Jump to content

На данашњи дан срушен "невидљиви" F 117

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, nikola888 рече

cim nesto nije obavezno znaci da je opcionalno pa se samo retki za to opredeljuju ! Drugo medijska haranga na vojsku je uzela svoj danak pa ce danas majke pre da posalju sinove na gej paradu nego u kasarnu ,to je zalosno ! Zato vojni rok mora da bude OBAVEZAN .jer i to je jedan vid vracanja duga drzavi i osposobljavanje koliko toliko da budes spreman da je i branis ukoliko za to bude potrebe 

Никава медијска харанга на војску не постоји наравно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, nikola888 рече

trenutno ne ali postojala je za vreme zutih i za vreme ekstremnog delovanja B92 

Нешто се не сећам ни тада. Ако можеш, подсети

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, nikola888 рече

Naravno dok god ne ispravimo nepravdu i ne povratimo ono sto pripada srpskom narodu a rat je jedna od opcija jer tesko cemo to da uradimo na miran nacin, pa bolje da se to odigra dok sam ja u snazi nego da te probleme ostavim svom sinu !!! Bolje i da kao narod junacki nestanemo nego da ovako zivotarimo i prezivljavamo u ponizenju i izdaji predaka !!!

Ok, nije ti problem da junacki nestanes. Ali nemas pravo ni ljudsko ni pred Bogom da druge povuces sa sobom. Time nisi, kako kazes, dao ,,zivot za bliznjeg", vec si sve svoje bliznje a i daljnje povukao u propast. Kakav ces onda odgovor dati Bogu? A kakav nestalim bliznjima?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Нешто се не сећам ни тада. Ако можеш, подсети

bilo je tad emisija i emisija najvise na b92 ,od ubistva nesrecnih gardista (mislim da je to zloupotrebljen nesrecni slucaj il su ih ubile strane sluzbe kako bi destruktivno uticale na vojsku ) pa do toga kako nam je potrebna profi vojska bez vojnika na odsluzenju vojnog roka ,pa emisije kako je vojska teret za vojni budzet ,,itd itd  ,,sve to ne deluje toliko strasno ali je imalo katastrofalne posledice to jest cilj sa njihove strane je postignut

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Је л си ти служио војску?

Не питам да би те "поклопио", него знаш ли како изгледа тај "обавезан војни рок" и на шта личи та "војска"?

Ја сам видео и могу да ти кажем - боље да имамо професионалне бабе...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, nikola888 рече

to sto nas idioti vode za to smo krivi mi sami ali i medjunarodna zajednica koja nam je nekako nametnula te nikogovice 

Воде нас онакви какаве смо заслужили. Да имамо бољи духовни живот, поглед на свет и здраву родољубиву свест не би овакви неспособњаковићи водили земљу. Што се тиче МЗ, слажем се да су и они никоговићи али да смо бољи лакше би изашли на крај са њима.

Зато у се и у своје кљусе и помози Боже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Воде нас онакви какаве смо заслужили. Да имамо бољи духовни живот, поглед на свет и здраву родољубиву свест не би овакви неспособњаковићи водили земљу. Што се тиче МЗ, слажем се да су и они никоговићи али да смо бољи лакше би изашли на крај са њима.

Зато у се и у своје кљусе и помози Боже.

nazalost narod je onakav kakvim ga oblikujes a to radi drzava i sve njene institucije ( skola,vojska ,Crkva,itd ) a od naroda koji zivi uz parove i zadrugu ne mozes mnogo toga da ocekujes !! Opet moram da kazem nazalost ,,,jer u sfrj ( koju ja pljujem iz mnogo razloga ) je kutlurni i duhovni zivot bio na dosta visokom nivou jer se bar znalo ko sta radi ( radnik je bio radnik ,pop je bio pop, itd ) i znalo se sta i ko moze da ide na tv i da nesto propagira i da salje neku poruku 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, nikola888 рече

nazalost narod je onakav kakvim ga oblikujes a to radi drzava i sve njene institucije ( skola,vojska ,Crkva,itd ) a od naroda koji zivi uz parove i zadrugu ne mozes mnogo toga da ocekujes !! Opet moram da kazem nazalost ,,,jer u sfrj ( koju ja pljujem iz mnogo razloga ) je kutlurni i duhovni zivot bio na dosta visokom nivou jer se bar znalo ko sta radi ( radnik je bio radnik ,pop je bio pop, itd ) i znalo se sta i ko moze da ide na tv i da nesto propagira i da salje neku poruku 

Извини а где је ту слобода и одговорност човека? Није народ пластелин. Јесте код материјалиста и комунистичких и капиталистичких и свих других.

Срби нису нажалост разумели шта је Црква, ови Срби данашњи. Да јесу ствари би другачије изгледале. Има и неких оправдавајућих фактора.

Али СФРЈ је била све само не место сав генерално развијеним духовни и културним животом. То је био казамат и људи су били шрафови, додуше шрафови са источним меланхоличним духом. А кад се човеку са таквим духом одузме Христос добијемо ово што сад имаш.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Извини а где је ту слобода и одговорност човека? Није народ пластелин. Јесте код материјалиста и комунистичких и капиталистичких и свих других.

Срби нису нажалост разумели шта је Црква, ови Срби данашњи. Да јесу ствари би другачије изгледале. Има и неких оправдавајућих фактора.

