Jump to content

Свештеник Руске православне цркве: Мадони не треба дати визу за Русију

Оцени ову тему


Препоручена порука

ovo je glavna tacka spoticanja 99% vernika kada govore o homoseksualcima... mesto gde se uvek sapletu i onda se tumbaju niz stepenice falicnih zakljucaka i klimavih argumentacija...

А шта, нису изабрали да живе у хомосексуалној заједници? Јер ја сам мислио да сам о томе причао, исправи ме ако нисам знао о чему сам причао?

Иначе, избор било које врсте је оно на чему се редовно саплете 99% "бранитеља људских права".

Ако се слажеш, одговори ако мислиш да је потребно, па да се вратимо на тему, да је не ширимо.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kakav izbor moze homoseksualac da ima po pitanju braka? Ii ce da bude u homoseksualnom braku ili nece biti u braku... toliko... nema nikakvih "izbora"

A znas i sam da vecina vernika zivi u ubedjenju da su homoseksualci takvi po "izboru" a ne po prirodi...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije istina. Homoseksualac nije polna vrsta. Ja nisam homoseksualac a zabranjeno mi je da se vencam sa muskom osobom. Prateci tvoju logiku to onda nije diskriminacija. Ti ne kontas, ili kontas da si pogresio pa neces da priznas. Njima je zabranjeno isto ono sto je zabranjeno i nama ostalima. Ustavom je definisano sta je brak i zakonom predvidjeno ko i pod kojim uslovima moze da stupi u brak.

У праву си, погрешио сам. :) Изгледа да стварно нико није дискриминисан, него је држава једноставно привилеговала заједницу која се назива браком.

O cemu ti pricas? Ako nisi u braku ne mozes da zivis sa voljenom osobom?

Не можеш увек, зависи од држављанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvek mi je fascinantno to sto borci za slobodu svakog dana nekome nesto hoce da zabrane :D Pa sta ako je covek svestenik? Sta mu to smeta da kaze sta misli? Ja razumem da se time zamerio jednom jakom lobiju i da im je to veliki trn u oku, ali ako hoce da drugi daju njima slobodu onda je i oni morajju davati drugima. Svestenik, doktor, rudar, mesar, pravnik, veterinar, zemljoradnik, nezavisno od zanimanja imaju ustavom zagarantovano pravo da kaze sta misle i licemerje najviseg reda je kada gej ljudi i njihovi zastitnici to kritikuju.

Лагано брате о тим различитим световним правима....Не би требало баш много да нас интересује та свакодневна, временски ограничена и временски врло променљива "истина"....Иначе, лично ником ништа не замерам, већ сам само подсетио која је тема у питању.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kakav izbor moze homoseksualac da ima po pitanju braka? Ii ce da bude u homoseksualnom braku ili nece biti u braku... toliko... nema nikakvih "izbora"

A znas i sam da vecina vernika zivi u ubedjenju da su homoseksualci takvi po "izboru" a ne po prirodi...

Причао сам о заједници два лица хомосексуалне оријентације. Нисам улазио у било шта даље, није тема, нити је потребно овде да износим своје мишљење о било чему даље од тога.

Такав избор - бити у заједници или не бити у заједници, имају и лица хетеросексуалне оријентације, и то зависи искључиво од њиховог избора, нисам улазио у њихову сексуалност, нити у природу њихове сексуалности.

Овде је спорно то како тај однос може бити регулисан, ништа више.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kakav izbor moze homoseksualac da ima po pitanju braka? Ii ce da bude u homoseksualnom braku ili nece biti u braku... toliko... nema nikakvih "izbora"

A znas i sam da vecina vernika zivi u ubedjenju da su homoseksualci takvi po "izboru" a ne po prirodi...

samo jedan problem ...da li je ta ,,priroda,, zdrava

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је што се одређена права додељују заједници (у овом случају брачној), коју могу да сачињавају само одређени појединци (и то тачно два) одређених карактеристика (што је дефинисано уставом), а не појединцима као таквим. А све се то правда ”јавним моралом”. У основи религиозна заједница и света тајна (брак) сада постаје законом дефинисан колектив коме држава додељује привилегије. У томе треба тражити одступање од либерализма, а не у дискриминацији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

samo jedan problem ...da li je ta ,,priroda,, zdrava

To nema nikakve veeze sa onim sto sad pricamo... nemoj da trolujes...

