Jump to content

"Земља живих" - терапијска заједница у манастиру Ковиљ


Препоручена порука

 

Потписан споразум о сарадњи са Градском библиотеком из Новог Сада

 

 

 

У петак 22.11.2013. у просторијама Градске библиотеке у Новом Саду ( Дунавска 1) потписан је споразум о сарадњи у оквиру пројекта "Преплетаји" подржаног од стране Покрајинског секретаријата за привреду, запошљавање и равноправност полова.
Пројекат су потписали испред Градске библиотеке у Новом Саду - Драган Којић ( директор) и "Земље живих"- Бранко Ћурчин ( председник удружења).

Овом приликом је договорена концепција изложбе која ће средином децембра бити уприличена у Свечаном холу АПВ, а на којој ће бити представљени резултати пројекта.

Оба потписника су овом приликом напоменула изузетну захвалност другој страни и велико задовољство за добробит наше заједнице.

 

 

 

 

858010_770248932991941_164278990_o.jpg



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима


 

Предавање у гимназији Ј. Ј. Змај
 
 
rehabilitacija-zavisnika-u-skoli-zivota-
 
У оквиру јесењег семестра предавања Школе православне духовности, у новосадској гимназији „Јован Јовановић Змај“, у недељу, 24. новембра 2013. године, магистар Љубица Ковачевић одржала је предевање на тему: „Рехабилитација зависника у школи живота“. Након предавања своје сведочанства и искуства из живота у заједници Земља живих, изнела су три штићеника: Милан, Милош и Момчило.


Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Одржана трибина у основној школи ''Коста Трифковић''

 

 

1467328_771813579502143_1625642297_n.jpg

 

У оквиру пројекта „ДРОГА НЕМА ПОСЛЕДЊУ РЕЧ!" финансираног од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту, 22. новембра 2013. године одржана је трибина у Основној школи "Коста Трифковић" у Новом Саду, о опасностима и последицама употребе психоактивних супстанција.

У сали Основне школе "Коста Трифковић" у 13.30 часова је за ученике првих разреда одржана трибина у циљу превенције и едукације младих о наркоманији и њеним штетним последицама које разарају породице и читаво друштво.

 

У уводном делу присутнима се обратио вероучитељ господин Саша Куриџа, који је представио учеснике трибине и рекао деци да ће имати прилику да чују потресна сведочанства штићеника Земље Живих, пројекта који се реализује под окриљем Српске Православне Цркве, у потреби да се помогне младима који су постали зависници од дроге.

Потом се присутној деци која се у великом броју окупила у школској сали обратио Дејан Зековски, васпитач терапијске заједнице "Земља Живих", који је представио програм који се спроводи у Земљи Живих. Затим су своја потресна сведочанства изнели бивши штићеници Земље Живих: Стеван Сорак, Владимир Дапчевић и Снежана Мандић који су са успехом завршили програм.

Деца су са великом интересовањем пратила сведочења о томе како су поменути почели да се дрогирају и кроз какву муку су прошли они и њихове породице, као и како су дошли у Земљу Живих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сусрет са родитељима штићеника

 

 

DSCI0391.JPG

 

У оквиру пројекта „ДРОГА НЕМА ПОСЛЕДЊУ РЕЧ!" финансираног од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту, 23. новембра 2013. године у канцеларији Земље Живих у Новом Саду је одржан сусрет са родитељима штићеника који се налазе у терапијској заједници у Вилову и Крчедину.

Том приликом је са родитељима разговарао васпитач Дејан Зековски, који је покушао да укаже родитељима кроз какав програм пролазе њихова деца у Земљи Живих.

 

Потом се родитељима обратио и Владимир Дапчевић који је са успехом завршио програм, где је рекао родитељима да треба и они такође да подрже своју децу тако што ће и сами више радити на себи како би спремни дочекали своју децу по изласку из заједнице и да квалитетно искористе време док су им деца одсутна не би ли препознали узрок због чега си њихова деца почела да се дрогирају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Трибина у Tехничкој школи ''Милева Марић-Ајнштајн''

 

 

 

DSCI0345.JPG

 

 

У оквиру пројекта „ДРОГА НЕМА ПОСЛЕДЊУ РЕЧ!" финансираног од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту, 18. новембра 2013. године одржана је прва од осам трибина, колико треба да се одржи у Техничкој школи "Милева Марић - Анштајн" у Новом Саду, о опасностима и последицама употребе психоактивних супстанција.

У сали Техничке школе у 12.45 часова је за ученике првих разреда, одржана трибина у циљу превенције и едукације младих о наркоманији и њеним штетним последицама које разарају породице и читаво друштво.

У уводном делу присутнима се обратио катихета протођакон Горан Ботошки, који је представио учеснике трибине и рекао деци да ће имати прилику да чују потресна сведочанства штићеника Земље живих, пројекта који се реализује под окриљем Српске Православне Цркве, у потреби да се помогне младима који су постали зависници од дроге.

