Jump to content

Зашто се наркомани дрогирају или алкохоличари опијају?


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ни личности не могу да ти попуне празнину.

Нити је поента у уживању. Али је лакше бацити се на нечију личност него прочитати шта је неко хтео да ти каже. Неко са искуством, за разлику од многих овде на теми који су о дрогама читали из теолошких часописа или са Википедије.

pa dobro, ja onda umoljavam uvazenog gosn medenicu, coveka sa iskustvom, da nam kaze koju mudru i pametnu rec iz svog iskustva... problem je sto on nista konkretno nije ni rekao... vec se samo ne slaze sa necim iznetim... neka napise jedan post u kom obrazlaze: ko, sta, kako, zasto, zbog cega, i td... i ja cu rado procitam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok Medo, fala za odgovor :) Mada mislim da postoji neka genetska predispozicija, e sad kakvog tipa, to već nije moj resor, samo iznosim svoje mišljenje. Možda bi mogo Ivica da mi pomogne oko ovog mišljenja, malo stručnije, da ne živim u zabludi, jer me jako interesuje.

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa dobro, ja onda umoljavam uvazenog gosn medenicu, coveka sa iskustvom, da nam kaze koju mudru i pametnu rec iz svog iskustva... problem je sto on nista konkretno nije ni rekao... vec se samo ne slaze sa necim iznetim... neka napise jedan post u kom obrazlaze: ko, sta, kako, zasto, zbog cega, i td... i ja cu rado procitam.

Прво, нема потребе за безобразлуком, јер је тема озбиљна. Друго, да си стварно читао, нашао би одговоре, а можда би нешто и научио. Треће, врати се и ишчитавај од почетка теме, стрпљиво и смирено, и наћи ћеш.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво, нема потребе за безобразлуком, јер је тема озбиљна. Друго, да си стварно читао, нашао би одговоре, а можда би нешто и научио. Треће, врати се и ишчитавај од почетка теме, стрпљиво и смирено, и наћи ћеш.

ajde, zaobiđi me. nisi interesantan... a ja nisam bezobrazan... neka kaze medenica jel sam ga necim uvredio?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo gons uvazeni advokat profi, pretendent na slobodno mesto moderatora 0110_hahaha hahahaha salim se gringrin

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ajde, zaobiđi me. nisi interesantan... a ja nisam bezobrazan... neka kaze medenica jel sam ga necim uvredio?

Синко, ти си се закачио за мој пост, ја ти одговорио. Ако ниси хтео одговор, онда није ни требало да питаш. А то што си написао неће да спусти никога, сем тебе, јер одаје и мањак манира и мањак уличне културе, која је за такве ствари потребна.

И тако... У здравље! ;)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А то што си написао неће да спусти никога, сем тебе, јер одаје и мањак манира и мањак уличне културе, која је за такве ствари потребна.

И тако... У здравље! ;)

u zdravlje i tebi. a sto se tice ulične kulture, stvarno manjkam s njom, to je tvoja oblast. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako manjak kulture kad se zna da je ovde kolevka evropske kulture, molim vas lepo, treba da dajemo lep primer evropi! :D

bas je lepa tema kad ovako lepo slozno kulturno pricamo :)

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok Medo, fala za odgovor :) Mada mislim da postoji neka genetska predispozicija, e sad kakvog tipa, to već nije moj resor, samo iznosim svoje mišljenje. Možda bi mogo Ivica da mi pomogne oko ovog mišljenja, malo stručnije, da ne živim u zabludi, jer me jako interesuje.

не постоји генетика до оне коју поменух.

постоји психолошка предиспозиција као стечено или усвојено понашање, али не патимо на тај начин од (пра)родитељског греха јер бисмо сви живи пушили до повраћања, дрогирали би се до златног метка, алкохолисали до делиријума и редом по хемији ударали јер је неко од наших предака то радио или патио од тога.

подавили бисмо се у (туђем) греху, не бисмо ни имали шансу да се оформимо као личност већ само као клонови.

које би то лудило на планети било, гањање по плантажама или јурење за мић ... дистопија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ta "predispozicija" može eventualno biti genetski nizak nivo serotonina.

све и свашта може да буде, ал та особа не мора ни на стимулансе да се навуче, него рецимо на опијате ... нема правила, зависи од личности, афинитета, патологије и радозналости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1342400584' post='679994]

све и свашта може да буде, ал та особа не мора ни на стимулансе да се навуче, него рецимо на опијате ... нема правила, зависи од личности, афинитета, патологије и радозналости.

Ali opet,ta predispozicija definitivno ne znači da će neko biti zavisnik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...