Jump to content

Оправданост смртне казне и евентуално увођење исте у вашу државу???

Оцени ову тему


Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?  

83 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?

    • Да
      15
    • Не
      52
    • Већ постоји
      3
    • Никако
      12


Препоручена порука

  • Одговори 417
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

  mocart

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smrtna kazna za ove sto siluju decu

Постоји много ефикаснији систем - стерилизација. То је и много хуманије, а са друге стране, такви људи су по правилу психички поремећени, и зар није боље, поред оне наведене мере, хоспитализовати таква лица и помоћи им.

1. Sterilizacijom ce izgubiti plodnost, ne i erekciju. Verovatno si mislio na hemijsku kastraciju.

2. Pedofilija i silovanje su opsesivni poremecaji koji nemaju toliko veze sa sexualnim zadovoljstvom koliko potrebe za nasiljem i dominacijom. Postoje silovatelji, npr. onaj Paravinja, koji ne mogu da postignu erekciju ukoliko je zrtva pasivna. Dakle, poenta je u moci i nasilju, sto se sexom samo manifestuje. Cak i ako ih kastriraju, samo ce  promeniti nacin kojim ce zadovoljavati svoju bolestinu.

3. Ta lica treba hospitalizovati i nikad ih ne pustiti. Ne budimo naivni, nema tu pomoci, samo ih treba kontrolisati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Kako onda da ja tražim od Boga oproštaj za moje grehe, ako ja nekome ne oprostim greh?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Упс, нетачно.  .mislise. Човек не може да учини ништа да његов живот неповратно и непоправљиво изгуби смисао, а све и да може ко је тај који ће да пресуди да ли је смисао заувек изгубљен или не? Постоји Божја заповест да се кажњава смрћу? Не? Тако сам и мислио...  :cheesy:

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Kako onda da ja tražim od Boga oproštaj za moje grehe, ako ja nekome ne oprostim greh?

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Упс, нетачно.  .mislise. Човек не може да учини ништа да његов живот неповратно и непоправљиво изгуби смисао, а све и да може ко је тај који ће да пресуди да ли је смисао заувек изгубљен или не? Постоји Божја заповест да се кажњава смрћу? Не? Тако сам и мислио...  :cheesy:

Прво, ја не говорим из позиције хришћанина, та теологија је за мене страна.

Нема шта ви да се питате шта се опрашта а шта не, Бог је навео за која дела следи смрт а за која не. Човек може да се покаје и да му се опрости, али не за свако (не)дело.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво, ја не говорим из позиције хришћанина, та теологија је за мене страна.

Нема шта ви да се питате шта се опрашта а шта не, Бог је навео за која дела следи смрт а за која не. Човек може да се покаје и да му се опрости, али не за свако (не)дело.

Dobro došao na forum  .mislise. !!!  :cheesy:

Pošto niste pravoslavac, zamolio bih Vas u podforumu međureligijski dijalog otvorite temu sa ovom tematikom.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Полицајци имају пиштоље, али могу да их користе само у самоодбрани (као и други грађани уосталом). Разлика је у томе што криминалци иницирају насиље, што нико нема права.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Божија заповест за нас је да се кајемо и да праштамо, а Он ће да суди свима. Нико нема права да другом одузме живот који му је Бог дао. Ко смо ја и ти да одређујемо да ли нечији живот представља Божију слику?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Kako onda da ja tražim od Boga oproštaj za moje grehe, ako ja nekome ne oprostim greh?

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Упс, нетачно.  .mislise. Човек не може да учини ништа да његов живот неповратно и непоправљиво изгуби смисао, а све и да може ко је тај који ће да пресуди да ли је смисао заувек изгубљен или не? Постоји Божја заповест да се кажњава смрћу? Не? Тако сам и мислио...  :cheesy:

Прво, ја не говорим из позиције хришћанина, та теологија је за мене страна.

Нема шта ви да се питате шта се опрашта а шта не, Бог је навео за која дела следи смрт а за која не. Човек може да се покаје и да му се опрости, али не за свако (не)дело.

