Jump to content

Језиви подаци: 92% од контролисаних парцела засејано генетски модификованом сојом!


Препоручена порука

U medjuvremenu rat je prestao.Rat ne podrazumeva da trujes decu, zene,stare i iznemogle.Slozi se da to nije moralno.Ovo odlazi polako van zadate teme i nije posteno prema ostalim ucesnicima da ih zamajavamo.

рат није престао од 1914..само је форма замењена...

а и сам кажеш да је претеран чланак..онда нема тровања

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ti pratis sta je predhodno napisano?Ti si tvrdio da svetski poredak namerno truje civilizaciju.A da rat traje od 1914 do danashjih dana ,to mi samo potvrdjuje da se jako,jako mnogo razlikujemo u misljenju.To da me je neko opljackao ne znaci i da ja treba nekoga da opljackam.Opet pitam zasto NVO spada u grupu koju treba potrovati? Sa moje strane ovaj razgovor je zavrsen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ti pratis sta je predhodno napisano?Ti si tvrdio da svetski poredak namerno truje civilizaciju.A da rat traje od 1914 do danashjih dana ,to mi samo potvrdjuje da se jako,jako mnogo razlikujemo u misljenju.To da me je neko opljackao ne znaci i da ja treba nekoga da opljackam.Opet pitam zasto NVO spada u grupu koju treba potrovati? Sa moje strane ovaj razgovor je zavrsen.

Niko nece nikoga da truje vec zdravo da hrani "zdravom hranom" iz laboratorije. A ako je moguce u dvoristu neke nuklearne elektrane jer one uopste ne zagadjuju okolo. A ako treba gratis ce dobiti i malo teskih metala, olova i slicno, da termicki zastite domove (od neke eventualne nekontrolisane nuklearne reakcije).

Kakvo crno trovanje naopako, ko prica o tome.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ГМО - биолошки рат против Србије[

Никола Алексић, еколошки покрет, Нови Сад

Језиви подаци: 92% од контролисаних парцела засејано генетски модификованом сојом!

zastrasujucebioloskirat.jpg

Податак који је изнео проф. др Јан Боћански, директор завода за заштиту биља, да је од контролисаних парцела 92% било посејано генетски модификованом сојом недвосмислено указује да је биолошки рат против становништва Србије започет.

Taкође овај податак указује да је Влада Републике Србије противуставно, незаконито и на мала врата (без измене закона) легализовала узгој генетски модификованих организама и дала зелено светло ексклузивним увозницима да увозе генетски модификовано семе соје. На јесен ће та иста однарођена, злочиначка Влада инсценирати сукоб пољопривредних произвођача и инспекцијских органа и у циљу изласка у сусрет захтевима преварених сељака легализовати узгој генетски модификованих култура.

Још је трагичнија чињеница да та иста инспекција није контролисала парцеле под кукурузом, сунцокретом и уљаном репицом зато што је ексклузивни увозник Монсантових семена МК Група чији је власники бивши директор Демократске странке.

ГМО расадник најтежих болести!

Научни податак да лабораторијски пацови постају стерилни у трећој генерацији, поред појаве других 65 најтежих болести, очекују и људску врсту.

Зато позивамо целокупну јавност на општу мобилизацију, ми смо осуђени на пропаст, на умирање у најтежим болестима и нестанак са лица земље само због профита људи којима ништа није свето и који отворено спроводе геноцид над сопственим народом.

Не постоји Влада на свету која је пала ниже од Владе Србије.

Не постоји Влада на свету која се одрекла сопственог народа и за рачун злочинаца спроводи геноцид над њим.

Ту привилегију да под таквом квалификацијом уђе у светску историју је освојила Влада Србије.

Упозоравамо становништво Србије, када нам на рукама почну умирати сопствена деца, нећемо имати право да се бунимо, јер смо им данашњим ћутањем омогућили, а корумпиране злочинце подсећамо на народну изреку да ничија свећа није горела до зоре.

Биолошки рат је започео, нико неће бити изузет, Србија се налази пред брисањем са географске карте света.

Извор: Двери - покрет за живот

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubice čovječanstva - Svijet prema Monsantu (Opasnosti GMO-a)

http://www.youtube.com/watch?v=Pdjq5irdzLk&feature=watch_response

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Država pušta da nas truju hranom

Prilikom posete američkog potpredsednika Beogradu u maju 2009, Džozef Bajden je poručio srpskim domaćinima da je američka vlada vrlo nezadovoljna srpskim Zakonom o zabrani genetski modifikovanih organizama (GMO), na šta je potpredsednik vlade Božidar Đelić odmah obećao da će ga promeniti - kaže u razgovoru za "Vesti" predsednik Ekološkog pokreta Novi Sad Nikola Aleksić.

