Jump to content

Novi zakon u Novom Zelandu oduzima ljudima osnovno pravo uzgajanja vlastite hrane

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Novi zakon u Novom Zelandu oduzima ljudima osnovno pravo uzgajanja vlastite hrane

310.jpg?w=500

Ove slike će uskoro postati stvar prošlosti na Novom Zelandu.

Alex Jones novinar PRISON PLANET TV-a, objavljuje kako je bio šokiran spoznajom da je New Zealand donio novi zakon prema kojem je uzgajanje hrane postao privilegij, a ne osnovno pravo svakog čovjeka.

Dva aspekta ovog zakona su alarmantna, prvi je opseg i utjecaj koji zakon ima, a drugi – da se to dogodilo jako tiho. Vrlo je slabo medijski pokriveno.

Prijedlog zakona je donesen zbog WTO – Svjetska Trgovačka Organizacija, koji naravno ima US-FDA – Američka Agencija za Hranu i Lijekove iza leđa i pod velikim je utjecajem velikih kompanija (Monsanto-a i drugih)

To izgleda ovako NZ zakon o hrani će utrti put za smanjenje biljne raznolikosti i poslovanje malih vlasnika u Novom Zelandu, na primjer ; u načinu kontrole zakonitosti spremanja i trgovanje / zamjene / davanje sjemena. Sve će te radnje biti potencijalno nezakonite. Želite li više saznati o ovom problemu, kliknite na link ovdje.

125.jpg?w=500&h=315

Zbog čega je proizvodnja vlastite hrane postala ilegalna na Novom Zelandu?

Ovdje su neke izvadci:

- Ispada da je ljudsko pravo na uzgajanje i dijeljenje hrane ,za vladu autorizirani privilegij koje se može u kratkom roku opozvati.

- To čini protuzakonitim distribuirati “hranu” bez odobrenja, i on definira “hranu” na takav način da to uključuje hranjive tvari, sjemenke, prirodne lijekove, esencijalne minerale i pića (uključujući i vodu).

- Kontrolom sjemena, zakon preuzima moć da uzgaja hranu daleko od očiju javnosti i stavlja ga u ruke kompanija za proizvodnju sjemena. To moć može biti zlostavljana.

- Uzgoj hrane za distribuciju mora biti odobren, čak i za “kućne radinosti”, a takvo odobrenje može biti odbijeno.

- U zakonu o hrani, policija može djelovati kao agenti za sigurnost hrane i mogu pretresati prostorije bez naloga, koristeći svu oprema koju smatraju potrebnima – uključujući i pištolje (članak 265-1).

- Članovi privatnog sektora također mogu biti pretresani od strane agenata za sigurnost hrane , po točki 243. Tako Monsanto zaposlenici mogu pretresati prostor – uključujući i domoroce – uz potporu oružane policije.

- Zakon omogućava agentima imunitet od kaznenog i građanskog progona.

- Vlada je stvorila ovaj zakon kako bi bila u skladu sa obavezama prema Svjetskoj trgovinskoj organizaciji (WTO), a prema međunarodnoj shemi pod nazivom Codex Alimentarius . Tako će ovaj zakon donijeti u jednom ili drugom obliku.

214.jpg?w=500&h=375

Jesu li velike kompanije genetski modificirane hrane odlučile upropastiti stare sorte prehrambenih biljaka na koje nemaju patent?

- Zakon će potkopati napore mnogih ljudi da postanu samo-dostatni u svojim lokalnim zajednicama.

- Banke sjemena i mreže razmjena sjemena mogu se zatvoriti ako nisu mogli dobiti odobrenje. Gubitak raznolikosti sjemena otežat će uzgoj vlastite hrane.

- Domaće uzgojena hrana i neko ili sve sjeme ne može biti razmijenjeno na skali ili frekvenciji potrebnoj za prehranu ljudi u zajednicama u kojima je komercijalno dostupna hrana postala preskupa ili nedostupna (na primjer zbog ekonomskog kolapsa).

- Ograničenja u trgovini hrane i sjemena brzo će dovesti do trajnog gubitka sjemena i maldica starih nepatentiranih sorti i prava njihova uzgajanja, kao i opće smanjenje biljne raznolikosti u poljoprivredi.

- Organski proizvođači starih sorti mogli bi izgubiti tržišni udio zbog utjecaja velikih poljoprivrednih kompanija s mnogo novca, što će dovesti do povećanja potrošnje slabo hranjivih tvari, i genetski modificirane hrane.

http://matrixworld-hr.com/2011/11/30/novi-zakon-u-novom-zelandu-oduzima-ljudima-osnovno-pravo-uzgajanja-vlastite-hrane/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve lepse od lepseg...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чист тоталитаризам. То се шири светом опасно. У многим земљама су ти потребне разне "дозволе" да би на својој земљи узгајао шта желиш. Народ мора да се побуни иначе смо надрљали.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve lepse od lepseg...

Zaboravi i na ribnjake, nema više, ni riba, ni krastavaca, ni bijelog luka, ni ljutih papričica ni feferončića sas slanina i čvarci, nema više ni šljiva ni rakije, a na ribice i ribce zaboravi potpuno, jedino u slučaju da se ne misliš hranit neonkama iz akvarija!

sFun_bat Alles verboten!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ngse49.gif

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gubitak raznolikosti sjemena otežat će uzgoj vlastite hrane.

Губитак разноликости семена ће на крају да отежа или чак да потпуно онемогући узгој било какве хране. Просто је невероватно докле је похлепа догурала...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

колико се мени чини, ради се о одређеном стандарду хигијене и узгоја, као и регулисања продаје.

јел сам нешто пропустио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje onda da zabrane i ovo, ko to jede lisice, hahahaha! Lisice navodno ubijanju zečeve koji žderu zeleninu po vrtovima, sad će pocrkat i oni jer neće imati šta da žderu a lisice također s njima pa će na kraju da se lovci upucaju i poubijaju sami uzajamno kad više ne bude čega u šta da pucaju. Ili će ići u lov po školama i supermarketima, OMG!

31192.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma posljednja vremena, već sad se svejedno ne zna ko koga ustvari hrani, životinje i biljke nas ili mi biljke i životinje, pokopaju te a ono raste iz tebe kukuruz il repa, cijeli taj lanac ekološki ili kako se već to zove, sve je to otišlo davno u helač, sad vlada anarhija koja se riječima neda ni opisati, OMG!

315n9ea.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Negde sam procitao da je starac Gavrilo savetovao ljude da cuvaju semena za sejanje jer dolazi vreme kada necemo moci sami da uzgajamo povrce itd...

добро да није контрадикторан greengrin greengrin greengrin

а где ћеш да га узгајаш кад нећеш моћи да га узгајаш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

valjda tamo gde budes pobego od matrixa

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1322675308' post='535886]

колико се мени чини, ради се о одређеном стандарду хигијене и узгоја, као и регулисања продаје.

јел сам нешто пропустио?

hau jes nou

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

valjda tamo gde budes pobego od matrixa

па не живимо ми у филму ...

сем тога што си ентузијастичан да може од ђавола да се побегне. или од Бога.

у четрдесетим годинама прошлог века шачице људи су преживеле у шумама за време рата, а са данашњом технологијом ни 100 метара испод земље не можеш да се сакријеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svako zivi u svom filmu

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...