Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Владика је у праву. Има мало "тврђег става" у филму, мало генерализовања и напумпавања. Ипак, мислим да је филм добар и нда на један прилично реалан начин осликава стање данашње цивилизације и стање нас Срба у свему томе. Не треба жмурити пред чињеницом да живимо у наказном и обезбоженом свету, где је једина мера вредност профит, а једини смисао живота "властита хемија". Зато, ствари треба називати правим именом. Треба народ освешћивати и оваквим "хладним тушем". И моја замерка филму је та димензија судбине, како владика рече. Клетва (Лазарева), готово, као наша предестинација. Ту треба, теолошки, јеваанђеоски, изаћи мало. Али, не тако што ћемо народу "чешкати уши" оним што жели да чује, већ што ћемо га позивати на делатно, искрено покајање, на живот у Христу. Ако ова порука изађе из овог филма, а мени се чини да она у филму постоји, онда ће филм бити пун погодак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам погледао цели филм већ само неких првих 30 минута. Владику Давида сам одслушао у потпуности.

Моје мишљење је да су ово филмови које снимају православни на протестантски начин. Ипак, поред тога што ја немам стрпљења ни да довршим гледање, сматрам да овакви филмови колико-толико могу бити мисионарски. Наравно, ако су прављени са великом вољом и добром намером. Да закључим: не верујем да ће некога баш отерати од Цркве а може да се деси да се некоме свиди па да крене полако у Цркву, где ће свакако увидети да су овакви филмови......(не могу да нађем праву реч :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Нисам погледао цели филм већ само неких првих 30 минута. Владику Давида сам одслушао у потпуности.

Моје мишљење је да су ово филмови које снимају православни на протестантски начин. Ипак, поред тога што ја немам стрпљења ни да довршим гледање, сматрам да овакви филмови колико-толико могу бити мисионарски. Наравно, ако су прављени са великом вољом и добром намером. Да закључим: не верујем да ће некога баш отерати од Цркве а може да се деси да се некоме свиди па да крене полако у Цркву, где ће свакако увидети да су овакви филмови......(не могу да нађем праву реч :)

Pozdrav za kamermana koji nosu Metallica St. Anger majicu!

“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.” Yoda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Филм ми делује површно,недоречено и помало милитантно.

Свиђа ми се порука зло чини злу се надај.

Беседа је изванредна и била би грешка погледати филм а не послушати беседу.

Владика Давид,шта рећи :) slavaaa

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

meni je Hadzi-Bratislav Nikolic bio veroucitelj,a potom i jako velik porodicni prijatelj postao.Od njega mogu ocekivati svasta a inace mislim da je hteo da film bude takav kakav je.Ali se slazem i sa preosvecenim vladikom jer je on expert.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Филм је врло лош, а пастирска критика владике Давида је потпуно оправдана.

Не само пастирска иако је то и најбитније.. Већ и критички потпуно на месту..са указивањем где је и шта зашкрипало и тендециозно постављено...

Ма сваки коментар је излишан.. ма да морам да признам дами је било криво што сам прво гледао Владикину критику, па тек онда филм..али кад боље размислим,.. да нисам гледао Владикину критику..хахах Филм не бих никад погледао... ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Одличан филм добра продукција немам ни једну ману!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан филм добра продукција немам ни једну ману!

Благо Теби брате...:)

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан филм добра продукција немам ни једну ману!

Ja sam siguran brate da Ti nemaš ni jednu manu.. ;) ..ali za razliku od tebe ..film ih nažalost ima ..i to podosta..

Film je tehnički i vizuelno dobar ..ništa revolucionarno ali dobar..čak veoma dobar..

Dinamičan, drži pažnju..pa i sama tema i njen izbor, veoma su interesantni i intrigantni..hoću reći jako zahvalno štivo za obradu, tumačenje i realizaciju..

Ali sve ostalo.. način na koji je autor govorio o temi.. postavka stvari, primera, povezivanje potpuno različitih stvari i dogadjaja, ljudskih sudbina, način tumačenja i svetog pisam i svetootačkih pouka ..potpuno neprihvatljiv i izrazito tendenciozan.. Ono što je i preosvećeni David naveo a meni se čini da je to i ključna stvar.. da se gubi svaki trag DOKUMENTARNOSTI prikazanog i sve postaje jedna nabacana slika bez reda, a okvir te ''slike'' - ram tendencioznosti u koji je upakovano sve - postaje značajniji od same slike.

Tako da, sve ono sa početka, što smo naveli kao dobru stranu filma se potpuno stavlja u funkciju ovih pogrešnih stvari i .. zaključak je da tu od filma nema ama baš ništa

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tendencioznost, stil kao kod jehovinih svedoka, nigde Božije dobrote i ljubavi, automatizam prokletstva a nigde snaga ljubavi koja spašava, sve to upropaštava poruku koja je možda bila u korenu - okretanje Bogu. Ovaj film može da se dopadne fanatičnima, ali problem je sa njima što nemaju ljubavi. U onima koji su pali, ovakav film će samo da pojača utisak da je Crkva društvo namrgođenih mrzitelja drugačijih, a ne zajednica ljubavi.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О ком је овјде филму ријеч?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Kletva" Care, .. pa u naslovu teme se vidi..

Oчигледно је да никад нисам чуо за овај филм, па сам мислио да ће неко дати неки линк.

Но пронашао сам га и сад га скидам да га погледам.

Све ми мирши да је још једна атракција за завођење из зилотске кухиње, гдје су већ скувани дигитални анђели, рат за душе и сличне сплачине.

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...