Nikola Aleksić, predsednik Ekološkog pokreta Novi Sad

x Nacrt zakona je napravljen, a da li će možda vlast privremeno da odustane od njegovog usvajanja zbog predstojećih izbora?

- Na to pitanje mogu da vam odgovorim podatkom da nijedna parlamentarna stranka nije odgovorila našem Pokretu na pitanje da li su za ili protiv genetski modifikovanih organizama. Ni poziciona ni opoziciona stanka! To je sve jedna ista interesna banda u narodnoj skupštini, koja se samo farse radi imenuje drugačije.

x Mnogi ljudi ne znaju zašto je GM hrana opasna po ljude?

- GM hrana prouzrokuje 65 najtežih oboljenja. Tumore, hormonski poremećaj, sterilnost, dijabetes ... Zbog hormana rasta kojeg ima u govedini zabeleženo je da devojčice ulaze u pubertet čak pre navršenih pet godina, u 18-toj dobijaju tumor dojke, a dečaci prostate.

x I pored važećeg zakona koji zabranjuje proizvodnju i distribuciju u komercijalne svrhe mi imamo GMO na trpezama?

- Bivša ministarka poljoprivrede Ivana Dulić je prihvatila donaciju SAD, prvo 60.000, a onada 200,000 tona genetski modifikovane sojine sačme. Tako su otvorena vrata za GMO koji su završili u našem lancu ishrane. Nedavno istraživanje Zavoda za zaštitu bilja iz Novog Sada pokazuje da je na 92 odsto parcela soje kontrolisanih u Bačkoj i na 88 odsto parcela kontrolisanih u Banatu - genetski modifikovano!

x I "MK komerc" Miodraga Kostića, bivšeg direktora Demokratske stranke, ima ugovor sa Monsantom?

- Ekolozi osnovano sumnjaju da se iza ovog ugovora krije prodaja genetski modifikovanog semena kukuruza, sunkoreta i uljane repice. U "MK komercu" tvrde da od njih uvoze samo hibridna semena, a ne GMO. Ali, molim vas, u SAD je 96 odsto površina pod GM kukuruzom. Zar mislite da Monsanto jedini izuzetak pravi prema Srbiji?!

x Nejasno je zašto je dozvola za GMO uslov za članstvo u Svetskoj trgovinskoj organizaciji (STO)?

- Ne možete ući u STO ako ne prihvatite takozvani Kodeks alimentarius. A taj kodes nije nije ništa drugo nego pravilnik o tome kako potamaniti tri milijarde ljudi! Pravilnik koji dozvoljava genetski modifikovane organizme u hrani i veštačke hormone rasta u mesu stoke i koji zabranjuje posebno obeležavanja GM hrane. U Evropi se još uvek mora obeležavati, ali sitnim slovima, dok SAD vrše pritisak da se u Evropi to obeležavanje izbaci. Kod nas će ova izdajnička, odrnarođena vlada sutra to prihvatiti.

Ugledati se na Bugare

x Ako vlast već namerava da donese zakon kojim će legalizovati GMO u Srbiji, kako da zaštitimo sopstveno zdravlje i zdravlje naših potomaka?

- Izlaskom na ulice i hapšenjem svih tih koji rade protiv naroda i njegove budućnosti. Treba da se ugledamo na Bugare, oni su tri godine imali zakon kojim se dozvoljava GMO, ali su usledili masovni protesti građana i morali su da povuku zakon i zabrane GMO. Tako je i Evropska komisija pod pritiskom zelenih dozvolila članicama EU da po svom nahođenju mogu da zabrane GMO u svojoj zemlji.

x Znači da ne treba da jedemo hranu koja ima trougao, oznaku ovog kodeksa?

- Neće to vredeti. Mi smo prozvali Matijevića da na svojim viršlama ima trougao i on ga je sutradan odmah skinuo. Kod nas je zapravo na mala vrata uveden kodeks alimentarius usvajanjem standarda HCCP 11. juna ove godine. To znači da sutra kada dođe hrana iz uvoza koja je obeležana sa tim standardom niko neće imati pravni mehanizam da takvu hranu vrati sa granice.

x Ko je zapravo Monsanto?

