Jump to content

Немања Станковић, вођа српских "зилота", постао "епископ Шумадијско Ресавски"

Оцени ову тему


Драгољуб

Препоручена порука

@@Srdjan,

 

Зилоти нису јеретици, па ни Акакијева група, они су расколници у заблуди!

 

Реч јеретик има велику тежину те не могу се зилоти тако назвати, барем их Црква још није тако назвала-прогласила да су јеретици.

 

Имај у виду да је Свети Григорије Палама исто био зилот али није био ван цркве, па га Господ прославио, док ови данашњи су ван цркве и у заблуди, зато су они расколници а не јеретици!

 

 

Разумем. Добро, онда додати да су расколници.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...
  • Одговори 49
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

видим да су сада званично поставили ову вест на љиховој блог страници,

леле сад има "епископа" у Ресави а и ти оче још једног у Шумадије хехехехе...

http://www.srpskaipc.blogspot.com/2013/10/blog-post.html#more

 

Хиротонија преосвећеног Нектарија епископа Шумадијског  Ти га најави :-)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Nisam Akakijevac, nego videh danas plakate za predavanje Akakija koje je odrzano u Novom Sadu. Objasnjavao covek zablude zvanicnog pravoslavlja. Mogu misliti kako je coveku ko nije upucen u te stvari kad vidi nekog vladiku na slici na plakatu koji objasnjava kako zvanicno pravoslavlje nije ok...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje da idu na pecanje, vise ce Boga spoznati.

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...