Jump to content

СПЦ треба у ХАГ!!!??? (чланак)

Оцени ову тему


Препоручена порука

оригинално на http://cetnici.rs/clanci/spc-u-hag/

У најстаријој новини на Балкану имали смо прилику да прочитамо шта пише Џефри Робертсон, Енглез по професији, а бивши судија УН за ратне злочине по занимању:

„Што се Србије тиче, она мора још да се искупљује пре него што осигура чланство у ЕУ. Карл Јасперс је истакао да немачки народ није сносио колективну кривицу због Хитлера, али је сносио колективну политичку одговорност. Тако остаје дужност Владе Србије не само да брзо пошаље Младића у Хаг, већ да пронађе и правно гони оне који су га штитили. Она има посебну дужност, коју су избегли хашки тужиоци, да очисти Српску православну цркву, чији су свештеници благосиљали одреде смрти у Сребреници… Опште је познато да је Црква пружала уточиште хашким бегунцима у манастирима и да има дубоку везу са убилачким аспектима српског национализма“.

%D0%8F%D0%B5%D1%84%D1%80%D0%B8-%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D1%80%D1%82%D1%81%D0%BE%D0%BD.jpg

Џефри Робртсон

По Џефрију испаде да се Младић није крио у Лазареву код родбине, већ код српских епископа или у Кабинету Његове светости патријарха српског и зато би Влада, која је експресно извршила Џефријев налог о слању генерала у Хаг, сада требало да очисти Српску православну цркву. Ни мање, ни више, професионални Енглез препоручује да о Тројицама или одмах после њих, државни орган прогласи лустрацију међу архијерејима, склони неподобне, а доведе неколико препарираних верских чиновника из „Еј,Уније“ који би завели ред и свели СПЦ на утицајну проевропску невладину организацију.

Значи сад је на реду СПЦ. Њу би требало каштиговати, а можда и затући. Шта је то страшно учинила СПЦ да би била на мети беспримерног напада бившег судије, како се поменути потписао испод наведених речи? Да ли је последње заседање Светог архијерејског сабора засметало онима који су очекивали да ће Сабор донети другачије одлуке или је нешто друго посреди? Зашто је баш Енглезу одједном засметала Српска православна црква? Да није можда разлог то што Сабор није једногласно и са одушевљењем позвао светог оца, римског папу да дође у Србију и нас заблуделе православце екуменски прими под своју управу? Ако је то разлог зашто Џефри није упутио сличне речи Кентерберијском надбискупу или самој енглеској краљици, зато што су одбили великодушну папину понуду да се Англиканска црква врати под папску управу? Одбили су је једнодушно и без икаквих дилема. Кад папин позив поглаварима није успео, онда се обратио директно, додуше не тако јавно, бискупима и пасторима Англиканске цркве, да ће сви који досадашњу цркву напусте бити примљени раширених руку у римокатоличку организацију. Они који су се одрекли целибата и оженили се, такође ће моћи да наставе свештеничку службу, без обзира на то што Католичка црква не дозвољава жупницима и бискупима склапање брака и оснивање сопствене породице. Наводно, бројке је тешко проверити, али према релативно поузданим казивачима више од осам стотина појединаца са црквеним чином је папину понуду прихватило и признало га за свог поглавара. Логично, ово је изазвало оштру реакцију врха Англиканске цркве и саме монархије, али се како и доликује, све обавља далеко од очију јавности. Ником није у интересу да отвара јавну полемику.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каште ви мени... Ма је л' овај луђак нормалан?

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По очима му се види да јесте...

pre bih rekao po frizuri :lol:

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам да признам,да не знам ко је грђи,да ли овај енглески Изногуд,

или ови четници са оригиналног сајта.Ултраши.

Мртвачка глава,уа! папа,Срби Аријевци,Срби који су најсрпскији,

Срби који су најнесрпскији...фали им само Фреди Кругер и тестераш из Тексаса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису сви лудаци у лудници, нити паметни на улици.

iznenadio bi se kolko je normalnih u ludnicama, gledao sam neku reportazu na tv, u engleskoj u jednoj ustanovi za mentalne i sl. reporter je doso sa skrivenom kamerom i pravio se da oce da se zaposli, to sto sam video je bilo za neverovati i ne bi ni preporucio gledanje, jedini ludaci su osoblje koji na sve moguce nacine muce i terorisu "ludake", plako sam... a neki mentalni su me iznenadili i postideli kolko su ustvari iznad "normalnih" ljudi po ljubavi

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vidite, ovaj čovek je bio sudija u Hagu... toliko o nepristrasnosti.

Krajnja namera mi je bila ta, da se vidi kakvi ljudi sude našim ljudima (ma koliko bili nevini ili krivi).

Da je neke pravde, sada bi trebalo sve procese koje je vodio anulirati.

Ni u poroti (u Amerikama) ne može da sedi neko ko je pristrasan a kamoli da sudi.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a inače o četnicima sa originalnog sajta gde je vest, sam prvi put čuo.

Nisam nešto puno listao, ali mi se sviđa komentar za 8.maj...

Tada su se skupili na Ravnoj Gori i to izgleda na nekom bivkovanju i onako kako to Ravna Gora zaslužuje.

Ogradili su se od "četnika" koji dolaze 13. maja da bi se napili, najeli i doveli polugole pevaljke.

U tome se slažem sa njima a za ostalo ne znam koji su... voleo bih da vidim neke video materijale ako imaju, ali se bojim da nisu neka pro-"Obrazovska" družba sa tendencijama ka očuvanju uspomene na Čiču.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma on bi pola klerika odveo u Haag, što pravoslavnih što katoličkih.Izgleda da mu ne štimaju ni jedni ni drugi, samo ne dira u protestante, u anglikane kao on, ti su mu valjda tabu, "sveta krava". Cijelu svoju karijeru je on izgradio u potrazi za senzacionalnim sporovima, kao na primjer kad je htio optužiti papu Benedikta XVI. , kad je bio portparol Salmanu Rušdiju itd. Za karijeru i preko leševa ako treba, to je jedan od takvih. Moj stric je za takve imao naziv "prostitutke britanske", hahahaha.

http://en.wikipedia....ffrey_Robertson

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...