Jump to content

Ko su najveci protivnici ulaska Srbije u EU!?

Оцени ову тему


Deni72

Препоручена порука

A, ko ce meni da kaze sta ce to Srbija dobiti ulaskom u EU? A da to ne bude ono maglovito, "pa bice nam bolje". Sta ce biti bolje i zbog cega i na koji nacin?

Mogu da pokusham da ti objasnim, ali mozes li da mi kazes sta znash o privrednim sistemima, konkretno Centralno planskom i libelarno-ekonomskom trzistu?

To jeste o socijalizmu i kapitalizmu.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naprimer koji uslov to postavljaju koji neka druga drzava neispunjava? Bez ove bogus price da nam traze da se "odreknemo" t.j kao drzav bukvalno priuznamo kosovo i dozvolimo da kosovo postane apsolutno suverena i slobodna drzava nevezana cak ni medjunarodnim ugovorima vise za Srbiju jer to jednostavno nije tacno.

Па ти ако стварно мислиш да они то не траже, онда свака част. Ако мислиш да је Меркелова причала Тадићу цене на пијаци у Берлину а он њој на Калнећ пијаци, када је ономад долазил у Београд, онда свакачаст. Али ја сам убеђен да НЕМА ШАНСЕ да присмрдимо ЕУ док не признамо Косово, барем де факто, а врло могуће да ће на крају тражити и де јуре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zasto se to svodi na "rusofile" i "zapadnjake"? Mislim nisu ljudi u srbiji deca, da li je neko gradjanima srbije izveo nekakvu racunicu i pokazao im zasto je jedna opcija bolja od druge, zasto je isplativija? Ili vi to onako, kako vam krene dan pa ste za jednu ili drugu opciju?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отуд што је та подела на западњаке и русофиле је у основи свих ових расправа. Коме ће се наша земља приклонити. Филм Три карте за Холивуд можда најбоље на сатиричан начин говори о томе и како наши људи то доживљавају. Наравно, кроз призму тадашњих подела, али основа је иста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pominjes sisteme koji se nas ne ticu. Kakve veze imaju ti sistemi sa ulaskom Srbije u EU i nasim napretkom? To kao ako ne udjes u EU ne mozes da imas efikasan ekonomski sistem?

Zapravo jako se ticu. Imaju sve veze.

DA ti objasnim za pocetak

Komandna privreda (socijalisticka) karakteristike - drzavno i javno vlasnistvo drzavne sektor privatni sektor nepostoji.

Libelarno ekonomska privreda - dominacija privatnog sektora dakle privatnici, privatna svojina privatno vlasnistvo.

Komadna privreda je bila zastupljena kod nas za vreme komunizma (kao u svim komunisticko socijalistickim zemljama ) i po svim ekonomskim istrazivanjima ekstremno neefikasna. Ne mogu da ti detaljno objasnjavam zasto, ali visoka stopa inflacije, los uvoz, izvoz, niski prihodi visok drzavni deficiti.

Sa druge strane libelarno ekonomska privreda t.j kapitalizam razvoj slobodnog trzista gde privrednici ( preduzetnici i preduzeca ) ucestvuju sa svojim produktima na trzistu. Takva privreda se pokazala kao bolja od centralne, bolji razvoj tehnologija i proizvoda i bolji razvoj privrede, zaposljenja itd.

Takozvana mesana privreda Evropskim zemalja je prvenstveno Slobodno trzisna privreda ali koristi socijalisticke aspekte u pojedinim segmentima privrede vaznim za drustvo, naprimer Skolstvo, Zdrastvo i slichnbo.

Sda poenta slobodno trzistne privrede. Ima tu par grafika ali da ti skratim pricu, zakon ponude i traznje. Dakle trazna se krece suprotno od cene, kak ocena nekog proizvoda skace traznja mu pada. Kada na proizvod stavljas poreze Cena im skace, traznja pada gube i prodavci i kupci.

Jedan od tih Poreza je Carina. Ukoliko nemas carine imas invistecije.

