Jump to content

Удружење Атеисти Србије поново протестује због...

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Наравно да има право да пита и преиспитује. Суштина православља је слобода. Нажалост, неки православци се понашају као да су саудијски муслимани. Али, шта да се ради, људи смо, нисмо савршени.

Zato sam i napisao da je neinteligentan onaj ko slepo veruje. Trganjem iz konteksta verujem da može da se prikaže sve i svašta.

Lično, od svih ovde sa foruma, najviše razgovora, osim sa tobom, imao sam sa Petrom Mitrovićem, i bez obzira na njegove sadašnje dileme, ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je neinteligentan momak. Zato mi je sasvim bezveze da sada to treba da objašnjavam.

Takođe, pošto ne vidim da postoji mogućnost automatske prijave postova, tebi kao adminu bih prijavio post br. 317, koji implicira da je Skupština UAS bila nacističko okupljanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sam i napisao da je neinteligentan onaj ko slepo veruje. Trganjem iz konteksta verujem da može da se prikaže sve i svašta.

Али зато опет дупли аршини.

Lično, od svih ovde sa foruma, najviše razgovora, osim sa tobom, imao sam sa Petrom Mitrovićem, i bez obzira na njegove sadašnje dileme, ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je neinteligentan momak. Zato mi je sasvim bezveze da sada to treba da objašnjavam.

Ето брат Пера који преиспитује прво је био православац, па атеиста, па више није православац ломи се опет на атеисту је неко има неителигентан мозак и преиспитује.

Ја са друге стране који сам био теиста хришћанин па сам одбацио хришћанство зарад окултизма тражећи неке истине тамо затим сам одбацио све то јер никакве истине тамо нисам нашао отишао у атеизам и сада када сам заправо стварно упознао православље сам.... који израз употребише неки су рекли психопата а неки лабилна личност.

Који дупли аршини у стандардима. :))) Ја не верујем....

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tebi kao adminu bih prijavio post br. 317, koji implicira da je Skupština UAS bila nacističko okupljanje.

Taman posla da na to implicira. Time sam izrazio zelju za vasom pobedom,

P.s Vidis kako izgleda kad glumis "malu Jucu".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прескочио си објашњење о томе због чега +Иринеја зовете Мирко, и због чега све епископе, којима је у личној карти име промењено, сходно законима ове државе, зовете њиховим световним именима.

Такође, обзиром на то да сам ти појаснио шт азначи то прво начело, ниси ми одговорио на који је начин прекршено? Ништа се није додало у Устав, Уствани суд није донео неку пресуду којом се тумачи било који члан Устава, није се донео било који посебан закон. Дакле, чиме је прво начело прекршено, обзиром да се оно односи искључиво на уставна решења у једној држави.

И да, јел Велика Британија земља у којој се начело секуларности поштује?

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ignjatije, nemam potrebe išta da glumim.

Otvoreno sam rekao da mi je verovanje u boga glupo, otvoreno sam rekao da smatram da onaj ko slepo veruje nije inteligentan, otvoreno sam rekao da sam za striktno odvajanje crkve i države, tako da ne razumem u čemu je problem?

To što su neki od vas možda izmaštali da imaju posla sa ljudima koji će da im psuju sve živo i mrtvo, umesto razgovora, zaista nije moja stvar.

Naravno, ukoliko nema želje za razgovorom, nije nikakav problem da kao i do sada, sa nekima nastavim razgovor i privatnim porukama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandre, čim vidim lične karte episkopa sa zvanično promenjenim imenima, ja ću početi da ih zovem po imenu koje u dokumentu piše.

Uopšte nije sporno, kao što meni nije sporno ni to što sam prethodnog patrijarha nazivao imenom koje mu je zaista pisalo u ličnoj karti, a to je Gojko Stojčević.

Ne znam zaista kako se i koliko, i da li uopšte poštuje princip sekularnosti u UK. Da tamo živim, to bi me verovatno, kao ateistu, više interesovalo. Dok sam u Srbiji, interesuje me stanje u Srbiji, a svoje viđenje kršenje principa sekularnosti sam ti već dao.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sam i napisao da je neinteligentan onaj ko slepo veruje. Trganjem iz konteksta verujem da može da se prikaže sve i svašta.