- To je multinacionalna kompanija koja se u prošlosti bavila proizvodnjom hemijskog oružja, a sada je najveći proizvođač herbicida i genetički modifikovanog semena. To je organizacija koju 300.000 američkih rančera tuži zbog kriminalnog ponašanja, jer podmićuju vlade, kupuju ministre i nameću da se gaji isključivo njihovo GM seme. U Iraku su isposlovali da se donese zakon kojim se zabranjuje sejane organskog semena, već mora biti isključivo GM seme Monsante!

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/162920/Drzava-pusta-da-nas-truju-hranom

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост то је све тако а и позната ствар , а нико да дигне глас против тога . Колико се сећам , ако грешим исправите ме , ово је и на РТС-у својевремено у емисији " Можда ДА можда НЕ " покранула Оливера Ковачевић али се неко из власти побунио да све то није истина !!!!????

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Genetically Modified Foods: Toxins and Reproductive Failures

Reproductive failures and infant mortality

A preliminary study by a senior researcher at the Russian National Academy of Sciences had devastating results. More than half the offspring (51.6%) from female rats fed GM soy died within three weeks, compared to 10% from the non-GM soy group.16 The average size and weight of the GM group was smaller (see photo),17 and they were unable to conceive.18 Just after this study was completed, the Russian laboratory coincidentally began feeding GM soy-based feed to all their rats. After two months on the GM soy diet, the infant mortality of rats throughout the facility reached 55.3%.19

When male rats were fed Roundup Ready soy, their testicles became dark blue instead of pink.20 GM soy diets also altered young sperm cells in mice;21 and when parent mice ate GM soy, it changed the functioning of DNA in their offspring’s embryos.22 An Austrian government study reported that mice fed GM corn had fewer babies, and smaller babies.23

http://onlinehealthn...ctive-failures/

Praistorijski agrar i zaraza

Jedna nemačka farma koja se bavi tzv. organskom poljoprivredom navodno je ubila više ljudi nego nuklearna elektrana Fukušima. U pitanju je najteži talas zaraze bakterijom ešerihija koli u Nemačkoj i Evropi, a do sada su zabeležena 34 smrtna slučaja. Navedena farma se bavi proizvodnjom klica, koje osim što su zabavni, snobovski ili ukusni dodatak salatama, zapravo predstavljaju veliku prehrambenu temu u potkulturi posvećenoj vegetarijanskoj, veganskoj, sirovoj ili navodno zdravoj ishrani.

„Wall Street Journal“ је, у међувремену, демантовао да су органске клице узрок контаминације ешерихије коли, али се срамна игра наставља не би ли се уништило поверење у једну за другом пољопривредну културу…

Независни истраживач Дејвид Кац тврди да се хајка на „планетарно царство органски гајеног поврћа“ базира на претпоставкама које шире панику, како се испитивања не би усмерила према месу и производима животињског порекла...

Страшно је што ће у том ланцу страдати и поврће, ђубрено стајским ђубривом добијеним са овако конципираних фарми. Кад се на крају бактерија нађе у спанаћу „спалићемо спанаћ, уместо да преиспитамо читав ланац исхране како би прозвали правог кривца“.

Најновије откриће новог типа потенцијално смртоносне бактерије МРСА на сточним фармама у Великој Британији, научници са Кембриџа везују за рутинску употребу антибиотика која доводи до епидемије инфекција отпорних на антибиотике. Ове бактерије су се „неочекивано“ са животиња пренела на људе, о чему сведоче налази лекара из неколико европских земаља, они су код пацијената открили бактерије идентичне онима које су пронађене код свиња, живине и крупне стоке.

http://www.vidovdan....ltura&Itemid=71

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Rat za hranu“ – rat protiv populacije

U savremenim kapitalističkim društvima države koriste bilione dolara za subvencije uzgajivačima GMO, kako bi, navodno, podstakli proizvodnju jeftine hrane. Istovremeno, ljudima je nedostupno biološki gajeno voće i povrće, zato što cene ovih proizvoda nisu subvencionisane

Iza bajke o američkim principima ishrane – inaugurisane od strane medija – stoji najgora forma korporativizma, u kojem država koristi novac prikupljen od građana da zaštiti interese krupnog kapitala – na štetu naroda. U ovoj kapitalističkoj farsi najjača karika su tvorci zakona, svoje naručene kampanje sprovode zajamčenim sredstvima agrobiznisa, koristeći bilione dolara poreskih obveznika u cilju subvencija uzgajivačima GM proizvoda (kukuruz, soja, pšenica). Subvencije su proizvele nekonkurentnost malih uzgajivača zdrave hrane, tako da je stvorena lažna slika o „jeftinoj“ hrani za sirotinju, koja se konzumira u vidu „džank fud“ („hrana- smeće“) i prodaje ispod tržišne cene. Biološki gajeno voće i povrće većini Amerikanaca je nedostupno, zato što cene ovih proizvoda nisu subvencionisane od strane države.