Reci homoseksualcu da treb ad a se pokaje sto je gej je isto kao i reci slepom coveku da trba da se pokaje sto je rodjen slep...

sad dal je slepilo zdravo ili ne, kakve to veze ima? Bitn oje da covek nije birao da bude takav, nego se takav rodio a onda mu drugi sole pamet kako on treba da se sad kao kaje zbog toga...

I najveca katastrofa nastupa kad taj neko kaze "ma znas sta... necu da se kajem i da sebi upropastim zivot... probacu da naucim da zivim sa tim i da se ponasam normalno kao i svi drugi... i ne samo to nego cu biti ponosan na to kakav sam"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је што се одређена права додељују заједници (у овом случају брачној), коју могу да сачињавају само одређени појединци (и то тачно два) одређених карактеристика (што је дефинисано уставом), а не појединцима као таквим. А све се то правда ”јавним моралом”. У основи религиозна заједница и света тајна (брак) сада постаје законом дефинисан колектив коме држава додељује привилегије. У томе треба тражити одступање од либерализма, а не у дискриминацији.

Искачеш из шина јер не познајеш проблематику. Далеко је комплексније од тога. А већ сам ти објаснио да није "дискриминисана" само једна група, него много "група", а да је "јавни морал" управо тековина либерализма (као део друштвеног уговора), само несрећно названа.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nema nikakve veeze sa onim sto sad pricamo... nemoj da trolujes...

Reci homoseksualcu da treb ad a se pokaje sto je gej je isto kao i reci slepom coveku da trba da se pokaje sto je rodjen slep...

sad dal je slepilo zdravo ili ne, kakve to veze ima? Bitn oje da covek nije birao da bude takav, nego se takav rodio a onda mu drugi sole pamet kako on treba da se sad kao kaje zbog toga...

I najveca katastrofa nastupa kad taj neko kaze "ma znas sta... necu da se kajem i da sebi upropastim zivot... probacu da naucim da zivim sa tim i da se ponasam normalno kao i svi drugi... i ne samo to nego cu biti ponosan na to kakav sam"

to su sexualno izopachene osobe a to da li ce da se pokaju je njihova stvar.po tvojoj logici i pedofil bi onda trebao da ,,nauci da zivi sa tim,,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U to nisam bio upucen. Mada stvarno cudno zvuci da ne mozes da zivis s nekim ako ima drugacije drzavljanstvo.

Па ако једно није држављанин, онда му треба дозвола за боравак у земљи (осим ако се не ради о шенген зони или тако нечему), а за ту дозволу треба или посао или брак. Или замисли ово - две лезбејке су у вези (не морају чак ни да живе заједно) и једна оде да студира у, рецимо, Америци. Којом магијом ова друга да оде са њом, осим ако нису у браку (овде је ситуација још црња јер брак морају да признају обе земље)? Примети да се овде ради о чистим формалностима. Не залажем се ја захомосексуални брак (у овим условима, иначе сам за укидање брака) да бих га славио као неку светињу, него да би тим људима било омогућено оно што се за остале подразумева (па макар били најгори перверзњаци).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искачеш из шина јер не познајеш проблематику. Далеко је комплексније од тога. А већ сам ти објаснио да није "дискриминисана" само једна група, него много "група", а да је "јавни морал" управо тековина либерализма (као део друштвеног уговора), само несрећно названа.

Слажем се да су многе групе ”дискриминисане”, али се не слажем да је ”јавни морал” тековина либерализма (оног који се залаже за минималну државу). То просто није могуће по самој дефиницији. Јавни морал је већ дебело задирање државе у слободу појединца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...