Jump to content

Свештеник Руске православне цркве: Мадони не треба дати визу за Русију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Можеш ли да препричаш укратко Харисово предавање?

Predugacko je i pogresno bih skontao.

Kaze, tacno je sto smo naseldili od Hjuma da normativ nemozemo dobiti iz deskriptiva ali da bi dobio dobar deksriptiv treba ti jako precizan set normativa (zelja za znanjem i vrednovanje znanja) koji nisu antropoloske konstante nego se javljaju tek u nekim civilizacijama a uzgred mogu da odogovre naosnove ciljeve kojima sve civilizacije teze ali pokusavaju da ostvare na pogresana nacin.

On zapravo kaze da gresimo u tome sto smo etiku sveli na estetitiku manje vise i zato nemozemo naci objektivan moralni sistem ali ako paznju prebacim ona neke funamentalne elemente ljudksog postojanje i uzmemo zajednicku prirodu (mozak koji uzrokuje iste ciljeve manje vise) mozem postaviti objektivan moral ali ne po ovim pitanjima o kojima tu raspravljamo na ovoj temi.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On zapravo kaze da gresimo u tome sto smo etiku sveli na estetitiku manje vise i zato nemozemo naci objektivan moralni sistem ali ako paznju prebacim ona neke funamentalne elemente ljudksog postojanje i uzmemo zajednicku prirodu (mozak koji uzrokuje iste ciljeve manje vise) mozem postaviti objektivan moral ali ne po ovim pitanjima o kojima tu raspravljamo na ovoj temi.

OK, погледаћу сад овај краћи клип. Него, рецимо да је он у праву и да успемо да дефинишемо објективни морал, да ли би нам то дало право да људе терамо (рецимо силом државе, прописујући законе) да се понашају по њему?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osim reci neolit i antropogeno ne znam sta je to zbog cega bi trebao da vadis Vujakliju a ovamo

ti je Vikipedija simbol za neozbiljnost (to ti je tek promasaj no da ne sirim temu).

Eee tu smo prijatelju, osobi x i tek kako znaci majica zbog toga je i nosi a ne zato sto mu je dosasno. To sto osobi y nista ne znaci, sto osoba y ne moze da to da vidi kao osoba x to je zato

sto jedan deo nasih umova koji donose estetske sudove (a to je ovde kljucno) funkcionisu iskljucivo na solipsistickim principima (ne znam izvornu nasu rec za solipsizma ako postoji tako nesto). Ono sto je meni lepo tebi je ruzno a trecem neutralno. Jednostavno moramo to prihvatiti.

Sta je to ulica? Knez , Slavija ili negde na Zvezdari ili Konjarniku?

Ako osobi x majica znaci, a osobi y to preterano smeta, toliko da ne moze da se pomiri s tim, onda se traze drugi nacini da se problem resi. Tako npr osoba y tuzi osobu x, ili pozove osobu z koja ima premoc nad osobom x da joj ona to zabrani. S druge strane osoba x radi sve to isto da sebi omoguci to sto hoce i tako dodjemo do rata.

Covece, razumem ja vrlo dobro sta si napisao, za vukajliju i vujakliju sam se zezao, ne moras odmah da se lepis za to. Opusti se.

Ништа ти ниси укапирао. Курајев позива да се силом државе Мадони забрани концерт. То је оно против чега смо ми овде. Нико му не брани да критикује Мадону и да проповеда верницима да не иду на концерт. Исто тако нико Аквилију не брани да каже да је то лицемерно и Петру да каже да попови треба да ћуте о ономе о чему не знају (или да питају) баш као што би требало да раде сви остали људи. Мешаш критику (макар и очајну) и критику критике са забраном. Толеранција не значи да не треба да критикујем оно с чим се не слажем, већ да морам да прихватим суживот са различитим мишљењима и људима све док ме не угрожавају.

I sta je sporno? On trazi od nadleznih da joj zabrane. Sta god oni da ucine to nije njegova odgovornost. Ja tako trazim od moje drugarice da iskljuci Stoju i ona nekad iskljuci nekad ne iskljuci. Sad treba mene Stoja da tuzi sto ja trazim od nje da iskljuci pesmu ili? Poenta je da svako ima pravo da trazi sta god hoce a ako mu to ispune nije njegova odgovornost, vec onih koji mu to omoguce!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OK, погледаћу сад овај краћи клип. Него, рецимо да је он у праву и да успемо да дефинишемо објективни морал, да ли би нам то дало право да људе терамо (рецимо силом државе, прописујући законе) да се понашају по њему?

Не. Јер људи треба да имају право да се понашају и неморално. Обезбеђивање личне сређе, тако да се ничија не нарушава је идеал, а не би видели сви срећу у објективном моралу. Ја сад мало причам напамет јер нисам гледао клип...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sta je sporno? On trazi od nadleznih da joj zabrane. Sta god oni da ucine to nije njegova odgovornost. Ja tako trazim od moje drugarice da iskljuci Stoju i ona nekad iskljuci nekad ne iskljuci. Sad treba mene Stoja da tuzi sto ja trazim od nje da iskljuci pesmu ili? Poenta je da svako ima pravo da trazi sta god hoce a ako mu to ispune nije njegova odgovornost, vec onih koji mu to omoguce!

Другарица није исто што и држава. Држава има монопол над силом, другарица нема. До душе, једна другарица са цветом у коси је имала не тако давно и ено се сад крије у Русији као азилант носећи на души хиљаде живота, против чега разни курајеви немају апсолутно ништа, али је Мадона огроман проблем. Осим тога, подстрекавање на зло и само зло су оба зло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Другарица није исто што и држава. Држава има монопол над силом, другарица нема. До душе, једна другарица са цветом у коси је имала не тако давно и ено се сад крије у Русији као азилант носећи на души хиљаде живота, против чега разни курајеви немају апсолутно ништа, али је Мадона огроман проблем. Осим тога, подстрекавање на зло и само зло су оба зло.

