Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Јесте, све је рекао што треба да каже...

али нешто ме буни код овог видео снимка (који је заправо аудио снимак): каква је то нецензурисана и цензурисана верзија? Још, видех да постављач снимка на јутјуб поставља и свакакве глупости типа некаквог квази-бранитељког филма "чуј брате Србине" који је заправо трабуњање појединаца који су се отцепили од своје Мајке Цркве и мешетаре по Епархији банатској.

Може ли неко да ми појасни о чему се ради?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте, све је ракао што треба да каже...

али нешто ме буни код овог видео снимка (који је заправо аудио снимак): каква је то нецензурисана и цензурисана верзија? Још, видех да постављач снимка на јутјуб поставља и свакакве глупости типа некаквог квази-бранитељког филма "чуј брате Србине" који је заправо трабуњање појединаца који су се отцепили од своје Мајке Цркве и мешетаре по Епархији банатској.

Може ли неко да ми појасни о чему се ради?

Moras prvo odslusati, stvarno je poucno, a nisi poslusao ,jer snimak traje 1:40 minuta,a ti si posle 30 minuta postavio post.....imaj malo strpljena brate :)

-Sto je bitno ko je postavio?

-Kad nista nije iseceno, itd.....sad kad bolje razmislim ni taj sto je postavio nije odslusao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Драги пријатељу,

не само да сам одлушао (бар 10 пута), већ се и потрудио да ову беседу чује бар 50,000 људи.

https://www.pouke.org...бостинским-сес/

Дакле, није ствар у томе већ о некаквим "цензурисаним" и "нецензурисаним" беседама. То ме занима- одакле сада некима и помисао да постоје цензурисане и нецензурисане беседе? Опет, тај "проблем" праве они који МРЗЕ Владику из само једног јединог разлога: што на сваком месту и увек брани Свету Цркву од вукова грабљиваца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

кул му је беседа, него не бих да испадне да хејтујем, јер то не радим, ал јел може неко да ми објасни у чему је хајп око преосвећеног?

послушао сам скоро све владикине беседе и има врло занимљивих ствари ал има и једна дубиоза која ми смета још од хиротонијског говора, но на страну моја критика, него ми није јасно понашање верника које се у мојим очима граничи са пијетизмом.

мислим, човек само ради оно што треба да ради, не разумем чему толико одушевљење нормалношћу или смо постали толико гладни и жедни нечег што треба да буде стандард да је то постало идеал уместо идеала, што би рекло да је критеријум и/или ситуација у тоталној катастрофи ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1344711905' post='691364]

или смо постали толико гладни и жедни нечег што треба да буде стандард

Управо, брате..

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па жељни смо љубави и бриге коју код њега не само чујемо него и осећамо, што наравно не значи да и други епископи то не пројављују....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1344711905' post='691364]

кул му је беседа, него не бих да испадне да хејтујем, јер то не радим, ал јел може неко да ми објасни у чему је хајп око преосвећеног?

послушао сам скоро све владикине беседе и има врло занимљивих ствари ал има и једна дубиоза која ми смета још од хиротонијског говора, но на страну моја критика, него ми није јасно понашање верника које се у мојим очима граничи са пијетизмом.

мислим, човек само ради оно што треба да ради, не разумем чему толико одушевљење нормалношћу или смо постали толико гладни и жедни нечег што треба да буде стандард да је то постало идеал уместо идеала, што би рекло да је критеријум и/или ситуација у тоталној катастрофи ...

Извини, не знам шта се изчуђаваш у вези феномена владике Давида...

Колико њих владика говори са оваквом преданошћу, смирењем и знањем о кључним проблемима у Цркви ?! 2-3 ?

Сви ћуте, гурају под тепих и мисле да ће ствар сама да се реши..... а ђаво не спава.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини, не знам шта се изчуђаваш у вези феномена владике Давида...

Колико њих владика говори са оваквом преданошћу, смирењем и знањем о кључним проблемима у Цркви ?! 2-3 ?

Сви чуте, гурају под тепих и мисле да ће ствар сама да се реши..... а ђаво не спава.

чуди ме нискост критеријума, превише говори о свакој врсти сиромаштва, и притом не мислим на финансије.

свеукупно, то је пре туга корпуса него феномен једног или више владика.

ово је као кад би жедном у пустињи причао да постоје људи који обилују кристалном чистом водом толико да терају измет њом у канализацију.

то не значи да је то идеално него је само нормално.

замисли онда који је идеал том што обилује, а не оном што је у тоталној негативи.

мени је понижавајуће да поставим критеријум и да ми домен надања буде "само да имамо за сутра" или неко да ми прича приче које требају да буду почетни стадијум идеала, а не крајњи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1344711905' post='691364]

кул му је беседа, него не бих да испадне да хејтујем, јер то не радим, ал јел може неко да ми објасни у чему је хајп око преосвећеног?

послушао сам скоро све владикине беседе и има врло занимљивих ствари ал има и једна дубиоза која ми смета још од хиротонијског говора, но на страну моја критика, него ми није јасно понашање верника које се у мојим очима граничи са пијетизмом.

мислим, човек само ради оно што треба да ради, не разумем чему толико одушевљење нормалношћу или смо постали толико гладни и жедни нечег што треба да буде стандард да је то постало идеал уместо идеала, што би рекло да је критеријум и/или ситуација у тоталној катастрофи ...

У томе је изгледа главна цака. Владика ради оно што и треба да ради и то ради веома предано. Изгледа да смо сви жедни и гладни нормалности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Био сам јуче у посети једном нашем манастиру где ми рекоше да је овај "врли бланилац вере прађедовске" који је из превелике побожности на Епископа Давида ишао џипом(!), разваливши врата, већ отишао "код духовног оца Артемија" да сада тамо мало брани веру.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

O Vasilije vec nekoliko godina u nazad ,,zida, pravi ,, neke katankobne crkve po Zlatiboru ,Kopaoniku i jos nekim planinanam toboz za zadnje dane da imaju verni gde da se pomole a Lepenac je skoro zapustio u svakom smislu! Pre neku godinu kad je dosao u ovaj manastir istero je na najgori moguci nacin starca igumana koji je nesto kasnije preminuo u jednom ovcarskom manastiru! Napokon da neko samovoljnika kazni !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

post-9049-0-42848300-1345127621_thumb.jp

Још једна јака беседа, пуна наде и живота владике Давида станарима зграде у Крушевцу која је освећена 16. августа 2012. године.

http://www.eparhijak...асадник-2“.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Промоција књиге "Иза одшкринутих врата" оца Александра Михаиловића, одржаној у амфитеатру цркве Лазарице, у Крушевцу.

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...