Jump to content

Dzon Lenon

Оцени ову тему


Препоручена порука

Lucy in the

Sky with

Diamonds

Jeste New age, ali je ostavio trag na muzickoj sceni, bio je veliki umetnik.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0:TheBeatlesMagicalMysteryTouralbumcover.jpg

Psihodelija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krajnje autenticna licnost i veliki idealista...

... i komunjara  :cheesy:

Ko u mladosti nije bio komunista, nema srca, ko u starosti ostane komunista, nema mozga  0102_laugh. On starost nije ni docekao  bleh, tako da mu se oprasta  0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По сопственом признању, рекао је да Битлси свој успех дугују сатани!

Nisam znao da je tako nesto rekao, imas li neku referencu da moze da se o tome procita nesto?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Džon Lenon je bio čovjek poeta,romantični pacifista...

"There's an alternative to violence...is to stay in bed and grow your hair" - John Lennon

A documentary on the life of John Lennon, with a focus on the time in his life when he transformed from a musician into an antiwar activist.

THE U.S. VS. JOHN LENNON (sub.: CR, ES, GR, LT, PT, RU, SRB, TR)

***

(edit)

p.s. -

A da ne zaboravimo da je i Vlada DImitrijević nih pomenuo u knjizi "Put za Nigdinu" :

"Битлси" и "Харе Кришна"

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Izazovi/PutZaNigdinu/PutZaNigdinu19.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По сопственом признању, рекао је да Битлси свој успех дугују сатани!

Nisam znao da je tako nesto rekao, imas li neku referencu da moze da se o tome procita nesto?

-Више пута сам у неким ТВ емисијама чуо исту ствар...

-"Menadžer Bitlsa Toni Šeridan je izjavio: "Ja sam znao da Džon Lenon redovno posećuje spiritističke seanse. Posle jedne takve seanse obratio mi se rečima: "Ja znam sada da ću s Bitlsima imati uspeha kao ni jedna grupa do sada. Ja sada znam, potpuno mi je jasno! Za ovaj sam uspeh svoju dušu prodao đavolu!"

-http://www.wnd.com/?pageId=97837

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не верујем баш у те приче. Изјава "за овај сам успех продао душу ђаволу" - ако је уопште аутентична - може да буде само фраза којом је хтео да каже да је пуно морао да уложи у то (био је атеиста).

Успех Битлса је резултат веома напорног рада. Не треба сада од њих правити страшила за децу. Ево једне њихове песме која има баш хришћанску поруку:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...