Jump to content

Јубиларна година - Милански едикт 313 - 2013.г., све прославе и догађаји на једном мести

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ево једне из зрака...

 

1Tan2013-10-6_132014534_2.jpg

Фото: МОРС, 712. хеликоптерска ескадрила, Ниш

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Освештан подгорички Храм, првојерарси служе Литургију

7. Октобар 2013 - 8:34

dsc_08255.jpg

 

Осморица првојерараха помјесних Православних Цркава на челу са Патријарсима васељенским г. Вартоломејем, руским г. Кирилом и српским г. Иринејем освештали су јутрос подгорички Саборни храм Христовог Васкрсења.

 

Поред тројице Патријараха храм су освештали још Архиепископи кипарски г. Хризостом, атински г. Јероним, албански г. Анастасије, Митрополит варшавски и све Пољске г. Сава, као и мјестобљуститељ митрополитског трона Чешких земаља и Словачке Архиепископ оломуцко-брњенски г. Симеон.

 

Првојерарсима су салуживали многобројни епископи, презвитери и ђакони Православне Цркве Христове. Одмах након освећења почела је Света литургија.

 

Плато испред Саборног храма испуњен је хиљадама људи, а присутни су и предсједник Црне Горе г. Филип Вујановић са члановима Почасног одбора за прославу 17 вјекова Миланског едикта, предсједник Републике Српске г. Милорад Додик, представници других хришћанских Цркава и традиционалних вјерских заједница, чланови дипломатског кора у Подгорици и представници политичког и културног живота Црне Горе и региона.

 

 

Извор: Митрополија црногорско-приморска

 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко је био овај јеромонах "шеф протокола" у Нишу? Не могу да се сетим човека, а знам да ме једном, негде причестио. То је било, или у Новом Хопову или у Црној Гори. :.mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Састанак патријарха Вартоломеја и патријарха Кирила

7. Октобар 2013 - 11:11

20131007var_1157-12001.jpg

 

Јуче, 6. октобар 2013. године, у Подгорици састали су се Његова Светост Патријарх васељенски и цариградски г. Вартоломеј и Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил, који су стигли у Црну Гору да учествују у прослави поводом освећења Саборне цркве Васкрсења Господњег у Подгорици.

 

У разговору, који је одржан у братском и срдачној атмосфери, патријарх Вартоломеј и патријарх Кирил су разговарали о питањима православне сарадње и односа између две Патријаршије. Испред Руске Православне Цркве састанку су присуствовали председник Одељења за спољне послове Митрополит волоколамски г. Иларион, протојереј Николај Балашов и протојереј Игор Јакимчук, док су Васељенску патријаршију представљали Митрополит француски г. Емануил, генерални секретар Светог Синода Васељенске патријаршије архимандрит Вартоломеј (Самарас) и архиђакон Максим (Вгенопулос).

 

 

Извор: patriarchia.ru

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала!

 

Па да, виђао сам га 100 пута у Ковиљу! joooj

 

Мислим да сам се причестио први пут код њега на Теодорову суботу у Хопову па ми је то остало...

 

@@Протомајстор,

 

Jeronim iz Kovilja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...