Jump to content

Nemačka pod "okupacijom"

Оцени ову тему


Manolis

Препоручена порука

Hajnc Buškovski, dugogodišnji gradonačelnik ozloglašene berlinske opštine Nojkeln sa najvećim procentom migranata, bio je jedan od prvih koji je javno rekao da je multikulturalni koncept propao, a napisao je knjigu koja sasvim sigurno mnoge u Nemačkoj neće ostaviti ravnodušnim.

267710_092329s2_f.jpg?ver=1348432533

Iako se u predgovoru knjige ogradio kako nije mislio na "sve doseljenike, sve muslimane, sve primaoce socijalne pomoći "harc 4" niti na svu stranu omladinu", već sam naslov "Nojkeln je svuda" dovoljno govori. "Bild" je ove nedelje ekskluzivno objavio odlomke koji surovo i bez pardona ilustruju kako izgleda život sa "auslenderima" iz perspektive jednog Nemca.

O stvarnosti u kojoj ti isti stranci umarširaju u supermarket, uzmu robu koju žele i prolaze pored kase ne plativši, a kasirki stavljaju do znanja šta je čeka ako ih prijavi policiji. O trotoarima, po kojima se bahato šetaju petorica jedan pored drugog, a svi ostali moraju da se sklone, o dečjim igralištima, gde starija deca od manjih traže da plate da bi mogli da se ljuljaju ili klackaju, o putnicima koji vozačima autobusa prospu koka-kolu po glavi ako zatraže da mu pokažu kartu. O svim tim sitnicama koje proizvode gorak ukus već tokom čitanja.

PRISTOJNE ŽRTVE

- To svakodnevno nepoštovanje osnovnih normi ponašanja, kao što su ljubaznost i obzir prema drugima, čini da se građani pitaju: 'Gde se nalazim zapravo? Da li je to moj grad, moja država? Zbog toga mnogi kad-tad dođu do zaključka da ne vole strance. Ako oni ne žele da žive sa mnom, onda neću ni ja sa njima', razmišlja sve više Nemaca - zaključio je Buškovski.

Policijski komesar Gertner je ispričao Buškovskom, i to da se u njegovoj višedecenijskoj službi nikada nije desilo da je neki delinkvent migrantskog porekla opljačkao muslimanku sa maramom. Neprijatelji su "mrski Nemci", oni su cilj njihove agresije jer Nemci važe za lake žrtve.

- Mi vaspitavamo decu da budu nenasilna i preziremo nasilje u svakoj formi. Drugi uče svoju decu da budu jaki, hrabri i borbeni. Polazni start nam jednostavno nije isti - zaključuje 64-godišnji gradonačelnik.

DRŽAVA KAO MUZARA

U školama u severnom delu Nojkelna 87 odsto učenika je migrantskog porekla, a ima i odeljenja u kojima nema nijednog Nemca. Pitanje ko se ovde integrira, već odavno se ne postavlja. To su deca koja nikad nisu doživela da otac i majka ujutru rano ustaju i odlaze na posao.

Kada nastavnica kaže kako je važno da se uči i završe škole, ta deca odgovaraju: "Ali, nastavnice, novac dolazi od države!" Kada krenu u školu, skoro 40 odsto dece treće i četvrte generacije doseljenika ne govori uopšte ili vrlo malo nemački jezik, iako su njihovi roditelji ovde rođeni i odrasli. Zašto je to tako, gradonačelnik Nojkelna ima odgovor:

- Govori se jezik iz sela odakle je deda. Mi smo bili i ostajemo Turci, Arapi, Somalijci ili šta već. To je razlika u odnosu na američke doseljenike, koji žele da postanu Amerikanci. Ovi ovde ne žele da postanu Nemci - objašnjava gradonačelnik. - Jedan Turčin u Nemačkoj ne mora da oblači kožne bermude, da pije pivo u kriglama od litra i da jede belu kobasicu da bi pokazao želju da se integriše. Biće sasvim dovoljno da prihvati postulate našeg ustava, da nauči osnove nemačkog jezika kako bi mogao da komunicira sa drugim građanima, da pošalje decu u školu i odnese đubre u kontejner umesto da ga baci s balkona.

Posle objavljivanja odlomaka knjige u "Bildu" Hajnc Buškovski je dobio ogromnu podršku svojih zemljaka i čestitke zbog toga što je imao hrabrosti da kaže ono što im leži na duši. Neki su ga već predložili i za orden zasluga za narod i žale što nije kandidat za kancelara, a jedan čitalac je poručio da svi Nemci treba da kupe ovu knjigu pre nego što iduće godine izađu na savezne izbore.

Nezaposlen, a vozi mercedes

- Kada se određene grupe, na primer, azilanti posle više godina naviknu na nemački socijalni sistem, onda ne treba da čudi kad u tom delu dostignu savršenstvo i kad često znaju svoja prava bolje nego zaposleni u džob-centrima. Zvanična primanja u brojnim familijama stranaca često su u ogromnom raskoraku sa modernom tehnikom koju imaju u svojim stanovima ili autima koja voze. Uvek iznova se u Nemačkoj postavlja pitanje kako mladi, nezaposleni "auslenderi" voze kola od 100.000 evra? To nisu sitne prevare, kojima naginju ljudi u teškim situacijama, tako što će zakinuti državu za nekoliko novčanica. Ne, ovde je reč o sistemu - gorko primećuje Buškovski.

Žive kao Nemci

- Reč je o zajednicama, koje se u potpunosti drže normi i načela, ali ne ne naših. Nemačke norme važe samo onoliko dugo dok imaju koristi od njih, a onda brzo gube na značaju. Umesto njih stupaju na snagu nacionalni običaji i tradicija, a sve izvan toga se tretira veoma loše. Kada se za neku porodicu kaže "oni žive kao Nemci" - upozorava ovaj socijaldemokrata - znajte da to nije kompliment.