Без увреде, зар није лепше веровати да Добри и Савршени Бог Који је Љубав, хоће да свима опрости све, кад год и како год ? Уосталом ми смо само људи, а Бог је....па, Бог ! bendoff

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Полицајци имају пиштоље, али могу да их користе само у самоодбрани (као и други грађани уосталом). Разлика је у томе што криминалци иницирају насиље, што нико нема права.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Божија заповест за нас је да се кајемо и да праштамо, а Он ће да суди свима. Нико нема права да другом одузме живот који му је Бог дао. Ко смо ја и ти да одређујемо да ли нечији живот представља Божију слику?

Тачно, не можемо ни ти ни ја да то одређујемо. Али може Бог који је дао јасна упутства како да судимо.

Хришћани, с друге стране, дају себи за право да праштају неопростиво и на тај начин бивају сурови према невинима. Као што сам поменуо у првом посту на овој теми, судија је себи дао за право да пусти двоструког убицу на слободу и на тај начин лишио живота невиног полицајца, оца једногодишњег дечака.

Али док је твоја савест мирна, добро је.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Kako onda da ja tražim od Boga oproštaj za moje grehe, ako ja nekome ne oprostim greh?

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Упс, нетачно.  .mislise. Човек не може да учини ништа да његов живот неповратно и непоправљиво изгуби смисао, а све и да може ко је тај који ће да пресуди да ли је смисао заувек изгубљен или не? Постоји Божја заповест да се кажњава смрћу? Не? Тако сам и мислио...  :cheesy:

Прво, ја не говорим из позиције хришћанина, та теологија је за мене страна.

Нема шта ви да се питате шта се опрашта а шта не, Бог је навео за која дела следи смрт а за која не. Човек може да се покаје и да му се опрости, али не за свако (не)дело.

Без увреде, зар није лепше веровати да Добри и Савршени Бог Који је Љубав, хоће да свима опрости све, кад год и како год ? Уосталом ми смо само људи, а Бог је....па, Бог ! bendoff

Можда је теби лепо, али је лаж. А ја одбијам да верујем у лаж.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Kako onda da ja tražim od Boga oproštaj za moje grehe, ako ja nekome ne oprostim greh?

Ако осудимо убицу на смрт, по чему смо онда бољи од њега?

Полицајци имају пиштоље, криминалци имају пиштоље. Полицајци = криминалци.

Бољи смо од убице по томе што следимо Божије заповести а он не. Људски живот има сврху и вредност док представља Божију слику у овом свету. Када човек учини нешто што ту слику неповратно поквари, његов живот губи смисао и сврху постојања.

Упс, нетачно.  .mislise. Човек не може да учини ништа да његов живот неповратно и непоправљиво изгуби смисао, а све и да може ко је тај који ће да пресуди да ли је смисао заувек изгубљен или не? Постоји Божја заповест да се кажњава смрћу? Не? Тако сам и мислио...  :cheesy:

Прво, ја не говорим из позиције хришћанина, та теологија је за мене страна.

Нема шта ви да се питате шта се опрашта а шта не, Бог је навео за која дела следи смрт а за која не. Човек може да се покаје и да му се опрости, али не за свако (не)дело.

Без увреде, зар није лепше веровати да Добри и Савршени Бог Који је Љубав, хоће да свима опрости све, кад год и како год ? Уосталом ми смо само људи, а Бог је....па, Бог ! bendoff

Можда је теби лепо, али је лаж. А ја одбијам да верујем у лаж.

Па не постоје објективни докази ни за моје, ни за твоје, ни за уопште било чије виђење Бога, тако да не можеш рећи да је лаж, нити да је твоје виђење истинитије од мог, или неког будистичког монаха на пример. Али зато постоји логика која мени не дозвољава да замислим Бога ( Бог је по дефиницији савршен, свемоћан и апсолутно добар) који ствара бића, која се роде и живе у разноразним (не)повољним околностима, и којима не дозољава да се покају, промене, и која би, тако несавршена и слаба, могла урадити ишта што тај Апсолутни Савршени Бог не би опростио.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...