Jump to content

Формални, млаки, традиционални верник (Православни атеиста )


Препоручена порука

  • Гости
Guest Константин

Само мало да се подсетимо:

Реч атеизам од префикса а - што значи не, негација и тхеос -Бог.

Значи атеиста није онај који неверује у Бога, него онај који негира Бога, онај који не жели да прихвати Њега као личност.

Бог постоји, а атеиста једноставно каже да за њега не постоји, као што би мого да каже за пријатеља да за њега више тај пријатељ не постоји, а он ипак постоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sirotinja bila sita i pre toga.... joooj joooj joooj 0110_hahaha

to ti je, brate Željko, jedno savremeno Božje čudo...sirotinja sita a ovi je hrane ...i sirotinja jede,iz kurtoazije i kurtoafrike.....i svi srećni i zadovoljni....

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

никад нисам видео ову новчаницу ...

могу да кажем да сам доста изненађен колико ова новчаница има смисла у односу на ове које ми данас имамо ...

ау.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sirotinja bila sita i pre toga.... :drugarstvo: 0102_laugh 0102_laugh navijanje

to ti je, brate Željko, jedno savremeno Božje ?udo...sirotinja sita a ovi je hrane ...i sirotinja jede,iz kurtoazije i kurtoafrike.....i svi sre?ni i zadovoljni....

??, ??? ????, ??? ??? ?? ????? ??????????? ?? ???? ???? ?????? ????????? ??? ????????? ???????:"??? ?? ????"(??? ?????) , ? ?? ??? "??????" ?????? ???? ???????????????. :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

О Србине !

Зашто бежиш од светиње ?!

Зашто си луд постао тако да од Бога бежиш а ђаволу у наручје хрлиш ?!

Чему се надаш о Србине човече ?!

Зар ти је мало прогона и страдања било ?!

Зар мислиш ако Богу леђа окренеш још више да ће се прогони и страдања смањити , да ће престати ?!

О луди Србине !

Погледај у своју децу !

Види шта раде !

Зар не видиш да се дрогирају , да блудниче, да очајавају , да су у безнађу , да љубави немају , да су све више и више сурови и немилосрдни и бездушни?!

Докле ћеш своју децу да упропаштаваш ?!

Докле бре Србине ?!

Шта си им дао ?!

Мислиш ако си им дао кров над главом да си им главу сачувао ?!

Мислиш ако си им дао да једу и пију и да се обуку, да су сити и задовољни срећни, да им друго ништа не треба ?!

Мислиш ако си их размазио да си их нечему научио ?!

Мислиш ако си их штедео да ће те ценити ?!

Уопште да ли си икада помишљао да није све у јелу и пићу, у кући и кућишту у новцу и другим материјалним стварима ?!

Србине брате , шта си урадио од себе и своје деце ?!

Ево деца ти се дрогирају!

Ево деца ти се проституишу!

Ево твоја деца убијају другу децу и друге људе у твом месту!

Ево твоја деца извршују самоубиства , све чешће и све жешће !

Мислиш ако ћутиш да нико не види ?!

Мислиш само ће се од себе решити ?!

Шта ће се решити кад останеш без свог детета ?!

Коме ћеш кућу оставити, коме новце,коме све , за кога си то живео и радиo ?!

Шта је !

Тешке су ти ове речи, лакше је забити главу у песак ко ној и не гледати ништа.

Кад се зло деси , шта радиш онда Србине човече ?!

Шта радиш ?!

Тражиш ли решење и објашњење ?!

Или тражиш кривца ?!

Знам да место одговора и објашњења увек тражиш кривца, јер тако је лакше.Треба ти неко да га оптужиш и осудиш !

Треба ти жртвено јаре.

Јер мора да постоји кривац, немогуће је да га нема, неко мора бити крив.

А ко је крив?!

Е да ли су криве комшије, или твоја супруга, или друштво, или само твоје дете ?

Шта мислиш ко је крив Србине брате ?!

Шта мислиш ?!

Ти си крив Србине брате !!!

Ти и нико други!!!

А зашто си крив?!

Зато си крив, што си све ставио изнад Бога, а за Бога си оставио доње место, да га псујеш и пљујеш кад год ти се прохте.

Зато си крив!

