Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Занима ме ко је овај човек на почетку који упада у реч Епископу, који преко Владике говори? Заиста, толико је мучно слушати али то је наша истина. Верујем да ће ова беседа много објаснити свакоме ко жели.

Такође, мислим да не би било лоше транскрибовати и овај почетак где не говори Владика. Мислим да је исто тако битан.

Ја нисам куцала овај увод верника,где постављају питања,тако да може и то неко да узме ако хоће али по мом скромном мишљењу,битна је беседа.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoće li mi neko objasniti na kakva je 4 stuba na kojima počiva svet mislio vladika?

Od kojih je jedno srpstvo???

Нисам још стигао да послушам, али није ваљда ово рекао?

Српство???

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да,и мени је то загонетно. Предпостављам да се ради о четири стуба православља, и поред Србије,вероватно се мисли и на Русију,Свету Гору...и шта још?

Да није Румунија :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да није Румунија :)

Румуњеску,не верујем,они су новокалендарци... :D

Уф,ко је четврти стуб...Синај,Јерусалем ?

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам још стигао да послушам, али није ваљда ово рекао?

Српство???

Da, rekao je da smo mi, iako ovako gresni i udaljeni od vere, jedan od cetiri stuba na kojima pociva svet.

U svakom slucaju, svaka cast + Davidu. :)

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Jedno pitanje: otkad to vladika moze sam od sebe da baca anateme? Zar to nije duznost sabora?

Наравно да може. Епископ конституише пуну Цркву. Управо другачији поглед јесте поглед браће римокатолика који имају тзв. универзалитичку еклисиологију тј. да се без Папе не може ништа, нема пуне Цркве. Тако и код нас постоји опасност да Сабор буде на неки начин Папа где се први губи у мноштву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, rekao je da smo mi, iako ovako gresni i udaljeni od vere, jedan od cetiri stuba na kojima pociva svet.

U svakom slucaju, svaka cast + Davidu. :)

Јел помињао остала три?

Свашта, како је дошао до овог закључка.!?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...