I to je prvi benefit evropske unije, ako je Srbija u Eu, nece biti zatvorena za Evropske investitore, koji ce ulagati u Srbiji, i sami proizvodi koji izlaze iz srbije nece biti u hendikepu sa konkurencijom zbog njihove vece cene u zemljama evrope gde se izvoze zbog visih carina poreza.

To je prvi benefit.

Drugi benefit su ti negativni eksterni efekti. Kada imas privatnu proizvodnju odredjena preduzeca prave negativne eksterne efekte jedan primer je zagadjenje., Eu svojim socijalnim programima pomaze otklanjanju tih eksternih efekata.

Dalje bolji uvoz, jefitniji proizvodi zbog jeftinije uvoza (bez carina ) unos investicija u privredu obezbedjuje radna mesta i GDP (goods per kapita ) ili ti na naskem bruto drustvenog proizvoda.

To su prva dva benefita. Dalje posto evropa ima odredjene fondove, tim fondovima ce da snabedavamo nasu Drzavu i privredu da moze bolje da se izbori sa problemima u drustvu kao sto su kriminal i korupcija ne bi li trziste bilo efikasno i stabilno. Crno trziste t.j kriminal i korupcija takodje remete efikasnost trzista.

Eto ti ukratko.

A sve to ne moze bez EU jer nam ostaju carine, moramo dosta proizvoda da uvozimo, malo izvozimo, nemamo strana ulaganja u privredu, niko nece da kupuje od nas jer je nas produkt cenovno inferioran na trzistu i potencijalnom kupcu uglavnom stvara gubitke zbog carina koje mora da plati.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pominjes sisteme koji se nas ne ticu. Kakve veze imaju ti sistemi sa ulaskom Srbije u EU i nasim napretkom? To kao ako ne udjes u EU ne mozes da imas efikasan ekonomski sistem?

Извини брале,а какве ти имаш везе са Србијом,а живиш у ЕУ,и нама причаш какав економски систем нам је потребан... -_-

Знам да ми замерате што стално прозивам гастосе,али стварно понекад немате милости са ,извинте на изразу,просеравањем, и неком тобоже бригом за бившу отаџбину...

Збрисали сте бре од ове муке овде, због свог дупета,и то могу и да разумем,али сад да попујете са оваквим небулозома,стварно нема смисла...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s. I ja bih takodje bio protiv Eu ako bi stvarno zatrazila da se "odreknemo" kosova medjutim ono sto se uglavnom trazi jeste da resimo probleme sa kosovom, A problemi sa kosovom su raznoranzih priroda. Ticu se uglavnom problema sa granicama, svercom, crnim trzistem i "free" zonom za kriminal.

Ukoliko EU zatrazi da se odreknemo borbe za kosovo to je protiv svakog principa EU, samim tim prevazilazi svoju ideju ekonomsko-politicke unije sa ciljem razvoja zemalja clanica, te nemamo sta da traazimo tamo.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zapravo jako se ticu. Imaju sve veze.

DA ti objasnim za pocetak

Komandna privreda (socijalisticka) karakteristike - drzavno i javno vlasnistvo drzavne sektor privatni sektor nepostoji.

Libelarno ekonomska privreda - dominacija privatnog sektora dakle privatnici, privatna svojina privatno vlasnistvo.

Komadna privreda je bila zastupljena kod nas za vreme komunizma (kao u svim komunisticko socijalistickim zemljama ) i po svim ekonomskim istrazivanjima ekstremno neefikasna. Ne mogu da ti detaljno objasnjavam zasto, ali visoka stopa inflacije, los uvoz, izvoz, niski prihodi visok drzavni deficiti.

Sa druge strane libelarno ekonomska privreda t.j kapitalizam razvoj slobodnog trzista gde privrednici ( preduzetnici i preduzeca ) ucestvuju sa svojim produktima na trzistu. Takva privreda se pokazala kao bolja od centralne, bolji razvoj tehnologija i proizvoda i bolji razvoj privrede, zaposljenja itd.

