Jump to content

Иконописање нестандардним техникама (вез, перле, цвеће, дуборез, на стаклу, пирографија итд.)


Препоручена порука

Поздрав Милане.

Уопште није важно где си се сусрео са пирографијом. Ја лично (иначе и ја сам Милан али Стефановић) имао сам додире са пирографијом још неких далеких шездесетих година. Покојни отац је направио пирограф којим је мој брат у то време цртао Лењина, мртве природе, Че Гевару и тд. Мени је тада било дозвољено да се помало и ја играм са пирографом. 2009 године оперисан ми је карцином (рак) плућа, добио сам 2010 године инвалидску пензију, и како нисам могао пуно да радим поново сам се сетио пирографа.

Може да се направи (онај од трафоа за расвету је правио тај исти мој брат, који је радио са пирографом), али овај на слици који је од кућишта рачунара је одличан. Купљен је у Лесковцу од власника фирме за израду трафоа. Могу да ти кажем да је одличан. Мала је мана само ручка (која се по некад пуно угреје па неможе да се држи у руци).

Милане, право да ти кажем, немам појима о тим техничким детаљима, јер ми је струка архитектура, али позови човека коме је то струка и од кога сам купио пирограф.

Човек се зове Миле Илијевски и телефон је 063-8757619. Цена је 2010 године била противвредност 50 Еура (послато поштом).

Уколико ступиш у контакт са њим поздрави га са моје стране.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milance hvala ti na odgovoru. Cim budem uradio nesto javljam ti i postavljam sliku da cujem tvoje i misljenje drugih clanova. dosta sam ikona radio ali na moju zalost zbog pravila KPZ-a nisam mogao da ih ponesem sa sobom nakon odlezane kazne.

Svako dobro

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ste nekada bili u Kotoru, tačnije na Perastu? Tamo postoji ikona, čuvena Gospa od Škrpjela i postoji priča- istinita- vezana za nju, koju ja neću sad ovde pisati, da se ne udaljavam od teme, ali vezilja je, kada joj je ponestalo konca, ikonu vezla svojom kosom.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поздрав свима!

Миланче ваш рад је диван!

Прије свега желим да искажем одушевљење што сам пронашла једну од ријетких тема о пирографији која још увијек живи, за разлику од многих на другим форумима.

Ових дана завршавам своје прво дјело рађено лемилицом, јер ми је била при руци, а и жељела сам прије свега видјети да ли ћу имати потребу куповати пирограф (да то не буду узалуд потрошене паре).

Просудите сами. Сваки коментар је добродошао. Надам се само да нећете бити престроги, ипак је то моја прва, још увијек незавршена икона. :)

Нигдје нисам успјела пронаћи податак чиме се штити дрво, након израде слике. Ако неко зна, помоћ је добродошла, само будите опширнији од ријечи лак и уље. :(

p1160441.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://pirografia.cba.pl/viewtopic.php?t=29

Поздрав свима!

Миланче ваш рад је диван!

Прије свега желим да искажем одушевљење што сам пронашла једну од ријетких тема о пирографији која још увијек живи, за разлику од многих на другим форумима.

Ових дана завршавам своје прво дјело рађено лемилицом, јер ми је била при руци, а и жељела сам прије свега видјети да ли ћу имати потребу куповати пирограф (да то не буду узалуд потрошене паре).

Просудите сами. Сваки коментар је добродошао. Надам се само да нећете бити престроги, ипак је то моја прва, још увијек незавршена икона. :)

Нигдје нисам успјела пронаћи податак чиме се штити дрво, након израде слике. Ако неко зна, помоћ је добродошла, само будите опширнији од ријечи лак и уље. :(

p1160441.gif

Fino, u Poljskoj ga još oboje disperzivnom akrilnom bojom i onda nanesu sloj voska, postoji špahla koja se greje a može i fenom.

Evo kako izgledaju radovi na papiru:http://pirografia.cba.pl/viewtopic.php?t=29

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Поздрав свима.

Дуго нисам ништа радио у пирографији. Сада када је мало лошије време решио сам да пробам пирографију на медијапану. Погледајте резултат и очекујем коментар.

http://i49.tinypic.com/5cg11k.jpg[/img]

Свети Никола, медијапан, димезија 30 са 40 см, маја месеца 2012.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Веровали или не, али нашао сам и једну икону урађену од вунице. Аутор непознат.

2nqy4jq.jpg

Поздрав!

У вези ``непознатог`` аутора радова од вуне.

Користи псеудоним ``Вунорад`` и ради у техници ваљане вуне.

Интернет страница:

http://vunorad.blogspot.com/

post-11464-0-06444800-1350314144_thumb.j

post-11464-0-72856300-1350314157_thumb.j

post-11464-0-30744900-1350314169_thumb.j

post-11464-0-70593200-1350314182_thumb.j

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Како је кренуло лепо време истерало ме је напоље. Радио сам веранду од дрвета. Сада креће мало лошије време па се опет у руке узима пирограф.

2ic866a.jpg

Свети Јован Стјенички, медијапан. 30 са 40 см

2drzxhy.jpg

Свети Ђорђе, медијапан 30 са 40 см.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Мислим да има потребе за оваквом темом, како би се упознали и са нестандардним иконописима.

izuzetno dobro samo bi trebali malo jasnije pokazati kako da se nešto objavi u vidu fotografija inače mi se dopada veliki pozdrav s vjerom u boga amin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...