Jump to content

Како радити у Photoshopu-брзо и једноставно! (видео)

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ok pisi ti u fotoshopu alatke se slicno zovu.... precice su slicne.. gimp je samo opensource kopija ps.

Ја углавном користим гимп на линуксу, за неке основне потребе. Доста су ми помогли и неки туторијали за фотошоп јер се капира ефекат који се жели постићи
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотошоп ми је некако компликован. Нисам успео да скинем пуну верзију за џ. Него неку бесплатну, али стару.

 

Користим тренутно PhotoScape.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  За потребе нас смртника 7.0 (тренутно најстарија ,,доступна" верзија) више него довољна. Користим је и дан данас. Гомила  добрих ауто опција и филтера више него потребних и  за озбиљан рад. Ниједнa од ових CS   варијанти није донела неку револуцију . Нашминкан интерфејс и по неки , никад толико есенцијални апгрејт, а много већа поторшња ресурса.

  Иначе када сам после доста година  провалио колико може да буде корисна HELP у сваком програму више сам него био љут на себе... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije istina, photoshop svake godine postaje sve mocnija masina, svake godine izadje neki ekstra dodatak, ja se ne bi vratio na cs 4 npr. za nista, ne bi imao neke jako mocne stvari poput recimo refine selection, content aware i ostalog a to je recimo bas za fotografe dragocijeno.

sto se tice hardverske zahtjevnosti nije photoshop jako zahtijevan, mozda kada renderuje neke filtere, tipa blur i slicno, a inace radi i na sporijim masinama sasvim ok, na jacima radi glatko ko notepad :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно kordun, где ти нађеш те савремене tutorijalе са Adobe Photoshop CC интерфејсом?

cc 2014, to ti dodje kao cc2, sad je drugi nacin obiljezavanja, kupio sam ga na kickass od nekog zove se razor :)

ajde brate pozivam te da uradis neki tutorijalcic kad nadjes vremena, ali nemoj nesto komplikovano, prosto nesto, pocetnici ako vide neke panele odma ce da uteknu sa teme

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми'ш, ништа оно kick the tires and light the fires? Хех, ма не могу kordun сад ни да макнем, из неког разлога ми се расп'о цео OS, тзв. Windows 7 распадачица, а да ти будем искрен доста је и издрж'о. Бар по оном што сам пар година вадио из њега, да не речем злопатама.
Сад све што можем, а за чега ми тренутно и служи, је да пискарам 'вуда... мада је и за то до те мере изрубован да, ево, и на не буди лењ фору, мучим оти On-Screen Keyboard. Сећам се и да сам пре пар година чуп'о којекак'е токсичне андрмоље па ми од тад ни по' ове класичне тастатуре не ради... шта да кажем, екстремни су то спортови.
Нека тих четника и почетника, полако све то... никад сретан закаснио није. :)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми'ш, ништа оно kick the tires and light the fires? Хех, ма не могу kordun сад ни да макнем, из неког разлога ми се расп'о цео OS, тзв. Windows 7 распадачица, а да ти будем искрен доста је и издрж'о. Бар по оном што сам пар година вадио из њега, да не речем злопатама.

Сад све што можем, а за чега ми тренутно и служи, је да пискарам 'вуда... мада је и за то до те мере изрубован да, ево, и на не буди лењ фору, мучим оти On-Screen Keyboard. Сећам се и да сам пре пар година чуп'о којекак'е токсичне андрмоље па ми од тад ни по' ове класичне тастатуре не ради... шта да кажем, екстремни су то спортови.

Нека тих четника и почетника, полако све то... никад сретан закаснио није. :)

 

hahha, brate ona stara mehanicka pisaca masina je zakon, samo treba da se prevuku zice do onih tastera, kontakti da se naprave i izdrzace ti bar 30 godina....

a onaj valjak na potezanje, kad ides na nov red, e sa tim mores skrolovati ekran...

ne razumijem kako ti se raspao windows 7, jesu mu cackao po registry-ju, to ti bar lako rijesiti, instaliras drugi  i eto ga, ja ionako jednom godisnje namijerno instaliram nov win iz razloga sto mi na starom bude dosta krekovanih igrica i nepotrebnih stvari, ko zna sta tu svega ima sto ja ne znam, pa za svaki slucaj ja jednom godisnje sebi radim cistu instalaciju i radi sve ko sat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам ја то kordun све, само ти не конташ шта је графичка станица.

Tqdy4n0.png


И да треба једно месец и по-два да све то поново наваташ по интернету, кракујеш једно шес'- пет пута док не нађеш одговарајући за PC  који те не офира на мрежи итсл. чисто да се не би брук'о пред глобализмом пошто сви они то стандардно раде у неком од Macintosh...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А где могу да се узму легалне старије верзије (да буду компатибилни са прозором 8.1) фотодућана и колико су новаца?

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...