Prema navodima magazina „Tajm“, federalna vlada je tokom prošle dekade uložila više od 50 biliona dolara u industriju GM kukuruza veštački zadržavajući nisku cenu useva, što objašnjava i bagatelnu cenu „Mek Donaldsovog“ big meka, pomfrita i koka-kole.

„Efekat takve politike je da se za dolar može kupiti 1.200 kalorija iz pomfrita ili 875 kalorija u slatkim napicima, ali samo 250 kalorija iz povrća ili 170 kalorija iz svežeg voća, što znači da izbor prosečnog Amerikanca ne zavisi od gurmanskih sklonosti i ličnog izbora, već je usmeren politikom korumpiranih ekonomista. Najstrašnija je zloupotreba dece, čiji su školski obroci sponzorisani od pica i čips lobija, što zahteva zreliji pristup čitavom problemu i preispitivanje nacionalne politike SAD.“

AGRESIJA NA MLEKARE

Fenomen rastuće potražnje za nepasterizovanim mlekom zdravih krava – koje se izvode na ispašu i žive u simbiozi sa prirodom – govori o promeni odnosa Amerikanaca prema hrani i spremnosti na promenu životnog stila nametnutog od strane korporativne propagande. Potražnja za ovim mlekom svake godine raste: 2008. godine je bilo devet miliona konzumenata, a danas taj broj dostiže 13 miliona; pri tom se podrazumeva da male samoodržive farme imaju u ponudi i zdravo meso, jaja, živinu…

Pokazalo se da za moćnike u agrobiznisu – koji profitiraju na masovnoj proizvodnji mleka dobijenog od krava podvrgnutih fizičkoj i mentalnoj torturi – ovo nije dobra vest. Većina porodica više ne želi da konzumira mleko krava hranjenih GM hranom, tretiranih hormonima, vakcinama, antibioticima… Odgovor države na „promenjen ukus“ potrošača bio je munjevit: Agencija za hranu i lekove (FDA) dobila je signal da započne oružane racije na male „neposlušne“ farme, u skladu sa protivustavnim zakonskim aktom „Food Safety Modernization Act“ (iz 1987) o zabrani distribucije nepasterizovanog mleka, koji ovoj agenciji daje neograničeno pravo da odlučuje o tome koja će se hrana proglasiti štetnom, bez obaveze da o tome pruži validne dokaze.

FDA je po starom zakonu imala pravo da interveniše samo u slučaju dokaza da je hrana kontaminirana i da je prouzrokovala evidentne negativne posledice po zdravlje. Po novom zakonu – koji je Obamina administracija aplauzom prihvatila – FDA je ovlašćena da deluje preventivno, po sopstvenom nahođenju, bez obaveze da dokaže sumnje – iako nema kapacitete, ni stručnjake za procenu onoga o čemu odlučuje. Farmerima se čak oduzima pravo na žalbu Federalnim organima u slučajevima utvrđenog nezakonitog postupka FDA. Ovim aktom je učvršćena sprega politike i agrobiznisa, omogućivši glamuroznu medijsku promociju KAFO mleka, uz vešto prikrivanje negativnih zdravstvenih posledica i porekla ovog napitka.