Али СФРЈ је била све само не место сав генерално развијеним духовни и културним животом. То је био казамат и људи су били шрафови, додуше шрафови са источним меланхоличним духом. А кад се човеку са таквим духом одузме Христос добијемо ово што сад имаш.

 

 

ima istine ali nije bas tako ,cak i u Sfrj duhovni i verski zivot nije bio zabranjen osim u periodu od 1945 pa negde do 1960 nakon toga je to bilo mnogo labavije !! Drugo srpski narod je uvek bio pobozan ali nije nesto isao u Crkvu ,cak i u Kraljevini Srbiji i posle  u Kraljevini Jugoslaviji ,,u Crkve su mahom isle babe i poneki vernik redovno a za velike praznike isto ko i sada ,,,o tome ima dokumentacije mahom zapisi tadasnjih popova !! Ja licno isto u Crkvu idem kad osetim da treba da odem ,par puta godisnje i to mislim da je sasvim normalno 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, nikola888 рече

ima istine ali nije bas tako ,cak i u Sfrj duhovni i verski zivot nije bio zabranjen osim u periodu od 1945 pa negde do 1960 nakon toga je to bilo mnogo labavije !! Drugo srpski narod je uvek bio pobozan ali nije nesto isao u Crkvu ,cak i u Kraljevini Srbiji i posle  u Kraljevini Jugoslaviji ,,u Crkve su mahom isle babe i poneki vernik redovno a za velike praznike isto ko i sada ,,,o tome ima dokumentacije mahom zapisi tadasnjih popova !! Ja licno isto u Crkvu idem kad osetim da treba da odem ,par puta godisnje i to mislim da je sasvim normalno 

Не слажем се са појомом лабаво. Ако те неко не шаље у гулаг, не значи да не постоје други притисци. Али опет до нас је највише али се да разумети.

Мислим да принцим "идем кад осетим" није добар, јер Црква није сервис а Христос не пружа услуге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Не слажем се са појомом лабаво. Ако те неко не шаље у гулаг, не значи да не постоје други притисци. Али опет до нас је највише али се да разумети.

Мислим да принцим "идем кад осетим" није добар, јер Црква није сервис а Христос не пружа услуге.

pa sa HRISTOSOM si i u Crkvi i van Crkve ,,, to sad svake Nedelje u Crkvu mi malo lici na rimokatolike a ako je moranje onda to potire slobodu ! Srbi su uvek bili poBozni i slobodni i prema Bogu i prema okupatorima to nam je slovensko nasledje i deo mentaliteta ! U Crkvi treba da je pop svaki dan ,pa on je placen za taj posao da u Crkvi sluzi Bogu a to ne znaci da se i ja ne molim i ne slavim BOGA ako tad trenutno nisam u Crkvi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nikola888 рече

pa sa HRISTOSOM si i u Crkvi i van Crkve ,,, to sad svake Nedelje u Crkvu mi malo lici na rimokatolike a ako je moranje onda to potire slobodu ! Srbi su uvek bili poBozni i slobodni i prema Bogu i prema okupatorima to nam je slovensko nasledje i deo mentaliteta ! U Crkvi treba da je pop svaki dan ,pa on je placen za taj posao da u Crkvi sluzi Bogu a to ne znaci da se i ja ne molim i ne slavim BOGA ako tad trenutno nisam u Crkvi

 Кад кажем Црква онда мислим на Цркву, као Тело Христово. Не мислим на грађевину. То да се буде на литургији нема везе са римокатолицима. Литургија јесте заиста центар свега. Али човек који тражи Бога схвати то јер му Бог открије. Нема терања и присиле. Јесу Срби на неки чудан начин побожни, нешто слично је чини ми се причао и Св. Владика Николај.

Има доста добрих текстова на овакве и сличне теме на форуму. Мало прелистај ако ти се да.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

 Кад кажем Црква онда мислим на Цркву, као Тело Христово. Не мислим на грађевину. То да се буде на литургији нема везе са римокатолицима. Литургија јесте заиста центар свега. Али човек који тражи Бога схвати то јер му Бог открије. Нема терања и присиле. Јесу Срби на неки чудан начин побожни, нешто слично је чини ми се причао и Св. Владика Николај.

Има доста добрих текстова на овакве и сличне теме на форуму. Мало прелистај ако ти се да.

brate dobro ja znam sta je sta u Crkvi ,,trudi se da ti ceo zivot bude Liturgija !!! Ja sam pravoslavac na nacin kakvi su mi bili i preci i mislim da je to neki normalan odnos sa BOGOM i ne kazem da je skroz ispravan il i da i drugi trebaju tako !  Ko voli ,ko moze i ko oseti priziv da bude svake Nedelje na Liturgiji ,to je lepo i nek tako radi ,,svako ima slobodu u odnosu prema i sa BOGOM !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, nikola888 рече

brate dobro ja znam sta je sta u Crkvi ,,trudi se da ti ceo zivot bude Liturgija !!! Ja sam pravoslavac na nacin kakvi su mi bili i preci i mislim da je to neki normalan odnos sa BOGOM i ne kazem da je skroz ispravan il i da i drugi trebaju tako !  Ko voli ,ko moze i ko oseti priziv da bude svake Nedelje na Liturgiji ,to je lepo i nek tako radi ,,svako ima slobodu u odnosu prema i sa BOGOM !!!

Брате, само мало смањи знаке узвика. Није у реду да "вичеш" ако причам са тобом нормално.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...