto da pitam administraciju? Ove dve rečenice koje kažu da bi neko pre prihvatio drugu veru nego Hrišćanstvo i pitanje, postavljeno zato što čovek ne zna odgovor zaslušuju ban. OK
Ali rečenice koje nazivaju nekoga bezumnim, napisane tri puta, na različiti način i to jedna nakon upozorenja admina su za?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je li mogu nešto da pitam administraciju? Ove dve rečenice koje kažu da bi neko pre prihvatio drugu veru nego Hrišćanstvo i pitanje, postavljeno zato što čovek ne zna odgovor zaslušuju ban. OK
Ali rečenice koje nazivaju nekoga bezumnim, napisane tri puta, na različiti način i to jedna nakon upozorenja admina su za?

 

Није добио бан због те две реченице већ због константног троловања. Ниси у току.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reci ti to Egipatskim prvorođenčadima (ako se tako kaže).

Pomaže Bog brate.

 

Tvoje pitanje-odgovor je klasičan ateističko-racionalistički pogled na stari zavet, koji sa vaše tačke gledišta i sa vašim poimanjem, potpuno stoji.

Ali isto tako i pokazuje potpuno nepoznavanje i nerazumevanje Jevanđelja, Hristove žrtve i domostroja-plana spasenja.

 

Prihvatiti Boga staroga zaveta kao Boga ljubavi, ili ga poistovetiti sa Bogom Hristom novoga zaveta kao jednosuštne,

zaista je nemoguće razumeti ne samo racionalisti, već  nikome ko ne shvata domostroj spasenja.

 

Kada bih ti na neki racionalan način mogao objasniti iskustvo vere, ti bi već odavno bio vernik, ali to je nemoguće uraditi.

I to upravo zbog toga što se ljubav ne kupuje, niti nameće.

 

Ali ću ti samo napomenuti da Bog nikoga nije mogao ubiti, jer su svi već bili mrtvi, noseći praroditeljski greh.

Drugim rečima i te novorođenčadi su čekale Hrista u adu da ih kroz svoju žrtvu spasi i uvede u raj. 

 

Želim ti svako dobro brate.

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Банован на 30 дана.

Пуно је! Де му мало смањите!   

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaže Bog brate.

 

Tvoje pitanje-odgovor je klasičan ateističko-racionalistički pogled na stari zavet, koji sa vaše tačke gledišta i sa vašim poimanjem, potpuno stoji.

Ali isto tako i pokazuje potpuno nepoznavanje i nerazumevanje Jevanđelja, Hristove žrtve i domostroja-plana spasenja.

 

Prihvatiti Boga staroga zaveta kao Boga ljubavi, ili ga poistovetiti sa Bogom Hristom novoga zaveta kao jednosuštne,

zaista je nemoguće razumeti ne samo racionalisti, već  nikome ko ne shvata domostroj spasenja.

 

Kada bih ti na neki racionalan način mogao objasniti iskustvo vere, ti bi već odavno bio vernik, ali to je nemoguće uraditi.

I to upravo zbog toga što se ljubav ne kupuje, niti nameće.

 

Ali ću ti samo napomenuti da Bog nikoga nije mogao ubiti, jer su svi već bili mrtvi, noseći praroditeljski greh.

Drugim rečima i te novorođenčadi su čekale Hrista u adu da ih kroz svoju žrtvu spasi i uvede u raj. 

 

Želim ti svako dobro brate.

Ако могу да приметим, још увек се лута и примећују предходне љубави. Зато само опуштено и отарасити се предходних баласта.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...