Advokat Džonatan Emord („Vašington tajms“), koji je već nekoliko puta oborio zabrane FDA na sudu, ukazuje na mnogo dublji problem: „Mi smo za proteklih 76 godina dozvolili da Kongres SAD prenese nadležnost u donošenju zakona na 230 nezavisnih komisija, koje imaju moć da te zakone sprovode i procesuiraju njihove prekršioce, a da pri tom nemaju obavezu da o svom radu podnose izveštaj Kongresu.“

FARMAGEDON

Dokumentarni film Kristin Kenti „Farmagedon“, snimljen povodom „objave rata“ porodičnim farmama u SAD, govori o sudbini malih nezaštićenih farmera na meti Golijata. Autor je pošao tragom oružanih upada FDA i vladinih agenata u proizvodne pogone mlekara koje isporučuju nepasterizovano mleko, kako bi došao do podataka o naručiocima i egzekutorima racija i skrenuo pažnju javnosti na njihove nelegalne aktivnosti. Kenti filmom upozorava na posledice koje će neminovno dovesti do urušavanja pravnog sistema zemlje, ukoliko narod ne pruži otpor i osmisli strategiju za očuvanje „slobode hrane“. Autor istovremeno predlaže i metode borbe, pomoću kojih bi ova bitka mogla da se dobije.

Robert Koen, autor knjige „Mleko, otrovni napitak“, dao je detaljnu analizu uloge medija u prikrivanju istine o štetnosti mleka i stvaranju stereotipa o „američkom načinu života“. Ključnu ulogu u obmanjivanju javnosti – kad je u pitanju kvalitet i poreklo mleka sa stočnih farmi na kojima se ne poštuju osnovni principi zdravog uzgoja stoke – imaju reklamne agencije i vlasnici TV mreža.

Do koje mere su TV stanice zavisne od industrijskih magnata, svedoči slučaj novinara „Foks njuza“ – on je pokušao da objavi vest o štetnosti mleka usred reklamne kampanje za ovaj proizvod. Na spotovima plaćenim novcem „Monsanta“ prikazivana su nasmejana lica dece i trudnica kako se nalivaju mlekom – koje najviše ugrožava upravo tu populaciju. Novinar je smatrao da bi prećutkivanje informacija bilo neprofesionalno i neetički, ali je „Monsanto“ izvršio pritisak na TV stanicu koja je „neposlušnom“ voditelju uručila otkaz.

„Monsanto“ je za svoje ponašanje dao sledeće obrazloženje: „Veliki novac je uložen u reklamne spotove i nećemo da dozvolimo da nam tu kampanju bilo ko ugrozi“. Kad je slučaj stigao na sud „Monsanto“ je shvatio da će izgubiti spor, pa je voditelju ponudio novac kako bi napustio TV kompaniju u kojoj radi, uz uslov da o škodljivosti mleka nikom ne govori. Novinar nije pristao na ucenu, ali je učestvovao u redigovanju teksta za javnost, koji je pretrpeo brojne izmene (umesto konstatacije da dugotrajno konzumiranje mleka „može da izazove rak“, „recenzenti“ su izabrali formulaciju: „može da prouzrokuje zdravstvene probleme“).

ODBRAMBENE MERE

„Zabrana sirovog mleka je ekonomska regulativa prerušena u brigu za zdravlje“, tvrdi predsednik FTKLDF (Farm-to-Consumer Legal Defense Fund), optužujući inspiratora represije – KAFO (Confined Animal Feeding Operations) za aktivnosti usmerene ka zaustavljanju pada potražnje „džank fud“ hrane.

I dok FDA prevrće burad s mlekom i izmišlja razloge za uništavanje ekoloških farmi, agroprofiteri tokom prerade hrane neometano koriste dodatke koji direktno ugrožavaju zdravlje ljudi. Nabrojaćemo samo neke od „bezbednih“ sastojaka o čijim svojstvima se FDA već godinama ne izjašnjava.

Kukuruz prerađen u kukuruzni sirup – HFKS (High-fructose corn syrup) kojim se hrani stoka, sadrži veliku koncentraciju fruktoze i koristi se kao zaslađivač u hiljadama vrsta popularnih prehrambenih proizvoda koji se prodaju širom SAD (hleb, cerealije, zaslađeni napici). Dodavanje zaslađivača prouzrokuje rastući broj praznih kalorija koje prouzrokuju dijabetes tipa 2 i gojaznost.

Još jedna opasnost vreba iz otrovnih jedinjenja koja se koriste pri preradi kukuruza u kukuruzni skrob i na kraju u HFKS – glutaraldehyde, koji je toliko toksičan da može da sprži želudac. (Ova materija se inače koristi u industrijskim postrojenjima za preradu vode i za sterilizaciju medicinskih instrumenata.)

