Jump to content

Са ђубришта историје (ништа не-научнено). Совјетска лекција.


Јаков.

Препоручена порука

Sićo brate ja i dalje ne razumem ovu temu? Tema je:

Са ђубришта историје (ништа не-научнено). Совјетска лекција.

a vode se rasprave o tome ko je bio "manje" gori, nacisti ili komunisti.

Moje pitanje je šta to nije naučeno, ko to ponavlja istu grešku?

Stvaranje evroazisjskog saveza nije oživljavanje sovjetskog saveza. Rusija se danas ne razlikuje od amerike (čak su im i filmovi isti ko da su i jedni i drugi rađeni u holivudu).

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех Сире, теме се увек "развију", ово је интернет... :)

Грешку понављају сви. Данас чак и САД има гомилу социјалистичких програма и планира још.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tema je ono što film "Sovjetska priča" iznosi. Istorija o kojoj se ćutalo. Zašto?

Zbog zavisnosti od ruskog gasa (zapad), zbog istih komunističkih ideala i saučestvovanja u zločinu (istok).

šta film prikazuje? Zločine sovjeta koji su uveliko nadmašili zločine nacista. Zapravo prikazuju da je nacizam i marksizam jedno te isto. Čak im i ideologija nije suprotna. Oba su deca sotone. Antihrišćanska ideologija je osnova i nacizma i marksizma (sovjetskom socijalizma) koji se svi zajedno mogu nazvati fašizmom.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zaboravimo da je SSSR imao ogromnih problema sa prehranom stanovnistva i pre rata.Bili su veliki uvoznici najosnovnijih zivotnih namirnica za prehranu . Svetska cena zita zavisila je od prinosa kojim je rapolagao SSSR.Za industriskim proizvodima siroke potrosnje glad je bila epskih razmera.

Када се појавио човек који је имао знање да допринесе решавању проблема глади (један од најбољих генетичара свог времена, Николај Вавилов), Стаљин га је послао у логор, где је несрећник уморен до смрти и то, о ироније, изгладњивањем. Зашто? Па зато што је ”идеологија” генетике и дарвинизма била ”сувише буржоаска”. Уместо ње, званична идеологија је била лисенкоизам (псеудонаука заснована на ламаркизму). Бараба Лисенко је удесетостручио проблем глади својим идиотлуцима. Менделова генетика и Дарвинова теорија су биле званично забрањене. Ко се усудио да се бави тиме, завршавао је као Вавилов. Руска биологија се до данашњег дана није потпуно опоравила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако правимо класификацију, заједничко за све те антиљудске идеологије је "колективизам". Све оне стављају "интерес групе" изнад "интереса појединца".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грешку понављају сви. Данас чак и САД има гомилу социјалистичких програма и планира још.

САД никада не могу да понове грешку СССР-а са свим социјалистичким програмима заједно, јер ту постоји слобода мишљења, говора, изражавања... Просто је немогуће да САД постане такав конц лагер као СССР. Није исто држава са социјалистичким програмима (ма колико они били идиотски) и тоталитарна држава у којој мрак гута свакога ко се усуди да зуцне. Уосталом, у САД народ бира те социјалисте знајући врло добро да они хоће да спроводе социјалистичке програме. Исти тај народ има потпуну слободу да изабере неког Рона Пола и да види каква је несоцијалистичка држава. У СССР-у је тако нешто било незамисливо. Није укусно поредити САД или ЕУ са СССР-ом, то је само уобичајена демагогија неолиберала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако правимо класификацију, заједничко за све те антиљудске идеологије је "колективизам". Све оне стављају "интерес групе" изнад "интереса појединца".

Можда се може и овако рећи:

Све оне оправдавају средства којима се интерес групе доводи изнад интереса појединца!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

САД никада не могу да понове грешку СССР-а са свим социјалистичким програмима заједно, јер ту постоји слобода мишљења, говора, изражавања... Просто је немогуће да САД постане такав конц лагер као СССР. Није исто држава са социјалистичким програмима (ма колико они били идиотски) и тоталитарна држава у којој мрак гута свакога ко се усуди да зуцне. Уосталом, у САД народ бира те социјалисте знајући врло добро да они хоће да спроводе социјалистичке програме. Исти тај народ има потпуну слободу да изабере неког Рона Пола и да види каква је несоцијалистичка држава. У СССР-у је тако нешто било незамисливо. Није укусно поредити САД или ЕУ са СССР-ом, то је само уобичајена демагогија неолиберала.

Наравно да су САД и ЕУ далеко од СССР-а. Поента мог коментара јесте у премиси да су социјалистички програми "прогресивни", да их је тешко држати под контролом, већ се природно "шире". То значи да како се држава труди да пружи "сигурност", она ће морати да све више и више људима одузима слободу. Очигледна гранична вредност тог процеса јесте неки колективистички тоталитарни режим.

У САД је већ веома тешко изабрати Рон Пола, у ЕУ апсолутно немогуће. Пре месец дана њихов председник је потписао документ по коме војска САД има права да било кога - укључујући и своје грађане - ухапси и затвори на неограничено време, без оптужбе и без суђења. Председник је већ наложио неколико атентата на америчке грађане, укључујући и једног тинејџера. Па је онда ту "патриот акт"... На папиру, они већ имају све што треба за тоталитарни систем. Довољно је само да се догоди некаква катастрофа, нови напад на цивиле или слично па да постане "неопходно" да се "заведе ред".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je bolje biti istrebljen kao vaška i ponižavan, tučen, izgladnjavan, devastiran i proterivan kao u SSSR-u

ili

Da li je bolje biti čipovan i blejati u stadu, nemati nikakvu svest o društvenim odnosima i biti debeo i glup kao u SAD.

Najbolje je naravno biti srbin pa bilo gde, i znati sve o svemu, ali biti opet naivniji od deteta pa da te zafrkne kako ko stigne.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...