Zatvor bez svinjetine

- Koliko se brzo i bespogovorno naše društvo povlači, pokazuje još jedan upečatljiv primer. U zatvorima za maloletne prestupnike u Berlinu zatvorenici više ne dobijaju hranu svinjskog porekla. Razlog je što 70 odsto onih koji borave u ovoj ustanovi ima migrantsko poreklo. Njihova religija ne dozvoljava da jedu svinjetinu. Zamišljam šta bi bilo da je obrnut odnos? Da li bi bio služen lebervurst i bečka šnicla - pita se autor knjige.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/256500/Nemacka-pod-okupacijom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мултикултурализам није пропао. Транснационализам и мултикултурализам је будућност и сљедећа фаза напретка цивилизације. Пропала је организација примања имиграната и спровођење мјера како би они били успјешно интегрисани.

Треба да се увиде све грешке које су досад довеле до сегрегације, и да се нађу нове мјере како би се интеграција поспјешила и у потпуности до краја спровела. Ако се то не уради, могао би у будућности нарасти један нови нацистички покрет у Њемачкој што никоме не би донијело доброга.

Швајцарска има много бољу прођу са имигрантима, можда би се од њих могло нешто научити.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Швајцарска има много бољу прођу са имигрантима, можда би се од њих могло нешто научити.

И Французима иде добро. Спакују и преко границе.

Шта мислиш, кад би Србија применила исте те принципе, колико би векова санкција добили? Не мора прецизно, десет горе-доле....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И Французима иде добро. Спакују и преко границе.

Шта мислиш, кад би Србија применила исте те принципе, колико би векова санкција добили? Не мора прецизно, десет горе-доле....

Не иде ни њима добро. Што се тиче депортације, колико је познато депортују се људи који су илегално ушли у земљу, и немају ни регуларне документе ни за улазак ни боравак. Ко брани Србији да депортује илегалне имигранте? БиХ је депортовала одређен број муџахедина на челу са Абу Хамзом за које се утврдило да су им нелегално додјељена држављанства. Нико није никакве санкције примјенио.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

немају ни регуларне документе ни за улазак ни боравак.
Као велики део циганске популације овде? Као 1,5 милиона Албанаца на Косову и Метохији? Цениш да би могли да их протерамо без проблема?

Извини ако је лично и не мораш да одговориш, али где ти живиш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као велики део циганске популације овде? Као 1,5 милиона Албанаца на Косову и Метохији? Цениш да би могли да их протерамо без проблема?

Извини ако је лично и не мораш да одговориш, али где ти живиш?

Нису сви роми илегално у Србији. Ко од ромске популације из сусједних земаља илегално борави, не знам чему је препрека да се они депортују одакле су дошли? Јел то ико и покушао?

Што се тиче албанске популације на Косову, погрешно адресираш под чијом су они надлежношћу. Под српском више нису, свиђало се некоме или не.

Какве везе има гдје живим? Из БиХ сам.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису сви роми илегално у Србији. Ко од ромске популације из сусједних земаља илегално борави, не знам чему је препрека да се они депортују одакле су дошли? Јел то ико и покушао?

Нису сви, тачно, само што велика већина нема документа и не прихвата да их има. Ако му даш на силу личну карту, он је баци. Зашто? Па зато што му онда полиција не може ништа. Не сме ни да га искључи из саобраћаја са мотокултиватором, не може да му пошаље никакав званичан позив (не зна се место становања) и сл. Препрека да се депортују? Е, то је разлог што сам те питао где живиш, не одакле си, то ми је небитно. Звучиш као неко (без увреде) ко никада није чуо ни за какав проблем који је Србију задесио у последњих двадесет година. Као да си се пробудио једног дана и погледао на мапи, кад оно, Србија...

Што се тиче албанске популације на Косову, погрешно адресираш под чијом су они надлежношћу. Под српском више нису, свиђало се некоме или не.

Па то и јесте проблем, кад је покушана депортација у стилу Француске или, рецимо у стилу блокирања имиграната из Мексика у САД, или у стиловима које примењују ти "бастиони демократије", одједном смо испали рогати...

Или да узмемо БиХ за пример где је мултикултуралност на нивоу "добро је бити присутан духом а одсутан телом"? Немци су до сад пригушено шаптали и размењивали погледе по кафанама. Изгледа да су прешли на следећи ниво. Кад буду почели да уводе расне законе, видећемо ко ће их и кад зауставити...Историја иде у круг....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne treba da donose nikakve posebne zakone, dovoljno je samo da se promeni:

Kada se određene grupe, na primer, azilanti posle više godina naviknu na nemački socijalni sistem, onda ne treba da čudi kad u tom delu dostignu savršenstvo i kad često znaju svoja prava bolje nego zaposleni u džob-centrima. Zvanična primanja u brojnim familijama stranaca često su u ogromnom raskoraku sa modernom tehnikom koju imaju u svojim stanovima ili autima koja voze. Uvek iznova se u Nemačkoj postavlja pitanje kako mladi, nezaposleni "auslenderi" voze kola od 100.000 evra? To nisu sitne prevare, kojima naginju ljudi u teškim situacijama, tako što će zakinuti državu za nekoliko novčanica. Ne, ovde je reč o sistemu - gorko primećuje Buškovski.

Ukinuti mogućnost parazitiranja na račun države, bez obzira ko si i odakle si, i smiriće se situacija polako vremenom. A "azilanti" neka ih slobodno nazivaju nacistima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...