Jump to content

Писмо упућено Алојзију Степинцу 1942, његов одговор и кајкавска песма


Препоручена порука

Znam ja kako izgleda Memorijalni centar jevrejskim žrtvama u Berlinu ne brini, i skoro sve i jedan nacionalni memorijalni centra bilo koje zemlje članice antifašističke koalicije, samo ne znam kako izgleda srpski a to je zato što ga Srbija i nema, dok na Sajmištu u Bg mestu nevidjenog terora , postoje kafići i čuje se tursko- srpski turbofolk ! Sramota, to tera na bes !

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da ti možda ne očekuješ da će Hrvatska na trgu Bana Jelačića i Zagrebu izgraditi velelepni Memorijalni centar namenjen srpskim žrtvama ????? :D Kako si ti naivan momak :D

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam ja kako izgleda Memorijalni centar jevrejskim žrtvama u Berlinu ne brini, i skoro sve i jedan nacionalni memorijalni centra bilo koje zemlje članice antifašističke koalicije, samo ne znam kako izgleda srpski a to je zato što ga Srbija i nema, dok na Sajmištu u Bg mestu nevidjenog terora , postoje kafići i čuje se tursko- srpski turbofolk ! Sramota, to tera na bes !

 

 

Sramota je da imas drzavu, Hrvatsku, koja prikriva zlocine svog naroda i svoje drzave ... To izaziva gadjenje i povracanje ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sramota je da imas drzavu, Hrvatsku, koja prikriva zlocine svog naroda i svoje drzave ... To izaziva gadjenje i povracanje ..

Nevidjeno si naivan,  pa oni to rade jer je to njihov strateški interes i jer je Srbija poklekla kao država još pre 20 godina, šta tebi nije jasno kada ti se kaže da je njihov interes a to su i sproveli u delo, da se minimalizuju srpske žrtve, maksimalizuju hrvatske žrtve, a Hrvatska proglasi kao državom koja počiva na antifašizmu i svime time Srbiji dodatno udari poslednji ekser u posmrtni kovčeg. Šta ti tu nije jasno i o kakvoj sramoti pričaš ne kapiram ? Koju to državu zabole za sramotu i koja to država ne radi u svom nacionalnom interesu, sem Srbije naravno ? Mnogo si naivan.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nevidjeno si naivan,  pa oni to rade jer je to njihov strateški interes 

 

 

Oni to rade jer su Hrvati i najhrabriji su narod na svetu a imaju i Crkvu koja ih stiti i proglasava za blazene one koji su gledali mirno kako njihova drzava vodi Srbe na klanicu i prstom nisu mrdnuli ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo obrnuto trebao si da kažeš sramota je za državu Srbiju koja prikriva sopstvene žrtve, ismejava se sa sopstvenim žrtvama time jer im nije ukazala čast, izgradila Velelepan Nacionalni Memorijalni centar i obezbedila da srpske žrtve napokon nadju svoj mir. Samo naivčine može čuditi to kako se ponaša Hrvatska ona se ponaša onako kako to njoj odgovara a ne Srbiji i šta tu nije jasno !!!!!!!!!!

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hrvatska ona se ponaša onako kako to njoj odgovara a ne Srbiji i šta tu nije jasno !!!!!!!!!!

 

 

Hrvatska se ponasa necasno a to joj je i tradicija ...

 

To im dodje kao narodna nosnja ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni to rade jer su Hrvati i najhrabriji su narod na svetu a imaju i Crkvu koja ih stiti i proglasava za blazene one koji su gledali mirno kako njihova drzava vodi Srbe na klanicu i prstom nisu mrdnuli ...

I dalje ne razumem šta je tu sporno, pa svako živ gleda svoju državu i svoj interes, vidiš da od Slobe do danas, Srbija polako gura Kosovo ka nezavisnosti, još su stranci videli kolike smo ...le pa nam nude Nobelovu nagradu da bi nam pokazali koliki smo bednici, daju nam Nobela, a zašto pa zato što svet ne poštuje one koji sami sebe ne poštuju. To je nobel za glupost, Srbija plaća visoku cenu jer nije poštovala sebe a drugim narodima dala je sve stvorila im državu, čak ih i finansirala, pitanje je uvek iznova isto, zašto Srbija to radi, zašto uvek radi protiv sebe, zašto kada Hrvatska u svetu gura Stepinca, nema jasan odgovor na to i ćuti, još i saginje glavu pred Hrvatima, što je to uvek tako kada je Srbija u pitanju, zašto smo bolje sluge nego gospodari, zašto smo kao narod lakomi na materijalna dobra, zašto ne poštujemo svoju žrtvu i sl. da li bi mi neko odgovorio ??

