Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

2 minutes ago, Paradoksologija рече

 opet, kakve veze spremnost na rizik ima sa mentalnom snagom i vođstvom? Povećanu spremnost za rizik imaju delikventi i kriminalci.

Pa ne znam, koga bi ti htela da te vodi, onaj sto ce da jase na celu tvog plemena, da rizikuje prvi ili nekog mlohavog koji sedi pozadi i glumi vodju? 
Imaju, ali imaju i vodje, ceo itd. 

Da bill gates, steve jobs i mnogi drugi milioneri nisu rizikovali, nikad ne bi postali milioneri.

Zbog tog nedostatka rizika, zene nisu sposobne ( u vecini, cast izuzecima) da izadju iz svojih zona konfora, i zato su lose vodje. 

Bas zato sto si zensko sa manjkom testosterona zato i ne shvatas vezu izmedju spremnosti na rizik i vodjstva. 

Vodjstvo trazi donosenje teskih odluka, rizicnih odluka, kockanja, vere borbe.
Zene na sve to (u vecini, opet, cast izuzecima) nisu sposobne.
Muskarci su prosecno mnogo sposobniji. 


Ako govoriš o onoj jednoj studiji gde su u jednoj igri i muškarci i žene koji su dobili po dozu testosterona pokazali veću spremnost za rizikovanje



Ne, ne govorim o tome
Ocigledno ne razumes. Efekti testosterona na mozak nisu dosli iz "jedne doze" vec kroz godine kupanja. Niko ne poveca bitno snagu tako sto dobije "jednu dozu testosterona". Jedna doza testosterona ne menja mozak. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Млађони рече

Pa ne znam, koga bi ti htela da te vodi, onaj sto ce da jase na celu tvog plemena, da rizikuje prvi ili nekog mlohavog koji sedi pozadi i glumi vodju? 

Onu (ili onog, čast izuzecima) koja neće da jaše nekuda u nekakve osvajačke pohode, već će da se zaista brine o dobrobiti plemena.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Paradoksologija рече

Onu (ili onog, čast izuzecima) koja neće da jaše nekuda u nekakve osvajačke pohode, već će da se zaista brine o dobrobiti plemena.

Osvajacki pohodi su bili i dobrobit plemena. Zemlja = obradive povrsine = rudnici = dobrobit plemena (vise resursa) 

sta ti mslis da su ljudi isli da ginu tek tako? 

postoji razlog sto su sve matriahalne kulture propale. Jer su bile neefikasne, jer su ljudi bili gladni, jer su losije ziveli, i jer su bili slabi. 


 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Млађони рече

Osvajacki pohodi su bili i dobrobit plemena. Zemlja = obradive povrsine = rudnici = dobrobit plemena. 
 

Samo u slučaju da nema dovoljno za sve. Inače osvajački pohodi = rat = smrt mnogih. 

2 minutes ago, Господин Дареалис рече

To možda nema veze sa hormonom per se, ali je i sa tim ista priča...

Što je toliko strašno biti lepši pol, a ne jači?  :)

A šta fali da svi budemo prosto različiti ljudi? I šta fali da si ti možda lepši od mene - je l' bi to bilo nešto strašno?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Paradoksologija рече

Samo u slučaju da nema dovoljno za sve. Inače osvajački pohodi = rat = smrt mnogih. 

 

Sa obzirom da sigurno NIJE IMALO DOVOLJNO ZA SVE. (nadam se da ne moram da ti objasnjavma svet i radjanje useva pre pisticida, mehanizacije i kako se krce sume da se stvori plodna zemlja).
Uz to postoji odbrana od stranog agresora. Opet jedan faktor zbog kog je nasilje bitno. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Paradoksologija рече

 

Pa ne govorim ovde o fizičkoj, već snazi volje i karaktera koja je u korelaciji sa vođstvom.

 

Jel znas da muskarcima kada igraju fudbal pobednici dobijaju vise testoterona, dopamina i slicnih hormona a gubitnici manje,  i da im mozak jace reaguje na to?
Drugim recima, nas mozak (muski) je generalno navucen na uspeh mnogo vise nego zenski. 


Cak i kada zaradimo lovu telo nam daje "shot" testoterona, sto nam povecava samopouzdanje, sigurnost itd. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Paradoksologija рече

Samo u slučaju da nema dovoljno za sve.

Nemcima je tridesetih trebao Lebensraum...

 

6 minutes ago, Paradoksologija рече

Inače osvajački pohodi = rat = smrt mnogih.

Inače, u čovekovoj paloj prirodi je da ga zabole za ovo dok god on izvlači korist.

Rat je uvek rezultat ljudske palosti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Господин Дареалис рече

Inače, u čovekovoj paloj prirodi je da ga zabole za ovo dok god on izvlači korist.

Rat je uvek rezultat ljudske palosti...

Tacno, saradnja je mnogo bolja od rata. Makar po game theory. Medjutim objasni ti to onom sto gladuje na planini dok ti u dolini znjes kao zmaj. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све (ово побројано) је просто еволуција удесила, а ради се о утркивању око женке. Јер је потомтво = сурвајвл. Бете се одбацују, а алфе имају прођу, тако да се не бих тиме нешто много дичила да сам на вашем месту. Иначе не пратим серију :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Џуманџи рече

Све (ово побројано) је просто еволуција удесила, а ради се о утркивању око женке. Јер је потомтво = сурвајвл. Бете се одбацују, а алфе имају прођу, тако да се не бих тиме нешто много дичила да сам на вашем месту. Иначе не пратим серију :D

Upravo. Seksualni dimofrizam i evolucija su udesile osnove muske psihologije, i sad su muskarci u nekim stvarima kao sto je vodjstvo i generlano potreba za vodjstvom - bolji od zena. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Господин Дареалис рече

Neka onda pravi nešto i menja za hranu. :)

Ako pribegne nasilju, daću ja njemu...

To se i desilo kako je skakala inteligencija rase. :) 
Ne zaboravi da je iq ljudi pre nekih 2000-3000 godina verovatno bio oko 60-70. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...