Jump to content

Да ли се дефинитивним уништењем Ал Каиде дефинитивно унификује исламски свет?

Оцени ову тему


Guest Alefshin

Препоручена порука

  • Гости

Наравно и новијим акцијама у Ираку и готово сигурном будућом акцијом у Ирану.

Такође, шта то значи за блиску будућност?

Хајдемо мало о овоме, одговорно и компетентно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па Ал Каида је измишљена организација, која служи као параван САД-у да под изговором борбе против тероризма врши своје хегемонистичке намере да управља светским ресурсима, окупацијом других земаља и постепеним прављењем обруча око Русије.

Ал Каида ће се помињати у медијима док год има потребе да се акције САД и НАТО оправдавају такозваном "борбом против терорризма".

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Obama šalje još 30. 000 vojnika u Avganistan

http://www.e-novine.com/thumbnail.php?file=photo/svet/amerike/usa/barak_obama/obama_predsednik_01u_683030560.jpg&size=article_large&scale_by=width

Američki predsednik Barak Obama objavio je da će SAD poslati u Avganistan još 30.000 vojnika, ali je istovremeno najavio i početak povlačenja američkih snaga iz te zemlje za 18 meseci.

U govoru o ratnoj strategiji u Avganistanu, koji je Obama održao u utorak uveče na vojnoj akademiji Vest Point, on je rekao da će novi američki vojnici u Avganistan stići već do Božića ove godine, kao i da će nova strategija samo u prvoj godini koštati 30 milijardi dolara.

"Dodatnih 30.000 vojnika biće raspoređeno u prvoj polovini 2010, najbrže što bude moguće, kako bi odmah mogli da se bore protiv pobunjenika i obezbede ključne naseljene centre", objavio je Obama. Američki predsednik je, takođe, obećao da će prvi američki vojnici početi da se vraćaju kući iz Avganistana u julu 2011. Postavljanje roka za povlačenje, međutim, republikanci su ocenili kao demonstraciju slabosti. "Datum povlačenja samo jača Al Kaidu i Talibane, dok obeshrabruje naše partnere u Avganistanu i čini manje verovatnim da će oni rizikovati živote da bi stali na našu stranu u borbama", naveo je Džon Mekejn, glavni Obamin rival u predizbornoj predsedničkoj trci 2008.

Prema Obaminim rečima, ključni cilj rata u Avganistanu i dalje ostaje razbijanje terorističke mreže Al Kaide i talibana, koji su posebno ojačali u oblastima duž granice sa Pakistanom. Kao okvirni rok za to, američki predsednik je označio narednih 18 meseci.

"Moramo da uništimo sigurno uporište Al Kaide. Moramo da stanemo na put zamahu koji su uhvatili talibani", istakao je američki predsednik. Dodao je da u Avganistanu nije samo u pitanju kredibilitet NATO snaga, već i "bezbednost naših saveznika, kao i bezbednost celog sveta". On je, odbacujući kritike da je njegovo tromesečno razmatranje nove strategije u Avganistanu zapravo trajalo predugo, rekao: "Nisam olako donao ovu odluku. Ona je posledica moje uverenosti da je u pitanju naša bezbednost u Avganistanu i Pakistanu". Takođe je jasno stavio do znanja da od avganistanske vlade očekuje da preuzme odgovornost za obračun sa korupcijom:

"Vremena kada smo im pružali blanko ček su prošla. Ubuduće ćemo biti jasni u pogledu svega što očekujemo od onih kojima pomažemo. Podržaćemo avganistanska ministarstva, guvernere i lokalne lidere koji se suprotstave korupciji i rade za dobrobit svog naroda. Očekujemo da svi oni koji su nedelotvordni ili korumpirani budu pozvani na odgovornost". Obama je dodao da američke snage i njihovi saveznici istovremeno rade na jačanju avganistanskih bezbednosnih snaga, kako bi one same nastavile da se bore protiv pobunjenika. Međutim, istakao je predsednik SAD, američka strategija za Avganistan mora da uključi i susedni Pakistan, odnosno SAD moraju posebnu pažnju da obrate na avganistansko-pakistansku granicu. Obama je ocenio da je "rak" terorizma koji se proširio Avganistanom, uhvatio korene i duž granice sa Pakistanom.

Američki predsednik je dugo očekivanim govorom, kako ocenjuju analitičari, pokušao da povrati podršku američke javnosti za rat u Avganistanu. Najnovije istraživanje Galupa, objavljeno u utorak, pokazalo je da trenutno samo 35 odsto Amerikanaca podržava Obamin pristup ratu u toj zemlji, dok je 55 odsto protiv nje. Sa novih 30.000 vojnika, u Avganistanu će biti raspoređeno ukupno oko 90.000 američkih vojnika, a diplomate iz NATO su navele da je Obama tražio od saveznika u zapadnoj vojnoj alijansi da pošalju još 5.000 do 10.000 vojnika u Avganistan, kao deo odvojenih međunarodnih snaga. NATO i ostale zemlje u Avganistanu već imaju oko 40.000 vojnika.

Protivnici rata u Avganistanu se pribojavaju da bi SAD mogle da budu uvučene u "beskrajni konflikt" koji bi podelio naciju i oslabio ekonomiju, poput svojevremeno rata u Vijetnamu. Međutim, Obama je odbacio poređene sa Vijetnamom i dodao da za razliku od rata u toj zemlji, u Avganistanu su se SAD priključili saveznici iz 43 zemlje. Uz to, pretnje američkoj bezbednosti dolaze direktno iz Avganistana, a u americkom narodu nema otvorenog suprostavljanja, kao u vreme vijetnamskog rata.