Takozvana mesana privreda Evropskim zemalja je prvenstveno Slobodno trzisna privreda ali koristi socijalisticke aspekte u pojedinim segmentima privrede vaznim za drustvo, naprimer Skolstvo, Zdrastvo i slichnbo.

Sda poenta slobodno trzistne privrede. Ima tu par grafika ali da ti skratim pricu, zakon ponude i traznje. Dakle trazna se krece suprotno od cene, kak ocena nekog proizvoda skace traznja mu pada. Kada na proizvod stavljas poreze Cena im skace, traznja pada gube i prodavci i kupci.

Jedan od tih Poreza je Carina. Ukoliko nemas carine imas invistecije.

I to je prvi benefit evropske unije, ako je Srbija u Eu, nece biti zatvorena za Evropske investitore, koji ce ulagati u Srbiji, i sami proizvodi koji izlaze iz srbije nece biti u hendikepu sa konkurencijom zbog njihove vece cene u zemljama evrope gde se izvoze zbog visih carina poreza.

To je prvi benefit.

Drugi benefit su ti negativni eksterni efekti. Kada imas privatnu proizvodnju odredjena preduzeca prave negativne eksterne efekte jedan primer je zagadjenje., Eu svojim socijalnim programima pomaze otklanjanju tih eksternih efekata.

Dalje bolji uvoz, jefitniji proizvodi zbog jeftinije uvoza (bez carina ) unos investicija u privredu obezbedjuje radna mesta i GDP (goods per kapita ) ili ti na naskem bruto drustvenog proizvoda.

To su prva dva benefita. Dalje posto evropa ima odredjene fondove, tim fondovima ce da snabedavamo nasu Drzavu i privredu da moze bolje da se izbori sa problemima u drustvu kao sto su kriminal i korupcija ne bi li trziste bilo efikasno i stabilno. Crno trziste t.j kriminal i korupcija takodje remete efikasnost trzista.

Eto ti ukratko.

A sve to ne moze bez EU jer nam ostaju carine, moramo dosta proizvoda da uvozimo, malo izvozimo, nemamo strana ulaganja u privredu, niko nece da kupuje od nas jer je nas produkt cenovno inferioran na trzistu i potencijalnom kupcu uglavnom stvara gubitke zbog carina koje mora da plati.

Prijatelju, da ti objasnim jednu stvar koju vidim da ne znas. Srbija odredjuje carine i ako zeli moze da ih snizi i ukine ako zeli.

Drugi "benefit" ti je jedna od onih magli ...za koju n i ti ne znas sta znaci...

A treci "fondovi" su tek najgusca magla. "Fondovi" su ti batop krediti, za dobijanje tih kredita su standardi na nebesima tako da Italija koja je daleko ispred nas iskoristi svega 30-tak % od mogucih 100%. Jer niko ne poklanja kintu na ovoj planeti. I naivan je onaj koji misli da po nemackoj ima nekakvih buadala koji samo cekaju da daju pare srbima.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини брале,а какве ти имаш везе са Србијом,а живиш у ЕУ,и нама причаш какав економски систем нам је потребан... -_-

Знам да ми замерате што стално прозивам гастосе,али стварно понекад немате милости са ,извинте на изразу,просеравањем, и неком тобоже бригом за бившу отаџбину...

Збрисали сте бре од ове муке овде, због свог дупета,и то могу и да разумем,али сад да попујете са оваквим небулозома,стварно нема смисла...

Ej a i ovaj je "Evropljanin" koji je protiv toga da se MI uclanimo u Eu.

A pa fino, josh jedan. sjajni ste momci.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prijatelju, da ti objasnim jednu stvar koju vidim da ne znas. Srbija odredjuje carine i ako zeli moze da ih snizi i ukine ako zeli.

Srbija odredjuje carine uvoza u nju, ali ne izvoza u inostranstvo. To odredjuju inostrane drzave. Da ukljucis mozak shvati obi.

