Jump to content

Unajmio Kineza za svoje radno mesto

Оцени ову тему


Grizzly Adams

Препоручена порука

:)

 

 

Veruje se da je neimenovani programer softvera, u četrdesetim godinama, provodio radne dane surfujući netom, gledajući snimke s mačkama na YouTubeu i posećujući Reddit i eBay a da je davao petinu svoje šestocifrene plate kompaniji u Šenjangu da radi umesto njega.

Operater Verizon objavio je da je ova prevara rasvetljena pošto je američka firma tražila reviziju, sumnjajući na propust u bezbednosti.

Endru Valentajn iz Verizona kaže da je jedna kompanija za infrastrukturu zatražila prošle godine pomoć od ovog operatera jer je primetila neuobičajenu aktivnost na logovima svoje virtuelne privatne mreže (VPN)

„Ta kompanija je dopuštala svojim zaposlenima da pojedinim danima rade od kuće. Kako bi to ostvarili, otvorili su standardni VPN oko dve godine pre nego što su nas zamolili za istragu”, kaže Valentajn. Verizon je otkrio otvoren i aktivan VPN iz Šenjanga do radne stanice jednog od zaposlenih koji je mesecima funckionisao.

Dalja istraga kompjutera zaposlenog otkrila je stotine .pdf dokumenata sa fakturama od kineskog izvođača radova. Zaposleni, koga su opisali kao „mirnog i tihog” ali talentovanog radnika koji je poznavao nekoliko programskih jezika, „trošio je manje od petine svoje šestocifrene plate na kinesku kompaniju koja je radila umesto njega”, kaže Valentajn.

„Prema nekim dokazima, on je sličnu prevaru primenjivao u nekoliko kompanija istovremeno. Zarađivao je nekoliko stotina hiljada dolara godišnje, a kineskoj firmi plaćao samo 50.000”.

Pomenuti radnik dobio je otkaz.

 

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=01&dd=16&nav_id=678072

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa to i nije prevara neg sna-lazljivost, a ko ih je terao da cackaju gde ne treba, sad su dali dva ili vise otkaza u isto vreme a nista im nije falilo

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih, preduhitrio me Zvonko :)

 

Outsorcing je legalna stvar, ali izgleda samo za kompaniju za koju radiš :D

Ja sam razmišljala da počnem da radim kao VA (Virtual Assistant), ali me sprečava neadekvatna tehnologija i stalni posao (plus moderno robovanje na privatnim projektima mog voljenog). Mada, ako bih bila VA nekom sa strane, onda bih mogla posle posla da se bavim time... Ali onda ne bih mogla da spavam :)

 

gledajući snimke s mačkama na YouTubeu

Koji štreber :D

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi, covek dao pos`o ljudima, i oni ga teraju. Osim toga, gledao je macke, a ne adult sadrzaje... znaci strejt 100%... gringrin

 

U stvari, jedina prevara ovde je sto je trebao da:

 

1) podeli posao sa kinezima, pa da i on nesto radi,

2) da kinezima plati srazmerno tome koliko mu posla odrade...

 

E onda bi bio pravi laf... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolji komentar sa stranice:

 

http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=678072#rating

 

"I sad je američka firma dala otkaz svom radniku a u prevodu uklonika "posrednika" i direktno unajmila tu kinesku firmu za petinu para koju je davala tom Ameru. ;-)
 

(Shonke, 16. januar 2013 20:39)

 

ladan

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha  how yes no  greengrin

 

Nemoj da nam kvaris idilu... greengrin

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...