Jump to content

"Земља живих" - терапијска заједница у манастиру Ковиљ


Препоручена порука

 

Радници центра за социјални рад из Новог Сада у Земљи Живих

 

 

 

 

У понедељак 16.09.2013. године организована је колективна посета стручњака из Центра за социјални рад Новог Сада Заједници.

Том приликом момци у кући на Ченеју су имали прилику да угосте двадесет представника ове институције на челу са директором.

Присутнима се у склопу представљања рада удружења обратио отац Бранко Ћурчин, председник нашег удружења, Ненад Драшковић, директор Центра за социјални рад Новог Сада и штићеници заједнице.

Након обиласка куће и окућнице присутне смо угостили у дворишту где су након излагања гости имали прилику да поставе многобројна питања, изложе своје предлоге, сугестије и начелно договоре будућу сарадњу.

Будући да је ова активност имала задатак да нашу заједницу отвори ка институцијама и евентуалној сарадњи кроз међусекторски дијалог и константно унапређење рада са младима, који су наша циљна група у будућности су нам драги гости свесрдно понудили своју стручну помоћ и изразили жељу да следећи пут у заједницу не дођу као гости, већ као сарадници!

 

 

 

Фотографије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Потписан уговор о сарадњи радија "Беседа" и заједнице "Земља Живих"

 

 

potpisivanje_zemlja_zivih_250_250.jpg

 

У петак 20. септембра 2013. године, у просторијама радија Беседа, у Змај Јовиној улици број 4, потписан је уговор о пословно – програмској сарадњи црквеног радија Православне Епархије бачке Беседа и терапијске заједнице за психосоцијалну рехабилитацију и ресоцијализацију Земља живих.

 

У име радија Православне Епархије бачке, уговор о маркетиншким активностима је потписао презвитер Жељко Латиновић, главни и одговорни уредник радија Беседа док је терапијску заједницу Земља живих представљао протопрезвитер Бранко Ћурчин. Потписивању уговора о пословно – програмској сарадњи радија Беседа и терапијске заједнице Земља живих, присуствовали су: Даниела Павелка, маркетинг менаџер Радија; Љиљана Маширевић, пројектни менаџер Земље живих; Слободанка Драшковић, координатор и Младен Дероња, васпитач у заједници Земља живих.

 

Потписаним уговором, радио Беседа је у обавези да, у наредних годину дана, промовише активности које заједница Земља живих реализује у оквиру пројеката и редовних програма. Такође, уговором је регулисано да ће Земља живих редовно достављати извештаје о актуелним догађањима која су у вези са активностима те терапијске заједнице за психосоцијалну рехабилитацију и ресоцијализацију.



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
 

Позив - Отворена врата у Земљи Живих и радна терапија

 

 

 

Удружење грађана „Земља живих“
Змај Јовина 4, Нови Сад

П О З И В

Обавештавамо јавност да Удружење грађана ЗЕМЉА ЖИВИХ реализује два пројекта:

ОТВОРЕНА ВРАТА У ЗЕМЉИ ЖИВИХ и РАДНА ТЕРАПИЈА

Пројекат „Отворена врата у Земљи живих“ усмерен је на подизање унутрашњих капацитета за управљање пројектима и грађење тима и умрежавање са организацијама цивилног друштва које се баве различитим областима. На тај начин група бивших зависника која је прошла процес терапије оспособљава се за активно учествовање и деловање у цивилном сектору нашег друштва.

Пројекат „Радна терапија“обухвата додатну едукацију везану за тражење посла, са посебним усмерењем на социјалне и здравствене установе, штићеника који су лечење у нашој терапијској заједници прошли. Централна активност пројекта подразумева организовање специјализоване обуке кандидата за примање у радни однос у оквиру пројекта „Нега и помоћ старих“ које спроводи Хуманитарна организација „Владика Платон Атанацковић“ из Новог Сада.

ПОЗИВАМО све заинтересоване младе између 15 и 30 година да нам се придруже и учествују у обукама које организујемо у канцеларијама нашег удружења.