Ukidanje carina u srbiji - nize cene stranih proizvoda.

Ostatak carina izvozenih proizvoda - vise cene nasih proizvoda u inostranstvu.

Sto bi ostavilo isti efekat na strano trziste sa tim sto bi Srpski Privrednici imali manju zastitu od stranih jer bi im cene bile iste.

Ako sam ja biznismen i zelim da otvorim fabriku u Srbiji a da taj proizvod prodajem u Holandiji naprimer, meni ne bi odgovaralo da imam carine ka toj zemlji, t.j za svaki proizvod prodat u holandiji moram da racunam na dodatnu odredjenu sumu na taj proizvod u vidu carine. Samim tim taj isti proizvod proizveden naprimer u hrvatskoj ako je clan eu bi bio jeftinij jer nema tog dodatka carine na njega pa bi se pre kupci odlucili za proizvod iz Hrvatske. Te zbog tih stvari niko ne bi ulagao u Ssrbiju prema kojoj imas carinu vec u Cro koja nema

Sto bi razvijalo samo inostranu privredu, ne domacu. Nisi ti nista skapirao, sta sam ti pisao vidim ja.. prijatelju. :)

Drugi "benefit" ti je jedna od onih magli ...za koju n i ti ne znas sta znaci...

Nije magla. Svako hapsenje, kaznjavanje, inspekcija i ljudski resurs kosta. Da bi se privredni krikminal ugusio kao i kontrolisali odredjene mane i negativni efekti kao sto su monopol ili zagadjivanja trebaju ti pare.

Trebaju ti pare da imas dovoljno placene sluzhbenike koji bi isli u inspekcije. KAo i dovoljno obrazovanije.

Nego, ako ti je toliko lose u EU, sto pa tamo zivis i radis sto ne dodjes u Srbiju.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da ti prijateju malo ukljucis mozak, pa da razmislis koliko bi se spustila cena stranih proizvoda kada bi Srbija u isto ukinula carine a ono sto se izvozi iz Srbije u finsku naprimer idalje bi placalo carinu?

Dakle nasi proizvodi bi bili skuplji u inostranstvu (jer bi se placala carina na njih ) a strani prozivodi bi bili u prednosti u Srbiji jer bi im cena pala zbog nepostojanja carina te bi dostigli istu cenu kao i domaci.

Sto bi razvijalo samo inostranu privredu, ne domacu. Nisi ti nista skapirao, sta sam ti pisao vidim ja.. prijatelju. :)

A sta to srbija izvozi u Finsku prijatelju? Nokia telefone mozda. Ukljuci i ti malo vijuge pa vidi sta srbija proizvodi a sta evropa pa onda izracunaj kome vise godi ukidanje carina...

http://tg24.sky.it/tg24/economia/2010/02/12/di_tasca_tua_fondi_europei.html

a evo ti i link na clanak u kome Italijani kukakju da ne koriste opare od tog fonda vec da ih samo kosta ta igra.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta to srbija izvozi u Finsku prijatelju? Nokia telefone mozda. Ukljuci i ti malo vijuge pa vidi sta srbija proizvodi a sta evropa pa onda izracunaj kome vise godi ukidanje carina...

Zastavine pistolje naprimer? Fiatove Automobile naprimer? Slatkise?

Ne radi se o tome sta Srbija izvozi, vec sta bi sve mogla da izvozi ukoliko bi se investicije dosle i preduzeca otvorila.

http://tg24.sky.it/t...di_europei.html

a evo ti i link na clanak u kome Italijani kukakju da ne koriste opare od tog fonda vec da ih samo kosta ta igra.

Niko ne kaze da fondovi dolaze za dzabe mi u svakom sluchaju MORAMO da se pozamljujemo od nekih fondova, a Eu fondovi su znatno povoljniji od ostalih.

Sto se onda Italija kad joj toliko ne valjaju evropski fondovi ne pozamljuje naprimer od kine?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...