И крив си што ниси децу учио јеванђељу , него си их учио својој мудрости, е зато ти се деца дрогирају !

А ако су лопови , то је зато што си их учио комунизму уместо православљу !

А ако су блудници и педери и проститутке , то је зато што их реду ниси учио ни поретку људском и Хришћанском, зато што их ниси волео онакве какви су него онакве каквима си их ти хтео видети!

А ако су убице и немилосрдни , то је зато што си их размазио и ниси их учио кротости и смирењу Хришћанскоме, него си од њих правио идоле и богове!

А ако су самоубице , то је зато и само зато што си их у име еманципације у име слободе у име права у име прогреса  предао у власт ђаволу да их зароби и убије, уместо да си их предао Цркви у Христово име!

Питаш се а шта си требао да радиш, никада се не питаш а шта сaд да радим, него увек -А шта сам требао да радим?

Увек у прошлом времену.

Требао си Србине да будеш оно што јеси , а не оно што умишљаш да си.

Требао си да будеш православан!

Ти ћеш рећи да си био , а ја ти кажем да ниси био.

Ти ћеш рећи да си мало био , а ја ти кажем да ниси ни мало био православан.

Јер да си мало био православан , дошао би макар једном годишње у Цркву, али ја те нисам видео ни једном да си дошао!

А да си био православан , био би Црквен човек, на Бога би се ослањао, у њега се уздао, у њега надао , у њега веровао и њему се клањао.

Коме си се ти клањао, у кога си се ти уздао , коме си ти веровао, и на кога си се ослањао - ТАКО СИ И ПРОШАО !

Текст овај написао сам потрешен низом самоубистава , која су се десила у мом месту за протеклих пола године.Нико од самоубица није имао више од 50 година, а најновији са чије се сахране управо вратих 21 годину ! Бог да се смилује на све те душе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Укупно 5 самоубистава за пола године.

Кад се десило прво , рекли су - жена га вара.

Кад се десило друго, рекли су - био у дуговима.

Кад се десило треће/четврто , рекли су - нису могли имати деце.

Кад се десило пето, кажу то је зато што га је мајка оставила кад је био дете.

А ја кажем докле ћете лагати сами себе и тражити кривца тамо где га нема, пребацивати кривицу на другога , докле?

Што лепо не признате да сте сви криви, јер нико не васпитава децу да буду људи, нико не жели бити Хришћанин , нико се у Бога више не узда, него само у себе ко суманути.

Од цркве беже

Од црквених људи беже на њих реже

И бунтују, њихове речи не желе да чују.

Зашто ?!!

Зашто Србин бежи од светиње ?!

И зашто се обесвећује ?!

И докле тако мисли да чини ?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажу за овог малог последњег (21 годину) веле :

Све је имао , сви су га пазили, ништа му није фалило...

Шта је имао побогу , кад није знао вредност живота, па то се дете учи чим се роди.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко свака част на овом тексту, погодио си срж. Из тебе као да говори владика Николај. Немој само да нам се погордиш :)

Овај текст нека је у славу Божију. Свака част.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... све ово је истина нажалост, а кажу биће још горе...

draga sestro,za vremem komunista je bilo to gore,Srbi se polako duhovno bude!

Znači čelovjekoljubivo=sa pogledom u svetlu budućnost  :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... све ово је истина нажалост, а кажу биће још горе...

draga sestro,za vremem komunista je bilo to gore,Srbi se polako duhovno bude!

Znači čelovjekoljubivo=sa pogledom u svetlu budućnost  0102_laugh

Брате Дејане, сагласна сам са овим што говориш. Брате Жељко, прими моје саучешће у твом болу, али праштај, мислим да си, потресен свим овим трагичним губитцима теби милих и драгих, ипак, острашћено, одреаговао у овој својој посланици српском роду, а зашто тако мислим, одговорићу кад уграбим мало више времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zao mi je sto sve to prozivljavas ,brate Zeljko...Ali,nikoga mi u Crkvu na silu ne mozemo naterati...Da Bog svakog prizove i da se svi dozovu pameti...I u mestu gde ja zivim mnogo ima samoubica,i to sve mladji od 40 godina,to sto kazes,na prvi pogled nista im nije falilo...Da Bog sacuva...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...