Lično, od svih ovde sa foruma, najviše razgovora, osim sa tobom, imao sam sa Petrom Mitrovićem, i bez obzira na njegove sadašnje dileme, ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je neinteligentan momak. Zato mi je sasvim bezveze da sada to treba da objašnjavam.

Takođe, pošto ne vidim da postoji mogućnost automatske prijave postova, tebi kao adminu bih prijavio post br. 317, koji implicira da je Skupština UAS bila nacističko okupljanje.

Вера није слепа. Не би смела да буде. Не сматрам за врлину да се тек тако верује у све и свашта. Међутим, вера нема доказе (у научном смислу). Ипак, она није неутемељена. Иако нема доказе, има довољне разлоге (тако их ја називам) да се прихвати. Свако треба себи да постави питање: зашто сам хришћанин? Мени никада није био довољан одговор: зато што сам Србин, тако су ме преци научили. Вера, по мом мишљењу, не би смела да се ослања искључиво на традицију, да се одатле црпи њена исправност, аутентичност. За мене постоје довољни разлози (можемо и о њима на некој теми) да као словесно и слободно биће поклоним поверење хришћанском откривењу Бога. Заиста, то није због тога што сам Србин. Ја сам у правом смислу те речи - сумњао и преиспитивао, трагао и одлучио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Избегао си изјашњење о кршењу начела секуларности у РС на основу онога што сам ти објаснио да представља први део начела секуларности. Дакле, ако сам ја у праву када објашњавам садржину тог начела, у ком делу је то начело прекршено?

А то сам те питао зато што у ВБ (УК) постоји званична религија, са краљицом на челу. Да ли ће се АС огласити ако се неко од наших званичника сусрести са званичницом Англиканске Цркве? Или да ли ће се неко огласити због угњетаваних атеиста у земљи где постоји званична религија у уставима (Грчка, ВБ, Норвешка, Немачка...) ?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

otvoreno sam rekao da smatram da onaj ko slepo veruje nije inteligentan

I ja sam tebe otvoreno pitao koje verovanje po tebi nije slepo i nisam dobio odgovor. Iz tvojih pisanja po internetu zakljucio sam da je bilo koja vera u Boga ista kao i vera u deda mraza i ruzicastog jednoroga.

To što su neki od vas možda izmaštali da imaju posla sa ljudima koji će da im psuju sve živo i mrtvo, umesto razgovora, zaista nije moja stvar.

Ja to sigurno nisam mislio i volim razgovore sa svima.

Naravno, ukoliko nema želje za razgovorom, nije nikakav problem da kao i do sada, sa nekima nastavim razgovor i privatnim porukama.

Ima zelje za razgovorom. Tuzba je bila javna pa neka i rasprava o njoj i drugim stvarima bude isto javna.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Из искуства у школи које имам, ова напетост теизам/атеизам не постоји. Тако, имамо свештеничку децу која иду на грађанско вапситање и атеисте који долазе на верску наставу. :) Ти млади људи су супер. Немају предрасуде. Једном ме је једна моја ученица (атеиста) питала: професоре да ли ми замерате што вам постављам оваква питања (оспоравала је, сумњала је у оно што сам говорио)? Ја сам јој одговорио: Не. Ако ми не смета сумња апостола Томе, што би ми твоја сметала. Само ти реци оно што мислиш. Н бој се. Изем ти веру где мораш да говориш оно што не мислиш. Ја бих је се први одрекао.

Стално им понављам ону Кантову: Човек не треба никада да говори оно што не мисли. Али, не мора увек да каже ни све оно што мисли.

Овог се начела и лично придржавам - Буди искрен и доследан, али имај и меру шта ћеш, где, у којој мери и коме да кажеш. Некада је и ћутање боље од сваког говора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Василије,

ако си пратио, не прича се о томе. О томе колико смо ми сви затуцани и не размишљамо, отвори слободно другу тему, па ћемо да расправљамо.

Марко,

ја још нисам добио одговор на који је начин први део начела секуларности прекршен, уколико знамо (а знамо) да се он односи на дефинисање положаја верске заједнице у уставу неке државе? А причао сам крајње коректно, и увек аргукментовано.

Поново, ако сам негде погрешио, слободан је било ко да изнесе у чему сам то погрешио при дефинисању ових појмова.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...