Komandant američkih i međunarodnih snaga u Avganistanu, general Stenli MekKristal u saopštenju iz Kabula, naveo je da ga je "predsednikova procena i strategija u Avganistanu i Pakistanu uverila u postojanje jasne vojne misije i kapaciteta da okončamo naš zadatak". Generalni sekretar NATO-a Anders Fog Rasmusen pozdravio je novu strategiju u Avganistanu. On je izneo očekivanje da će ostale članice alijanse dati svoj doprinos, uvidu najmanje pet hiljada dodatnih vojnika.

"Mislim da je to prava odluka i za Avganistan i za NATO. Ovo nije samo američka misija. Na terenu su vojnici iz 43 zemlje pod komandom NATO-a i uveren sam da će i drugi saveznici i partneri znatno povećati broj svojih vojnika. Očekujem najmanje pet hiljada, a možda i još koju hiljadu više", rekao je Rasmusen. U ponedeljak je i Britanski premijer Braun, govoreći u parlamentu, potvrdio da će Britanija uputiti pojačanje od 500 vojnika, uz postojećih 9 hiljada, za međunarodne snage u Avganistanu. Upućivanje britanskog pojačanja u Avganistan je najavljeno za sredinu decembra. Prema podacima američkog sekretarijata odbrane u osam godina rata 849 Amerikanaca je poginulo u Avganistanu, Pakistanu i susednom Uzbekistanu.

http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/32796-Obama-alje-000-vojnika-Avganistan.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Негде у исламском свету увек постоји мали жижак који гори са жељом да се поврати некадашњи калифат. Нешто слично као што код Турака још тиња жеља за повратом Османлијском царства. Сваки муслиман мисли да ће овом свету бити боље ако људи не буду исповедали другу религију сем ислама, тј ако ислам преовлава светом. Повратак калифата и даља исламизација света је сан сваког верујућег муслимана. Тако да увек је могуће да ће доћи до уједињења исламских земаља, само да ли ће то бити због виртуелног гашења Ал Каиде или чега другога упитно је. Мислим да би било занимљивије, ако би дошло до уједињења исламског света, шта би то онда значило за остатак света?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

?????? ?? ?? ???? ???????????, ??? ?? ????? ?? ????????? ????????? ?????, ??? ?? ?? ???? ??????? ?? ??????? ??????

???????, ?? ?? ?????? ?????. ?? ????????? ?? ?????? ????????? ? ????????? 20-??? ?????? ???? ?????? ??. ??????? ???????????, ??????? ???? ????? ? ???? ?????? ?? ??????. ??? ? ?? ?? ??????? ?????????? ??????? ?? ?????????? ????????? ????????, ???? ? ?????? ?? ???-?. ??????, ???, ??? ??? ??????( ?????????) ?? ????????? ????????? ????????????? ??????????? ????? ???????? ?????????, ???? ?? ????????, ???? ? ?? ?????????? ?????. ?? ????? ?????? ?? ?????, ?????????? ??????? ?????, ????????, ??????????, ??? ? ???? ?????? ? ????? ??????. ????? ?? ?? ?? ???. ? ????????? ???????????? ?????? ??????? ?????? ?????? ? ????????? ??????? ????? ??????. ?????? ?????? ? ????????, ? ??? ??????? ?? ??????? ??????? ?? ????????????? ????????? ??????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од једног муслимана сам чуо да говори да се по исламском предању проповеда да један од знакова краја света је и то када Константинопољ и Рим буду исламски. Константинопољ је исламски, Рим није тако да није за одбацити помисао да би муслимани могли покренути неку глобалну иницијативу за уједињењем, јер грабе големо ка томе да буду најбројнија религија на свету, и просторно држе готово трећину света. Чињеница јесте да нису војно јаки, но да ли би неко могао муслимане искористити као фитиљ за неки будући глобални сукоб? Показано је како их је лако запалити, једном објавом карикираног Мухамеда у новинама. Многи мисле да су четири ангела са Еуфрата из Откровења уствари четири исламске земље које географски леже на Еуфрату, а у свету се повезују са тероризмом и подржавањем истог, Турска, Сирија Иран и Ирак.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како води у унификацију, све изгледа као да су се већ договорили, само се чека још нешто.

а не знам шта, мада ја слабо познајем ову тематику, само констатујем ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Троугао НАТО пакт(+ Израел), Русија са сателитима и исламски свет ће се, по мом мишљењу, врло брзо запалити. Превише је ту зле крви да би се одржавало стање мира.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Иначе, по неким проценама, 90% подручја која су потенцијална ратна жаришта су подручја на којима се неки исламски народ граничи са неким неисламским( Палестина, Косово, Азербајџан, Пакистан, Чеченија итд.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја само чекам један дан да се запали Малезија, неки нису свесни која је то сила људи и концентрација ислама.

а мислим да ће овај ''крсташки рат'' бити катастрофа, пошто ће они свакако водити џихад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???? ????? ????? ??? ?? ?? ?????? ????????, ???? ???? ?????? ???? ?? ?? ???? ???? ? ????????????? ??????.

? ?????? ?? ?? ???? ''???????? ???'' ???? ??????????, ????? ?? ??? ??????? ?????? ?????.

?? ???????? ?????? ??????? ??????????? ?? ???????? ????????????? ????????.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...