Čarobni dodatak „džank fuda“ je supstanca koja deluje na mozak, stvarajući iluziju da se u hrani nalaze sastojci kojih uopšte nema. S obzirom na to da nam čulo ukusa najčešće diktira izbor namirnica, pri kupovini se nesvesno opredeljujemo za artikle koji sadrže MSG (najefikasniji način da se od smeća stvori ukusna hrana). Vremenom se organizam navikava na ovaj sastojak, koji između ostalog izaziva metaboličke smetnje. (U laboratorijama ga daju pacovima kojima žele da u kratkom roku povećaju težinu radi proučavanja veze između gojaznosti i dijabetesa.)

Prisustvo GM gena dovodi do smanjene sposobnosti biljke da iskoristi hranljive sastojke iz tla, kao i do poremećaja ravnoteže mikroba usled povećane upotrebe glifostata. Uprkos naučnim saznanjima, Komisija EU – odgovorna za procenu opasnosti od pesticida – odložila je razmatranje opasnosti od glifostata (glavnog sastojka u „Monsantovim“ herbicidima) do 2015, pravdajući se „prezauzetošću“?! Dotle će glifostat u hrani biti definisan kao „pogodan za ljudsku ishranu“.

Usled korporativne konsolidacije poljoprivrede, centralno koordinirane globalnim propisima, u toku je pravi rat u kojem se hrana koristi kao glavno oružje. To nije rat za hranu već rat protiv populacije. Najvažnije je da razumemo njihovu taktiku, kako bismo se pripremili za odbranu.

http://www.pecat.co.rs/2011/08/rat-za-hranu-%E2%80%93-rat-protiv-populacije/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

GMO hrana dolazi iz Hrvatske

Zašto Srbija uvozi genetski modifikovanu hranu iz Hrvatske?

gmo-22.jpg

Srbiji i dalje preti opasnost od uvoženja genetski modifikovane hrane. Jedna od najvećih opasnosti po srpsko stanovništvo kada je u pitanju prehrambena industrija je uvoz genetski modifikovane hrane iz susedne Hrvatske. Slična situacija je i sa genetski modifikovanim semenom iz Hrvatske, koje se sve više koristi u srpskoj poljoprivredi.

Brojni međunarodni faktori na Zapadu podržavaju uvoz genetski modifikovane hrane.

ENGLESKA KUHINJA

Tako je i kada je u pitanju Velika Britanija. Što može da zamuti čuvena „engleska kuhinja“ ne može niko u Evropi.

Savetnik britanske vlade sir Džon Bedington izjavio je nedavno da smatra kako genetski modifikovana hrana može pomoći u sprečavanju budućih svetskih kriza gladi.

On smatra kako nema jednostavnog rešenja za užasno veliki problem prehranjivanja svetskog stanovništva u budućnosti koji je povezan i s klimatskim promenama, rastom populacije te smanjenjem količine energije.

„Ako postoji genetski modifikovana hrana i ona rešava probleme koje ne možemo rešiti na druge načine te se pokaže da je sigurna za ljudsko zdravlje i okolinu, tada treba da je koristimo“, rekao je Bedington na Bi-Bi-Siju.

Bedington je upozorio da treba poduzeti hitnu akciju kako bi se u budućnosti sprečila globalna glad širokih razmera. U izveštaju piše kako faktori kao što su porast broja stanovnika, klimatske promene, nestašica vode i energije će izazvati žestoki pritisak na proizvodnju hrane.

„Nemamo vremena za opuštanje i za reči da je sve dobro. U 20 godina svetska populacija će doći ‘do neba’, a potražnja za hranom, vodom i energijom će biti na tome putu“, upozorio je Bedington.

Kao rešenje za gladovanje svetske populacije vidi se i u poboljšanju poljoprivredne tehnologije na malenim farmama u Africi.

„Nema jednog rešenja, ovome moramo pristupiti s mnogo različitih frontova“, rekao je Bedington. Njegove procene govore da će do polovine ovog veka, zbog povećanja populacije, svetu biti potrebno 40 posto više hrane, 30 posto više vode i 50 posto više energije. Kaže da će do toga vremena klimatske promene već imati ozbiljni uticaj na Zemlju.

Tvrdi da će povećanje cene hrane, ako se poljoprivredne tehnologije ne poboljšaju, najjače pogoditi najsiromašnije.

„Populacija Afrike će se udvostručiti u 20 godina“, kaže Bedington te dodaje da moramo razmišljati o problemima vode, poljoprivrede i energije.

„Nema jednostavnog rešenja. GMO može biti odgovor na određene probleme“, zaključio je Bedington.

Možda je engelski plan da se prepolovi stanovištvo upotrebom GMO hrane.