Уколико сте заинтересовани за све додатне информације јавите се координаторки пројекта Слободанки Драшковић на тел 021/544078 или путем меила на [email protected]

Пријаве примамо до 10. октобра 2013. године


Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
 

Удружење грађана „Земља живих“
Змај Јовина 4, Нови Сад
Тел 021/544 - 078

Поштовани и поштоване,

У оквиру пројекта „ДРОГА НЕМА ПОСЛЕДЊУ РЕЧ! “ финансираног од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту, „Земља Живих“ одржаће трибину у Основној школи „ Душан Радовић“ на Клиси, Ченејска 61. Ова трибина се одржава за ученике виших разреда и њихове родитеље, како би се и деца и родитељи едуковали у циљу превенције од употребе психоактивних супстанци и њеним трагичним последицима, као и о начину и могућностима успешне борбе против ове пошасти која је у нашем друштву поодавно попримила епидемиолошке размере.

Центар за психо-социјалну рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности „Земља Живих“ је основан под покровитељством СПЦ и манастира Ковиљ. Овај пројекат са успехом почео да се реализује 2006. године. Тренутно се програм „Земља Живих“ спроводи у пет мушких и једној женској терапијској заједници. У овој бесплатној „Школи Живота“ тренутно свој спас проналази 150 штићеника оболелих од болести зависности.

Зашто млади лако посежу за дрогом и са каквим се ужасним последицама суочавају зависници, њихове породице али и целокупно друштво јесу теме о којима ће говорити учесници трибине:

Протојереј Бранко Ћурчин, духовник терапијске заједнице
Ненад Драшковић , директор Центра за социјални рад
Ненад Ердељан, начелник Одељења за малолетничку деликвенцију полицијске управе Нови Сад
Жарко Срданов, васпитач
Штићеници, терапијске заједнице „Земља Живих“

Трибина ће се одржати у уторак, 22. октобра са почетком у 18. часова
.

 

 

Земља живих фејсбук страница



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Одржана трибина "Дрога нема последњу реч"

 

 

 

Удружење грађана „Земља живих“
Змај Јовина 4, Нови Сад
Тел 021/544 - 078


Поштовани и поштоване,

У оквиру пројекта „ДРОГА НЕМА ПОСЛЕДЊУ РЕЧ! “ финансираног од стране Градске управе за социјалну и дечију заштиту, „Земља Живих“ је одржала трибину у Основној школи „ Душан Радовић“ на Клиси, Ченејска 61. Ова трибина је одржана за ученике ђачког парламента и њихове родитеље, како би сe едуковали у циљу превенције од употребе психоактивних супстанци и њеним трагичним последицима.

После уводне речи модератора трибине вероучитеља Дејана Перишића и поздравног слова директора школе госпође Марије Чекић, присутнима су се обратили:


Ненад Драшковић , директор Центра за социјални рад

Ненад Ердељан, начелник Одељења за малолетничку деликвенцију полицијске управе Нови Сад

Протојереј Бранко Ћурчин, духовник терапијске заједнице

Штићеници, терапијске заједнице „Земља Живих“

Говорећи о узроцима зашто млади лако посежу за дрогом и са каквим се ужасним последицама суочавају зависници, њихове породице, али и целокупно друштво. Потресна сведочанства штићеника наше заједнице никога од присутних нису оставила равнодушним.

На крају трибине директор школе госпођа Марија Чекић се захвалила свим учесницима и присутним родитељима и деци, са жељом да се и наредне годне у мају месецу поново окупе истим поводом, јер проблем наркоманије и остале врсте зависности уништавају наше породице.

 

Фотографије



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Плодови креативног рада на виделу

 

 

Штићенице терапијске заједнице "Земља Живих" су са својим радовима узеле учешћа на Новосадској јесени која је ове године трајала од 22. до 26. октобра 2013. године у новосадској хали Спенс. Штићенице су имале прилике да изложе своје рукотворине, које су плод пројекта " Преплетаји" који је настао у партнерству Земље Живих и Градске библиотеке из Новог Сада.

 

DSC00363.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...