Jump to content

Sajentolozi u brišućem letu

Оцени ову тему


Toma

Препоручена порука

Dolazak sajentologa u centar Subotice, koji za sebe kažu da su misionari dobre volje i da pomažu ljudima u rešavanju problema, žestoko je podelio građane.

Dok žuti šator neki ravnodušno posmatraju, sa opaskom da bi "bilo zanimljivije da je i Tom Kruz došao", mnogo je više onih koji negoduju,smatrajući da je reč o sekti.

Razlog više za nezadovoljstvo građana je i činjenica da je Gradska uprava besplatno dala na korišćenje javne površine u samom centru grada.

Gosti u Subotici, koji su na sever Bačke došli u okviru evropske turneje, tvrde da sejntologija ne odstupa ni od jedne vere i da ih je do sada posetilo više od 3.500 Subotičana, koji su se raspitivali o njihovom radu.

"Naš humanitarac može postati svako bez obzira na religijsku pripadnost i zato ne treba da nas nazivaju sektom. Kroz posete izložbama i u razgovoru sa nama, mnogo ljudi je pronašlo odgovore na pitanja koje ih muče. Ljudi u Srbiji žive u nemaštini, sa mnoštvom problema, i zato ne čudi što dolaze u nadi da će dobiti pomoć da ih reše", objašnjava Jeržan Maškanov, koordinator projekta i programa "Misionari dobre volje".

Po definiciji, sajentologija je skup verovanja i učenja koje je 1952. godine stvorio Ron Habard. On je pravac nazvao religijom i osnovao Sajentološku crkvu, koja je u Americi zakonom priznata i izuzeta od poreza. Sajentolozi sebe smatraju propovednicima, koji duhovnom snagom mogu da reše i najveće svetske katastrofe. Među najpoznatijim sledbenicima su Tom Kruz, Kejti Holms, Džon Travolta, Vil Smit...

Maškanov dodaje i da je njihov dolazak i boravak u gradu prošao neophodnu proceduru za organizovanje manifestacija i da ne moraju da plaćaju korišćenje javne površine.

Upravo je to najviše naljutilo stanovnike Subotice, kojima se na istom mestu, kod Plave fontane, papreno naplaćuje izlaganje meda, vina, narodnih rukotvorina...

"Od kulturnih radnika, preko privrednika, do političkih partija, svi plaćaju zakup za štandove u centru grada, a sumnjivim strancima se daje da džabe podignu šator i tu budu deset dana", besno će Subotičanin Lajoš Varga.

U Gradskoj kući saznajemo da su sajentolozi najpre tražili da mesec dana borave na Sunčanom satu, ali je to odbijeno. Kako se vode kao neprifitabilna i humanitarna organizacija, pošteđeni su plaćanja taksi za korišćenje javne površine.

"Upravo zbog toga što su tako registrovani, nismo mogli da ih odbijemo u potpunosti, a uz to MUP je odobrio sadržaj manifestacije", kažu u Gradskoj upravi Subotice.

http://www.b92.net/i...2&nav_id=619945

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некада су Хришћани били забрањени,и победише свет.

Данас би Хришћани да забрањују,и свет води са 1:0.Игра се до 2.

Прескочио си период од иљаду ипо година када су Хришћани забрањивали ...

Иначе сајентолози су скупи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koji para-dox

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi u Srbiji žive u nemaštini, sa mnoštvom problema, i zato ne čudi što dolaze u nadi da će dobiti pomoć da ih reše", objašnjavaJeržan Maškanov, koordinator projekta i programa "Misionari dobre volje".

Tako sve počinje, navodno nude pomoć, utehu, itd., dok ne ulove ljude. E, onda kad neko upadne u njihove kandže, situacija se drastično menja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa jeste resavaju ih muka tj novca :D

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...