NEZDRAVA HRVATSKA HRANA

Istovremeno je u Hrvatskoj pokrenuta akcija protiv genetski modifikovane hrane. I Hrvati se bune. Kada je već u Srbiji zatišje (sem nekoliko ekoloških organizacija, „Pečata“, nekoliko profesora i stručnjaka i nešto političara“), Hrvati ne prezaju od javnog suprostavljanja GMO kartelu. Deo njihove genetski modifikovane hrane se ionako, prema saznanjima „Pečata“ isporučuje Srbiji, jer Srbija nažalost postaje otpad za sve što ne valja u regionu, jer na Balkanu znaju da zvanični Beograd pristaje na sve.

„Označite GMO proizvode!“, glasi napis u hrvatskim medijima.

„Mi, građani Republike Hrvatske slabo smo informisani o upotrebi GMO proizvoda i poljoprivrednog semena u Hrvatskoj. Sudeći po određenim vestima i provedenim istraživanjima, možemo biti zabrinuti upotrebom genetski modifikovanih organizama u hrani. Stoga od Vas, kao legitimnih predstavnika koje smo izabrali, tražimo da poduzmete sve što je u vašoj moći da:

zaustavite upotrebu i prodaju genetski modifikovanog semena u poljoprivredi i ostalih genetski modifikovanih sredstava za poljoprivredu;

da Sabor, kad već ne može zabraniti upotrebu proizvoda s GMO sastojcima, donese zakonsku regulativu koja će jasnije i strože propisivati označavanje hrane i proizvoda koji sadrže i najmanje količine GMO-a.

U Hrvatskoj informacije o istraživanjima o GMO-u, posebno hrani i semenu, pokazuju štetnost takve hrane za životinje. Sve je jasnije da stvari sa genetski modifikovanom hranom, usevima te uticajima GM useva na okolinu nisu tako bezazlene kako pokušavaju da nam prikažu. Niko ne zna kakve će posledice za zdravlje i okolinu biti posle 20 ili 30 godina konzumiranja i proizvodnje takve hrane.

Treba posebno obratiti pažnju na proizvode od hrvatske „Podravke“. Čelnici Mediteranskog instituta u Splitu još 2006. godine naveli su da je GMO budućnost. To su izrekli prilikom posete „Podravki“. Usledile su najave čelnika „Podravke“ (fabrike hrane) da će vrlo brzo tehnologija proizvodnje GMO-a dostignuti zadovoljavajuću normu za upotrebu u „Podravki“.

Američka kompanija „Monsanto“, ima svoju ispostavu u Republici Hrvatskoj, najveći je svetski proizvođač i distributer genetski modifikovanog semena u susednoj državi.

Od hrvatskog sabora ekološke organizacije u ovoj državi zatražile su sledeće:

„Tražimo da se založite i energičnije pomognete hrvatskim poljoprivrednicima da okrupne površine za uzgoj što ekološke „Bez GMO“ hrane, uz što manju upotrebu pesticida i herbicida. Podstičite uzgoj i pomažite razvoj „eko poljoprivrede“, ali što je još važnije, edukujte građane o ovim temama. Živimo u zemlji koja još uvek ima čisto more i obalu, a ima i pitke vode pod zemljom i stotine hiljada hektara neobrađene kvalitetne poljoprivredne površine. Hrvatska i njeni građani ne zaslužuju ovo što joj spremaju.

Nasledstvo koje smo dobili treba da nam bude i obaveza da to nasledstvo nećemo uništiti zbog nečije pohlepe za novcem, „sponzorstvima i provizijama“.

Ovo ne treba ništa da čudi susednu Hrvatsku, jer i u toj državi, baš kao i u našoj Srbiji, interesi GMO industrije i kapitala nisu ničiji nacionalni interesi.

Želja biotehnoloških korporacija i GMO kartela je stvaranje zavisnosti o njihovom patentiranom semenu. Srbija i Hrvatska imaju dovoljno kvalitetnog nekontaminiranog semena i ne postoje nikakvi razlozi da bi se prelazilo na njihovo novo, GMO patentirano i zaštićeno seme. E, sada se postavlja pitanje zašto Srbija uvozi GMO seme iz Hrvatske. Zemlje koje su uvele proizvodnju iz GMO semena suočavaju se s lošim prinosima, zagađenjem zemlje i nekvalitetnim proizvodom. Potrebe za zaštitnim sredstvima na GMO površinama veće su nego kod konvencionalne poljoprivrede, novije informacije govore o jačanju superkorova u takvim usevima, što od proizvođača zahteva upotrebu jačih koncentracija otrova.

