Jump to content

Проблематична житија или можда и није то баш тако....

Оцени ову тему


Препоручена порука

Prelazimo u domen realnog,naučnog civilizacijskog i onoga sa ukusom

Čekajte da li mi govorimo o hrišćanstvu uopšte?

Ili o mučenicima iz serija Zdravka šotre

ps: loš primjer,to bi onda definitivno bilo bez ukusa :D

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 238
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

da..nista tu nije morbidno osim morbidnosti ljudske koja kidishe na hriscana, kao sto su uostalom kidisali na Hrista.....

i velicanstvenost potonjih mucenika da ocuvaju svoju cistotu po cenu zivota.

Страдање светог Јована Владимира је историјска чињеница. Међутим, морбидно је да човек са одрубљеном главом устане, узјаше коња и одјаше до цркве и тамо се још помоли Богу, па онда умре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prelazimo u domen realnog,naučnog civilizacijskog i onoga sa ukusom

Čekajte da li mi govorimo o hrišćanstvu uopšte?

Ili o mučenicima iz serija Zdravka šotre

ps: loš primjer,to bi onda definitivno bilo bez ukusa :D

Нису спорни мученици нити њихово мучеништво. Спорне су фантазије које им се приписују и које су ко зна како доспеле у житија (текст су углавном преписивали монаси, а најжешће фантазије су кад монах почне да фантазира - што не значи да сви монаси фантазирају, немојте ме погрешно разумети).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandre vi ste prilično dobar demotivator za jednog hrišćanina

Mogu da vas zamislim kako dajete savjete hrišćanima koje vode u koloseum :)

  • Волим 1

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим има ту чланова ЖРУ, који здушно подржавају светитељкино вађење очију, и уопште такав приступ вери.

Питао бих ја и Емилију и Тавиту, Огла и све друге који тако мисле...Да ли би ви себи урадили тако нешто? Допустићете ми да одговорим уместо вас. Не би. И немојте да се браните својом слабом вером а великом у оних који су тако чинили. Зашто онда подржавате их ако ви сами немате такве пориве?

Они који не мисле да је самоповређивање пут у Рај, ни сами не би то чинили, и стога сасвим исправно резонују. Не причају о нечему иза чега не стоје.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим има ту чланова ЖРУ, који здушно подржавају светитељкино вађење очију, и уопште такав приступ вери.

Ajde sve ali tek je ovo totalno neukusno

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Виђу, пардонираћеш ме, али све води ка томе.

Какав други закључак могу извести, него да је за неке, самоповређивање, сузе, бол и одрицање изгледа једини пут у Рај.

Слажем се да је неукусно на такав начин доводити веру на врата некоме. Исто као и за онај филм Клетва. Паганштина на куб.

А квадратни корен из паганштине је једино нечастиви.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Побогу људи, то што је хришћанство религија којој припадамо не мора да значи да је апсолутно све што је сваки хришћанин икада написао 100% тачно, паметно и смислено, и да ми морамо по сваку цену да верујемо да је тако...

Нема бољег доказа за то од хришћанских форума...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde borče obrni se jednom put nas i reči,

pa pobogu ljudi tada je valjalo ljudima da ih se malo okuraži da bi izdržali nenormalne uslove u kojima su živjeli

danas vas niko ne ćera da to radite

i onda narod odgovara: Amin

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прогони су једно - самоповређивање друго. Ако теби није јасна разлика - ја не могу да ти цртам.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...