Како сад хиљаде живота? :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osim reci neolit i antropogeno ne znam sta je to zbog cega bi trebao da vadis Vujakliju a ovamo

ti je Vikipedija simbol za neozbiljnost (to ti je tek promasaj no da ne sirim temu).

Sta je to ulica? Knez , Slavija ili negde na Zvezdari ili Konjarniku?

Ovo nisam ni video. Povlacim sve sto sam rekao zato sto se to kosi s tvojim vidjenjem a ja se ne osecam dovoljno relevantnim da mu prkosim :D Vikipedija je apsolutno neozbiljna. Na vikipediji svako moze da napise sta god hoce i to je cinjenica, ne znam samo u kom to svetu zivis.

Genijalno pitanje. A evo i odgovora iz pouzdanih izvora http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A3%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Другарица није исто што и држава. Држава има монопол над силом, другарица нема. До душе, једна другарица са цветом у коси је имала не тако давно и ено се сад крије у Русији као азилант носећи на души хиљаде живота, против чега разни курајеви немају апсолутно ништа, али је Мадона огроман проблем. Осим тога, подстрекавање на зло и само зло су оба зло.

I do cega smo dosli? Do stare dobre cinjenice da u svetu vazi zakon jaceg. Javlja mi se da ce Rusija opstati i bez Madone i bez gej parade i da niko ne treba da brine zbog toga.

Drugo je to sto ja ne vidim nista zlo u tome da se Madoni zabrani odrzavanje koncerta. Mislim ako je to zlo sta je onda ubistvo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ivica

To vec dobrim delom radimo. Ka naucno ustanovimo da neko stavlja otrov u hranu recimo.

Да, али отров у храни је забрањен да се продаје или поклања другом човеку. Нигде није законом забрањено самоубиство сипањем отрова у своју храну или било какво друго наношење штете самом себи. О томе говоримо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nisam ni video. Povlacim sve sto sam rekao zato sto se to kosi s tvojim vidjenjem a ja se ne osecam dovoljno relevantnim da mu prkosim :D Vikipedija je apsolutno neozbiljna. Na vikipediji svako moze da napise sta god hoce i to je cinjenica, ne znam samo u kom to svetu zivis.

Genijalno pitanje. A evo i odgovora iz pouzdanih izvora http://sr.wikipedia....%B8%D1%86%D0%B0

Koji je ozbiljan a koji neozbiljan sajt kad je encikopeijsko obrazovanje u pitanju se ne odredjuj po tome da li svako moze tamo a pise i ureduje to je potpuno nebitna kategorija. Bitnoe da li su otavljen relevantne refrence na naucne radove. Nebitno je da li stoji na sereru Vikij ili na parceu wc papira ako ima nucne reference jednku tezinu im kao da je u Standfordovoj olnlne biblioteci.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugo je to sto ja ne vidim nista zlo u tome da se Madoni zabrani odrzavanje koncerta. Mislim ako je to zlo sta je onda ubistvo?

Није зло забрана одржавања Мадониног концерта од стране људи који су дали азил српској крвници, цветокосој другарици (која јесте убица, узгред, за разлику од Мадоне)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није зло забрана одржавања Мадониног концерта од стране људи који су дали азил српској крвници, цветокосој другарици (која јесте убица, узгред, за разлику од Мадоне)?

meni licno smeta Mira mnogo vise od Madone, za Madonu me iskreno briga, ni ne slusam je. Nepravedno je to, pomalo licemerno, sve stoji. Ovo je svet ljudi, svako se bori za ono sto mu je licno bitno. Ne znam zasto je to tako. Ne znam ni kako mogu na to da uticem. Ali Mira nema veze s ovom temom. Imaju zakonsko pravo da je ne izdaju vizu ako nece, bar koliko se ja u to razumem(nije da mi je jaca strana).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji je ozbiljan a koji neozbiljan sajt kad je encikopeijsko obrazovanje u pitanju se ne odredjuj po tome da li svako moze tamo a pise i ureduje to je potpuno nebitna kategorija. Bitnoe da li su otavljen relevantne refrence na naucne radove. Nebitno je da li stoji na sereru Vikij ili na parceu wc papira ako ima nucne reference jednku tezinu im kao da je u Standfordovoj olnlne biblioteci.

Naravno da odredjuje jer onda ne znas da li su te reference pouzdane. Evo npr ja, ubogi tip iz neke cuke u ovoj nasoj brdovitoj Srbiji, odem na viki da nadjem neke podatke i oni mi poture skroz pogresne!

Sta sad ja da radim, kako da odvojim tacne od netacnih informacija? Slazem se da je tezina jednaka, ali samo pod uslovom da su tacne, sto nije bas lako proveriti. Mada je ideja pisanja na wc papiru jako zanimljiva, ipak sam vise za udzbenik, moc navike ili sta god.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da odredjuje jer onda ne znas da li su te reference pouzdane. Evo npr ja, ubogi tip iz neke cuke u ovoj nasoj brdovitoj Srbiji, odem na viki da nadjem neke podatke i oni mi poture skroz pogresne!

Sta sad ja da radim, kako da odvojim tacne od netacnih informacija? Slazem se da je tezina jednaka, ali samo pod uslovom da su tacne, sto nije bas lako proveriti. Mada je ideja pisanja na wc papiru jako zanimljiva, ipak sam vise za udzbenik, moc navike ili sta god.

Covece reference su "putanje" ka relevantnim izvorima!!!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...