MLEKO I KROMPIR

Nažalost građani Srbije usled ekonomske krize gledaju da po pijacama i prodavnicama uzimaju što jeftiniju hranu, ne znajući da je dobar deo te hrane genetski modifikovan. Prirodno gajena hrana je odavno u Srbiji i u svetu postala privilegija bogatih.

Navedimo da je redakcija „Pečata“ dobila i podatak kako su kineski naučnici genetski modifikovali krave muzare kako bi proizvodile ljudsko majčino mleko u nadi da će njihov proizvod da se nađe u prodavnicama širom sveta.

„Genetskim inženjeringom su ljudski geni umetnuti u DNK kloniranih kravljih embriona, koji su zatim usađeni u surogat krave“, piše „Skaj njuz“.

Na sličan način je klonirana i ovca Doli u Škotskoj, prvi sisar na kome je uspešno izvršen eksperiment. Proizvedeno mleko se još uvek podvrgava raznim laboratorijskim analizama. Takođe, Kinezi očekuju da ovaj proizvod bude hit u svetu i da će vremenom da istisne klasično mleko. Prema tvrdnjama naučnika ovo mleko je slađe i jačeg ukusa.

Nadamo se da u budućnosti zbog ovog mleka neće nastati nova bolest „ludih krava“, koja će se lečiti nekim novim obaveznim vakcinama.

Pojavila se i informacija da je krompir zaražen karantinskom fitopatogenom bakterijom „ralstonija solenacerum“, zakopan na regionalnoj deponiji u Ramićima kod Banjaluke, u Republiku Srpsku je krajem aprila iz Egipta uvezla firma „Dabis Čapljina“.

Ovo su potvrdili u Republičkoj upravi za inspekcijske poslove, gde su dodali da je uništavanje 75 tona krompira obavljeno uz prisustvo Republičkog fitosanitarnog inspektora. Juče niko nije mogao da precizira da li su i kakve mere preduzete protiv firme iz Čapljine.

Glavni republički inspektor Đuka Papić rekla je da je bakterija opasna po bilje, ali ne i po ljude i životinje.

„Ovim zakopavanjem zaraženog krompira nije u potpunosti otklonjena opasnost, jer su pre inspekcijskog nalaza u maloprodaji, prema procenama, završile tri ili četiri tone“, rekla je Papićeva.

Dodala je da će uvoznik snositi troškove uništavanja, kao i dezinfekciju vozila i skladišta u kojima je čuvan.

Na kraju možemo zaključiti da GMO kartel polako sve više okupira čitav region. A imajući u vidu „dobru“ regionalnu saradnju na Zapadnom Balkanu, a naročito između zvaničnog Beograda i Zagreba, možemo očekivati novu razmenu i genetski modifikovanih biljaka, hrane i semena…

http://www.pecat.co....zi-iz-hrvatske/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Science Which Is Not A Science...

"Because of the success of science, there is, I think, and kind of pseudoscience. Social Science is an example of a science which is not a science; they don't do [things] scientifically, they follow the forms--or you gather data, you do so-and-so and so forth but they don't get any laws, they haven't found out anything. They haven't got anywhere yet--maybe someday they will, but it's not very well developed, but what happens is on an even more mundane level. We get experts on everything that sound like they're sort of scientific experts. They're not scientific, they sit at a typewriter and they make up something like, oh, food grown with, er, fertilizer that's organic is better for you than food grown with fertilizer that's inorganic--may be true, may not be true, but it hasn't been demonstrated one way or the other. But they'll sit there on the typewriter and make up all this stuff as if it's science and then become an expert on foods, organic foods and so on. There's all kinds of myths and pseudoscience all over the place.

I may be quite wrong, maybe they do know all these things, but I don't think I'm wrong. You see, I have the advantage of having found out how hard it is to get to really know something, how careful you have to be about checking the experiments, how easy it is to make mistakes and fool yourself. I know what it means to know something, and therefore I see how they get their information and I can't believe that they know it, they haven't done the work necessary, haven't done the checks necessary, haven't done the care necessary. I have a great suspicion that they don't know, that this stuff is [wrong] and they're intimidating people. I think so. I don't know the world very well but that's what I think."

Richard Feynman

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...