Jump to content

Богослужбени водич


Препоручена порука

На адреси: http://bogosluzbeniv...ijaniska.rs/rs/, можете погледати нову презентацију, коју је са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Јована, поставила Информативна служба Епархије нишке...

l1_zpsbbd1dd19.jpg

На овом сајту, заинтересовани се могу упознати са основним деловима храма као богослужбеног простора,

l2_zps4d5c9b5e.jpg

могу да стекну увид у богослужбено време,

l5_zpsc7ca3ef9.jpg

да сазнају више о многим литургијским и богослужбеним појмовима,

l4_zpsdd2661c3.jpg

да "завире" у црквени календар...

l3_zpsc07a326e.jpg

Такође, за свако богослужење презентован је опис, као и текст самог богослужења, односно линк ка "месту" где се то богослужење налази у, нпр. Требнику, Типику, Минеју,... Даље, поред реченог постоји и опис са фотографијом свих црквених одежди, црквених сасуда, објашњење њихове употребе, укратко оно што свакоме, а нарочито онима који тек приступају нашој Цркви, може помоћи за схватање неких недоумица, уколико су их имали, а које се тичу неких радњи током богослужења...

Лично, много ми се свиђа поменута презентација, те бих је топло свима препоручио, а унапред се извињавам, ако је ова тема већ била на ЖРУ форуму...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Ово је феноменално! Упознат сам са овим пројектом и имам само речи похвале. Мислим да пројекте води наш отац Огњен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је феноменално! Упознат сам са овим пројектом и имам само речи похвале. Мислим да пројекте води наш отац Огњен.

Не знам оче ко води, али се слажем са Вашом констатацијом... Нека их (ауторе), Господ благослови!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прошле године сам у својој режији правио овако нешто за потребе мојих ученика, али ово ми делује садржајније! Свака част! Искористићу!

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је предобро, свака част!!!

Јеванђелски говорити значи говорити из душе; било да говориш, било да ћутиш, осећа се вера. И још значи, не наметати се њоме, нити се због чега стидети. Свака реч је на своме месту и тече. А она је таква зато што се преносила с колена на колено, па се и укоренила. Таква вера нас је одржала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E tako se to radi!...

...

Edit: na ovoj strani ima jedna greska - naime 16 i 17 su zamenjeni brojevi, stasidije i ulaz u naos, pa bi neko mog`o da im samo kaze da isprave...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Види стварно било. Па ништа онда, да бришемо тему? Или да мало по мало представљамо садржаје овде? Има пуно интересантних ствари. И да, нисам ја водио овај пројекат, радио је ђакон Ненад Илић и његова екипа, њима похвале.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Spojeno, da bude preglednije... sad moze da se nastavi sa temom...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...