Потом се присутној деци која се у великом броју окупила у школској сали обратио Дејан Перишић, координатор терапијске заједнице "Земља живих", који је говорио о све присутнијем проблему наркоманије. Саветовао је младима да добро обрате пажњу на групе са којима се сусрећу приликом излазака јер постоје заједнице али постоје и чопори, где унутар тих група владају сасвим другачији закони. Затим је васпитач Дејан Зековски представио програм који се спроводи у Земљи живих, након чега су своја потресна сведочанства изнели штићеници Земље Живих и Владимир Дапчевић који је са успехом завршио програм терапијске заједнице Земља живих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

ЈАВНИ ПОЗИВ:

Поштовани,

обавештавамо Вас да удружење грађана за борбу против наркоманије “Земља живих” реализује семинар о органској производњи хране у циљу заштите животне средине и у оквиру ког ће грађани Новог Сада моћи да стекну основна знања о планирању и уређењу окућнице, предусловима за производњу органске хране и заснивању повртњака, агротехничким мерама, ђубрењу и заштити уз велики број практичних савета .

Пројекат је подржан од стране Управе за заштиту животне средине Новог Сада а семинар, као једну од најважнијих активности у оквиру пројекта “Оживимо периферију града” ће водити Снежана Огњеновић, дугогодошњи промотер и предавач на тему органске производње и аутор неколико књига на ову тему. Семинару, који ће бити одржан 21. и 22. децембра 2013. године od 11-17. часова могу да присуствују сви заинтересовани за ову тему, а број полазника је ограничен.

Семинар је бесплатан, а биће одржан у клубу “Зрно” (Трг Марије Трандафил 11, бивши “Прометеј”).

Пројекат се бави учешћем група људи у креирању и реализацији еколошких активности у локалној заједници Нови Сад, како би се боље позиционирале и усмериле своје активности остварењу циљева радне дисциплине и унапређењу локалне заједнице.

Едукација се ради због:

а) промоције бављења органском производњом хране и зачетком идеје о социјалном предузетништву у овој области,
б) скретања пажње јавности на важност заштите животне средине и одрживог развоја

Заинтересовани могу да се пријаве на број телефона 021/544-708 понедељком, средом и петком од 19 до 21 или на имејл адресу [email protected]. Приоритет приликом пријаве имају лица која живе на периферији или у приградским местима општине Нови Сад.

 

 

 

Земља живих



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

НАЈАВА



Удружење грађана „Земља живих“
Змај Јовина 4, Нови Сад
Тел 021/544078


Поштованe и поштовани,

Овом приликом желимо да Вас обавестимо о изложби „Преплетаји међу јавом и међ’ сном“ на којој ће бити приказане рукотворине наших штићеница настале током пројекта „ПРЕПЛЕТАЈИ У БАЧКОМ ПЕТРОВОМ СЕЛУ“ који је терапијска заједница „Земља живих“ спровела у сарадњи са Градском библиотеком Новог Сада и уз подршку Покрајинског секретаријата за привреду запошљавање и равноправност полова. На изложби ће бити представљени и радови деце из Сремских Карловаца библиотечког огранка Градске библиотеке у Новом Саду „Бранко Радичевић“

Изложбу ће свечано отворити покрајински секретар за привреду, запошљавање и равноправност полова, Мирослав Васин, у Холу Извршног већа Војводине, Булевар Михајла Пупина 16, 16. децембра у 19 .00 часова.

 

Молимо Вас да објавите ову информацију како би се јавност упознала са предстојећим догађајем и својим доласком подржала наше напоре да се као заједница одржимо и даље помажемо свима којима је помоћ потребна.

 

 

1462633_780059148677586_1813473926_o.jpg

 

 

Земља живих



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА "ПРЕПЛЕТАЈИ МЕЂУ ЈАВОМ И МЕД' СНОМ"

 

 

Удружење грађана „Земља живих“
Змај Јовина 4, Нови Сад
Тел 021/544078


Отворена изложба у Холу Извршног већа Војводине.

У препуној сали Хола Извршног већа Војводине у понедељак 16. децембра 2013. године, отворена је изложба тканих предмета као завршетак пројекта „ПРЕПЛЕТАЈИ У БАЧКОМ ПЕТРОВОМ СЕЛУ“ који је реализован у сарадњи са Градском библиотеком Новог Сада. Овај пројекат је подржан од стране Републичког министарства за омладину и спорт, Покрајинског секретаријата за привреду, запошљавање и равноправност полова и градских структура.

Присутне је испред пројектног тима поздравила госпођа Љиља Маширевић, главни протагониста овог значајног пројекта и упознала их са његовим значајем за ширу друштвену заједницу. Потом је Покрајински секретар за привреду, запошљавање и равноправност полова господин Мирослав Васин бираним речима поздравио присутне и званично отворио изложбу.

Радове наших ткаља можете погледати у клубу-галерији ЗРНО,Трг Марије Трандафил 11, Нови Сад а куповином радова помажете њихов даљи рад.



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...