Jump to content

Trgovci organima opet aktivni - novi talas otmica mladih ljudi

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Prenešeno s FB i sa novina:

jeste li ih vidjeli?

U tjedan dana u Hrvatskoj nestalo deset osoba – sedam maloljetnih

Čak četvero mladih ljudi nestalo je istog dana, 30. rujna, u različitim dijelovima Hrvatske

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-tjedan-dana-hrvatskoj-nestalo-deset-osoba-sedam-maloljetnih-clanak-460803

.jedan fejs-frend je ispod NESTANKA MLADIH …svakidašnja pojava…..ovo napisao….

U Sarajevu se nedavno desio slučaj da je djevojka s momkom bila u kupovini.. Iodlučila se uči i u kinesku radnju ali momak je ostao napolju u autu.. I pošto dugo vremena ona nije izašla iz te radnje odluči on ući u radnju i vidjeti zašto se je zadržala.. Ali u radnji su mu odgovorili da nitko nije ušao u radnju.., a on im je odgovorio da je vidio kako je ušla njegova djevojka.. i pozvao je policiju.. Pri pretresu specijalne postrojbe našli su tu djevojku u podrumu ispod radnje..- već ošišanu do gola skinutu i po tjelu svu iscrtanu sa obilježenim organima koje su namjeravali izvaditi iz nje..(i djevojka je bila spašena ali je završila na psihijatriji..). U toj radnji bilo je mjesto sa sakrivenim umjetnim otvorom gdje bi kupac pri razgledavanju robe stao.. i valjda ako bi bio mlad i ocjenjen kao povoljan donator..; netko od prodavača bi pritisnuo dugme i kupac bi iznenada propao u podrum a vještački otvor u pordavnici bi se brzo opet automatski zatvorio(spreman za nove žrtve..). Zanimljivo je da policija o tome slučaju šuti..- nije pisano u medijima..). I usput pitam se u ime svih nas.. gdje se ti kinezi koji su došli u BiH i Hrvatsku uopće sahranjuju..?? Ja nisam ni od koga čuo za postojanje njihovih grobova.., a već godinama žive kod nas..???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I usput pitam se u ime svih nas.. gdje se ti kinezi koji su došli u BiH i Hrvatsku uopće sahranjuju..?? Ja nisam ni od koga čuo za postojanje njihovih grobova.., a već godinama žive kod nas..???

Заиста, где?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста, где?

To dole opisano je s FB-ka imalo se desiti navodno u Sarajevu, to s tom curom koja je nestala u toj kineskoj radnji. ja ne mogu sad provjeravati svaku tu priču, u svakom slučaju je na mjestu da mladi budu oprezniji, radi toga sam to i objavio. Naročito kada se vidi ovo šta piše u hrvatskim novinama što je istina, da djeca se zaista traže. Ne mora to biti u vezi s tim ali može vrlo lako. Na kraju tog naslova je mogao stajati upitnik:

Trgovci organima opet aktivni - novi talas otmica mladih ljudi?

ali i uskličnik:

Trgovci organima opet aktivni - novi talas otmica mladih ljudi!

Ja sam stavio to ovako bez išta, bez ikakve interpunkcije, može oboje biti tačno istovremeno!

I da se u određenim slučajevima radi o famama i internetovcim hoaxima ali i o istinitim činjenicama.

U svakom slučaju: Budite oprezni! Barem dok se ne ustanovi o čemu se stvarno radilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста, где?

Ako pitaš za te grobove kineske i sahranjivanje kod nas u zemljama bivše Jugoslavije, to me onda puno pitaš. O tom ne znam ništa, tada kad sam ja bio dole, nije ih još ni bilo. Ja mislim da ih spaljuju u krematorijima a potom vraćaju kući u urni u Kinu avionom. Tako to rade u Češkoj Kinezi i Vijetnamci, nikog ne pokapaju ovdje, već spale i voze natrag u Vijetnam ili Kinu. Imamo ovdje 50.000 Vijetnamaca u Češkoj, koji su za vrijeme komunista i rata u Vijetnamu došli kao izbjeglice pa ostali. Ti se pokapaju i u Češkoj ako imaju porodice ovdje. A ako ne, ukoliko su došli sami i tek posljednih 10-20 godina, nisu se stigli tu ukorijenit ni zasnovat porodice vraćaju ih kući u urnama, u slučaju da stradaju u automobilskoj nesreći, umru od raka u bolnicama i sl. Većinom su to mladi ljudi između 20 i 30 pa sve do 40 godina, to ti novopridošli. Oni što su došli 50-tih i 60-tih godina prošlog vijeka se potom većinom pokapaju ovdje jer tu imaju i cijele svoje porodice a mnogi su već i penziju dočekali ovdje, dakle cijeli svoj produktivni vijek proveli u Češkoj ili Slovačkoj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста, где?

Ah, pa tebi je danas rođendan!

Srećan ti rođendan i čuvaj se!

Vidiš šta se svašta dešava po svijetu!

To važi i za sve ostale koji spadaju

u tu kritičnu skupinu mladih i zdravih!

Ja u takvu kritičnu skupinu ne spadam više odavno,

maksimalno za Alzheimera, tamo bi to već moglo,

do takve kritične skupine bih ja već zapao, hahahaha!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...