Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Неко помену да је већ почело блаћење владике Давида...

http://www.novinar.de/2012/01/30/novopeceni-vladika-krusevacki-david-ipak-novotarac.html

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vladika je sluzio po novom, a onda su ljudi (kojima neko ocigledno "po sluzbenoj duznosti" napunio glavu o vladikama papistima) prekinuli litugiju u smislu da su izasli sa nje, u cemu su izgleda ucestvovale i neke (povodljive, citaj: isto tako nafilovane) monahinje. onda je vladika sve njih pozvao na razgovor posle liturgije i pustio ih da kazu sta imaju... a onda je on njima odrzao antologijsku besedu u kojoj im je pored toga sto je objasnio mnoga liturgicka pitanja, pokazao sta znaci biti pravoslavac bez straha, i nadamo se zarazio ih virusom svog "slobodnog ispovedanja vere" pred bilo kim pa makar to bilo i pred papom, sto su ovi do sada shvatali kao neku saradnju i lagani prelazak u papinstvo.

ne napadajte coveka, nije kriv ako ne zna ili nije dovoljno informisan.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Нико га не напада, али није добро одмах доћи на ЖРУ и кренути "старо-ново". Дакле, треба преслушати беседу и све ће бити јасно.

Још једном: НЕМА СТАРОГ И НОВОГ! Све је то наше, једно и друго. Ја лично служим овако како говори Владика Давид а како служи и мој Епископ. Знам зашто тако служим и увек имам богословско оправдање. Тако служим од када сам свештеник, тако смо служили у мојој цркви која је била у изградњи и служили под ведрим небом (јер нисмо имали кров, куполе) док нам је пада снег или киша на главу. Дакле, увек ћу свакоме ко ме пита одговорити зашто тако радим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvi put da slusam govor Vladike Davida. On je pun ljubavi i spokoja,njegove reci preobrazavaju sto se i da videti na kraju snimka. Zalosti i mene ovo sto se u poslednje vreme dogadja,ta zabuna medju ljudima, koja je kao led ledeni i nije od dobroga kada je takva. Ne mogu da znam kakve su cije namere,Bogu sve prepustam,duhovnog oca slusam i ljude po delima upoznajem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbin Svetosavac, 31.01.2012, 06:01

Nisam imao vremena da saslusam do kraja objasnjenja vladike Davida, ali onaj ko se boji naroda svoga i koga policija zbog njegove neciste savjesti novotarske mora da cuva nije sluga Bozijeg oltara, vec izdajnik Boga i SRBstva: Pravoslavlja i Svetosavlja!

...

tadic, 31.01.2012, 16:30

Светосавац и Гарави прво послушајте цијели говор Владике па онда пресуђујте.

Srbin Svetosavac, 1.02.2012, 01:50

Tadicu, cuo sam svestenike koji su govorili o jeresi novotaraca tako da nisam imao potrebe da slusam tvoga voljenog „vladika“ NOVOTARCA DAVIDA, izdajnika Boga i SRBstva: Pravoslavlja i Svetosavlja!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шта рећи а не заплакати...

Ко има очи да види нека види...и плаче...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

У томе је ствар. Али им није проблем да пљују "срби светосавци"...

Уосталом, новинар.де и остали страни плаћеници ово раде плански, али им узалуд свирка. Богу хвала, па има оних који знају о чему се ради и то су овде показали. Поносан сам на ЖРУ-овце што су показали како се Црква и на интернету где се води свакако својеврсна борба брани. Наравно, Црква се најпре брани Литургијом и сам знам да су већина наших хришанских чланова литургијски људи. То су показали и на овој теми која је за два дана прочитана преко 10,000 пута.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико га не напада, али није добро одмах доћи на ЖРУ и кренути "старо-ново". Дакле, треба преслушати беседу и све ће бити јасно.

Још једном: НЕМА СТАРОГ И НОВОГ! Све је то наше, једно и друго. Ја лично служим овако како говори Владика Давид а како служи и мој Епископ. Знам зашто тако служим и увек имам богословско оправдање. Тако служим од када сам свештеник, тако смо служили у мојој цркви која је била у изградњи и служили под ведрим небом (јер нисмо имали кров, куполе) док нам је пада снег или киша на главу. Дакле, увек ћу свакоме ко ме пита одговорити зашто тако радим.

sve je to uredu Oce ali zaboravljate da ima mnogo sveta koji nije ovoliko upucen u sva pitanja a "staro" i "novo" je nazalost vec sastavni deo naseg recnika. naravno mozda je i provokator ali treba uvek krenuti od onoga da nije a vreme ce pokazati, u suprotnom mozda se idealna prilika za poukom nekome ko je poluinformisan izgubi i nasom krivicom se preda u ruke vukovima....

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боже, кад читам ове, са врха дна, баљезгарије и потпуно малограђанско-срБББствујуште пашквиле разноразних великосрБББских бранитељо-ревнитеља Турбо-православнијех, на сајтовима попут ''новинар.де'' ..бива ми помало и јасно што не могу да нас смисле ови на западу који немају времена ни о себи више да мисле..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve je to uredu Oce ali zaboravljate da ima mnogo sveta koji nije ovoliko upucen u sva pitanja a "staro" i "novo" je nazalost vec sastavni deo naseg recnika. naravno mozda je i provokator ali treba uvek krenuti od onoga da nije a vreme ce pokazati, u suprotnom mozda se idealna prilika za poukom nekome ko je poluinformisan izgubi i nasom krivicom se preda u ruke vukovima....

Ма ок, ја разумем твоју добронамерност, али не можемо неистинама и повлађивањем према очигледној грешки, очекивати ИКАКАВ БОЉИТАК.. Мора се борити против те ''старо-ново'' терминологије..јер је наказна, злонамерна, потпуно искривљена и наопака, а пре свега непостојећа суштински...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо ова беседа владике Давида разјашњава која је "разлика" између "новог" и "старог".

Свако ко је у недоумици пре свега треба да послуша беседу!

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух...А тек паралела секташ-сектор...

Прави форхенд-винер...

Иначе разлика између "старог" и "новог" је као разлика између "ја памтим" и "Црква памти"...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Они би и владику Николаја Велимировића прогласили данас за новотарца,издајника Бога, СРБства а вероватно и рођену мајку.2. Имају тројанца инсталираног на сајту новинар.де да се пецате додатно.

1. Апсолутно се слажем

2. Претпостављам да-пошто сам никакав пецарош-треба да сматрам успехом кад упецам коња sHa_sarcasticlol

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...