Jump to content

Рођена генетски модификована деца од троје родитеља - 30 мутанта

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Јесу вјештачке, гдје у природи постији дијете с генетским материјалом од двије или три мајке?

Postoji, ali je živelo 12h najduže.

Те разлике о којим пишеш су нормалне, зовемо то варијабилношћу и не спадају у мутације.

Svašta...

Откуд ти то да су то мутације? И наравно да знам да мутанти нису бића са 9 руку, 17 очију и кожом отпорном на киселину, зато сам и написао МТАНТИ како бих нагласио да је овдје нажалост ријеч о правим мутантима. А много оопаснијих од тих непостојећим с једним оком на глави, посред чела и ко зна с још чиме. И умјесто да се људи не баве бесмислицама као што су те чип личне карте, боље би било кад би разумјели и знали шта се дешава у генетици и с генетиком јер је то 1000 пута опасније.

A kako ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam, ali svi smo mutanti... jer svi imamo mutacije na genima. Propustio si jednu recenicu u wiki clanku koji si citirao:

The natural occurrence of genetic mutations is integral to the process of evolution.

Те мутације су прво временски условљене, потребни су милиони година како би нормалном цестом настале, друго условљене су природном околином, средином а не лабораторијски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoji, ali je živelo 12h najduže.

Какве бесмислице пишеш, гдје се то природном цестом родило дијете с генетским материјалом од двије мајке? И живјело па макар тих 12 сати?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве бесмислице пишеш, гдје се то природном цестом родило дијете с генетским материјалом од двије мајке? И живјело па макар тих 12 сати?

Mislio sam na 2 genetska seta od iste majke.

Ali nije ni bitno, reci ti meni, zašto je loše, npr. u slučaju veštačke oplodnje u kojoj majka ima gen za šesti prst (ne nešto teže), promeniti taj gen?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Те мутације су прво временски условљене, потребни су милиони година како би нормалном цестом настале, друго условљене су природном околином, средином а не лабораторијски.

Potrebni su milioni da bi nastale mutacije?

One nastaju svakom deobom stem ćelija u procesu mejoze.

U muškom slučaju - svaki minut. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislio sam na 2 genetska seta od iste majke.

Ali nije ni bitno, reci ti meni, zašto je loše, npr. u slučaju veštačke oplodnje u kojoj majka ima gen za šesti prst (ne nešto teže), promeniti taj gen?

Из истог разлога због ког би било лоше да ти ја ( који не знам како аутомобил изгледа испод хаубе) мењам уље у кочницама пре пута. Што ће рећи, нешто ћу да ти променим сигурно али да ћеш стићи у једном комаду тамо где си кренуо , то не гарантујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potrebni su milioni da bi nastale mutacije?

One nastaju svakom deobom stem ćelija u procesu mejoze.

U muškom slučaju - svaki minut. :)

Sve mi je to poznato, ne moraš me učiti šta su to mutacije, o njima sam ja znao kad su roditelji mnogih od vas na Forumu išli još u vrtić ili niže razrede osnovne škole. Ovdje je riječ o mutantima i mutacijama koje u prirodi ne postoje niti orirodnim putem ikako mogu nastati. A za takve jedince se i upotrebljava naziv MUTANT, dakle mutant i mutacija u užem smislu riječi, ukazujući na neprirodno porijeklo i nastanak takve mutacije ili mutanta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи , зашто упропастите сваку тему ?

Дај да видимо каква су то деца, да ли се то заиста десило, где се како , како је то дозвољено.Које су им предности а које недостатци ?

Пустите сад причу о мутантима и мутацијама, отворите посебну тему која ће се бавити појмом "мутација" .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve mi je to poznato, ne moraš me učiti šta su to mutacije, o njima sam ja znao kad su roditelji mnogih od vas na Forumu išli još u vrtić ili niže razrede osnovne škole. Ovdje je riječ o mutantima i mutacijama koje u prirodi ne postoje niti orirodnim putem ikako mogu nastati. A za takve jedince se i upotrebljava naziv MUTANT, dakle mutant i mutacija u užem smislu riječi, ukazujući na neprirodno porijeklo i nastanak takve mutacije ili mutanta.

слажем се са Јосипом...

ове ствари нису за зезање...

нарушава се природни поредак..(Божији)

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

слажем се са Јосипом...

ове ствари нису за зезање...

нарушава се природни поредак..(Божији)

како, зар медицина има власт над Богом који живот даје том ембриону? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1341703928' post='674626]

како, зар медицина има власт над Богом који живот даје том ембриону? :D

Бог даје живот...

али дао је и слободну вољу...људима...

па тако имамо и абортусе..где убице убјају своју децу...

(зар може ко осим Бога узети живот?)

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог даје живот...

али дао је и слободну вољу...људима...

па тако имамо и абортусе..где убице убјају своју децу...

(зар може ко осим Бога узети живот?)

мешаш две ствари ... генетско модификовање се није десило по зачећу, већ пре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1341704437' post='674632]

мешаш две ствари ... генетско модификовање се није десило по зачећу, већ пре.

како мешам..у оба случаја имамо Бога...који даје живот и који има само право да га одузме..

а опет имамо људе који се играју Бога...

па ти сада размисли..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како мешам..у оба случаја имамо Бога...који даје живот и који има само право да га одузме..

а опет имамо људе који се играју Бога...

па ти сада размисли..

ма дај :D

правиш од Бога амбивалентног посматрача а не главног бају ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...