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Hrvatsku državu bih, da nisam srpske nacionalnosti imao samo reči hvale, uvažena i poštovana prvo od svog hrvatskog naroda, potom i od sveta, Hrvatska je primer kako treba voditi narod i državu. A posebno primer za Srbiju!

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Hrvatsku državu bih, da nisam srpske nacionalnosti imao samo reči hvale, uvažena i poštovana prvo od svog hrvatskog naroda, potom i od sveta, Hrvatska je primer kako treba voditi narod i državu. A posebno primer za Srbiju!

 

 

Hrvatska drzava je primer necasti i lazi i svaki bi se covek trebao stideti takve drzave i temelja na kojima je podignuta.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za Hrvatsku državu bih, da nisam srpske nacionalnosti imao samo reči hvale, uvažena i poštovana prvo od svog hrvatskog naroda, potom i od sveta, Hrvatska je primer kako treba voditi narod i državu. A posebno primer za Srbiju!

 

Mila moja majko :D

Nesto zadnjih godina i nije bas mnogo ni uvazena ni postovana narocito ne od svog naroda, a to nisu

ni Srbija ni BiH, pa ni Slovenija. Samo uhicuju neke lopine koji su narode opljackali.

I tebi je to za primer?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo obrnuto trebao si da kažeš sramota je za državu Srbiju koja prikriva sopstvene žrtve, ismejava se sa sopstvenim žrtvama time jer im nije ukazala čast, izgradila Velelepan Nacionalni Memorijalni centar i obezbedila da srpske žrtve napokon nadju svoj mir. Samo naivčine može čuditi to kako se ponaša Hrvatska ona se ponaša onako kako to njoj odgovara a ne Srbiji i šta tu nije jasno !!!!!!!!!!

 

Pa nije to jednostavno jer ako mislimo na zrtve ( a na njih sada mislimo) ustashkog terora i NDH onda je to

trebalo da uradi Hrvatska jer su to bili njeni gradjani. Nemacka je izgradila memorijalne centre za Jevreje i Rome

koji su bili njihovi gradjani, a ubijeni su od drzavnog terora.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mila moja majko :D

Nesto zadnjih godina i nije bas mnogo ni uvazena ni postovana narocito ne od svog naroda, a to nisu

ni Srbija ni BiH, pa ni Slovenija. Samo uhicuju neke lopine koji su narode opljackali.

I tebi je to za primer?

To ti tako misliš ja sam bio medju Hrvatima, svadjao sam se sa njima, nekad znao potući, ali uglavnom smo lepo razgovarali. Iz svega toga sam još kao dete prepoznao koliko oni vole Hrvatsku, Hrvati su zaljubljeni u svoju državu, država nije samo neki Linić ili Milanović, to je njihova domovina koja im je na srcu. Dok sa Srbima potpuno drugačije, njihova ljubav prema Srbiji je na neki način ludjačka, bolesna, samo je kritikuju i sl. a da vidiš kako znaju pljuvati Srbiju pred hrvatima i koliko ispadnu jadni to je strašno, znaš kad se i hrvatima zgade. Ja mejdu svojima uvek mogu izneti i to i činim mišljenje o nekim stvarima i dogadjajima ili o svom narodu, ali nisam nikada ali niti jednom pljuvao po Srbiji pred strancima. Prvo počinjem od sebe, onda vidim i Srbiju i pored svega razumem je na neki način, pretrpela je svašta, iako većinom od svojih ali to nije toliko ni važno, jer pretrpela je mnogo. Samo ne razumem zašto je sramota reći volim Srbiju, to sam čuo samo od retkih Srba, sve ostalo u smislu ljubavi prema Srbiji predstavlja anatemisanje one druge strane, tako obično prikazuju ljubav prema svojoj zemlji. Zapamti za hrvata je domovina ili lijepa naša hrvatska kako je još zovu nešto što je u njihovim srcima a ja sam to imao priliku da vidim i osetim.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako još neko kaže da trolujem moraću da vas bijem :) , ja sam samo osoba koja govori otvoreno, direktno takav sam, prihvati ili zaobidji. Nikada nikoga bar ne vredjam, samo govorim otvoreno a znam da se to ne svidja mnogima jer istina boli.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...