Jump to content

Katolici u užoj Srbiji, u šta veruju i kako zadovoljavaju svoje verske potrebe!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Edit, precizirano i dopunjeno:

Episkopi tj. biskupi istočnih Crkvi imaju svoje sabore odvojeno i na njima odlučuju gotovo o svemu što se njih tiče, ne odlučuju tamo o izboru pape i sl. stvarima jer pri tom odlučuju svi zajedno u konklavama, nije moguće o tom odlučivati u partikularnim saborima svejedno bilo da se radi o istočnim ili zapadnim već samo na opštim, generalnim gdje su prisutni svi i sa istoka i sa zapada. I zapadni biskupi imaju svoje posebne, partikularne sabore, na kojim se rješavaju stvari koije se tiču samo "latina" jer šta bi sad toliko zajedno rješavali kad imaju različite svaki svoje obrede i različito kanonsko pravo. Ali kad se radi o stvarima od zajedničkog ili opšteg značaja kao izbor pape u konklavama, učenje crkve, donošenje crkvenih pravila i zakona i sličnim takvim to se onda radi na tim sveopštim saborima gdje su prisutni svi, i jedni i drugi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene zanima,posto sam gledao sajt Beogradske nadbiskupije,zupa u Majdanpeku.Bio sam tamo vise puta i nisam video nikakav crkveni objekat.Evo i sa sajta Beogradske nadbiskupije:"Nijedna od njih nema svoju kapelicu, ali mise se često služe u katoličkim kućama, pogotovo u Majdanpeku i Negotinu, i to su za vernike ali i župnike posebni doživljaji."

Znam samo da pripada borskoj zupi svetog Ljudevita.Citao sam i kakvo je bilo stanje u drugoj polovini 19.veka kad je bilo puno rimokatolika rudara.Zanima me kakvo je sad stanje u majdanpeckoj zupi i gde se odrzavaju mise?Unapre hvala!!!

 

I prema poslednjem popisu stanovnistva 2011.god. u opstini Majdanpek ima 70 rimokatolika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Nikolić u petak u Vatikanu 

 

Predsednik Tomislav Nikolić boraviće u petak, 11. septembra 2015. godine

u jednodnevnoj zvaničnoj poseti Vatikanu, tokom koje će se susresti sa papom Franjom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=08&nav_category=11&nav_id=1036643

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...