Jump to content

Оправданост смртне казне и евентуално увођење исте у вашу државу???

Оцени ову тему


Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?  

83 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?

    • Да
      15
    • Не
      52
    • Већ постоји
      3
    • Никако
      12


Препоручена порука

zavisi, ali mi nismo društvo koje je u staju da zaštiti najnezaštićenije.

Nemam ništa protiv da se ukine smrtna kazna ukoliko postoje uslovi za to.Kod nas se zločin isplati, ako je jedino rešenje smrtna kazna, kao što je bila kod Karadjordja, moja savst će mnogo lakše podneti mrtvog pedofila nego da su nam deca silovana.

Cak ne podrzavam ni kastraciju,a kamoli smrtnu kaznu.Problem naseg pravnog sistema je sto bilo kakav oblik kriminala uglavnom prodje  nekaznjen i bez edukacije,tako da kriminalne grupe samim tim dobiju motivaciju da zlocin ponavljaju.Svidelo mi se sto sam negde procitao da u sklopu zatvorapostoji hram i bibliteka.To je pun pogodak,slozices se?

Sto govois za Karadjordja,tako nesto slicno je bilo i kod kozaka.Malo je ironicno govoriti o vrednostima dustva i pravosudju,kad isti sistem( navise) putem TV-a zagovara i otvoreno propagira kriminal.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 417
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Cak ne podrzavam ni kastraciju,a kamoli smrtnu kaznu.Problem naseg pravnog sistema je sto bilo kakav oblik kriminala uglavnom prodje  nekaznjen i bez edukacije,tako da kriminalne grupe samim tim dobiju motivaciju da zlocin ponavljaju.Svidelo mi se sto sam negde procitao da u sklopu zatvorapostoji hram i bibliteka.To je pun pogodak,slozices se?

Sto govois za Karadjordja,tako nesto slicno je bilo i kod kozaka.Malo je ironicno govoriti o vrednostima dustva i pravosudju,kad isti sistem( navise) putem TV-a zagovara i otvoreno propagira kriminal.

za divljake divljački zakoni, mi glumimo neki human svet a još sa drveta nismo sišli...kraljevina Jugoslavija je bila naprednija država nego što je ova danas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SPOMEN SVETOG MUČENIKA


NESTORA


 


NEZNABOŽNI car Maksimijan, zvani Herkul, prijatelj Dioklecijanov, došavši u grad Solun i vrgnuvši u tamnicu svetog Dimitrija, carskog namesnika, zbog ispovedanja Hrista, predade se uživanju u igrama ipozorišnim predstavama. Pri tome on se hvaljaše jednim svojim megdandžijom po imenu Lijem, čovekom Vandalskog porekla, govoreći da njega niko pobediti ne može. Taj Lije beše kao neki drugi Golijat: rastom krupniji od ostalih ljudi, po izgledu strašan, a glas mu kao rikanje lava. Od samog pogleda njegovog i glasa drhtali su svi koji su ga gledali; snaga njegova beše nečuvena a sila nepobediva: jer dusi nečisti obitavahu u njemu, i niko mu se ne mogaše odupreti. On već beše ubio bezbroj hrabrih i snažnih ljudi, i car ga zbog take snage veoma ljubljaše. Pošto sam car bejaše nenasit krvolok, on i ljubljaše takvoga čoveka koji svu svoju telesnu snagu u pravi na prolivanje krvi ljudske.


Za ovog poganog Lija car podiže usred grada naročito pozorište, sa binom na stubovima, gde bi Lije mogao voditi megdane na dogledu svih. Dole ispod te bine behu pobodena mnogobrojna koplja sa oštricama uvis, da bi Lije pobeđene zbacivao odozgo sa te bine na čitavu šumu uspravljenih kopalja. I stvarno Lije, deleći megdan sa ljudima, on ih zbacivaše na koplja i predavaše smrti. A car sa svim mnoštvom svojih vojnika posmatraše to uživajući, i gorđaše se svojim megdandžijom. Posmatraše to i Solunski narod, među kojima beše i mnogo hrišćana. Gledajući tog bezdušnog zvera kako proliva ljudsku krv, oni teško uzdisahu: jer Lije već ubi mnoge hrišćane, koje neznabošci silom dovlačahu i primoravahu da se bore sa Lijem.


U gradu Solunu življaše jedan mladić po imenu Nestor: snažan telom, divan licem, sa bradom koja je tek počela rasti.


On beše blizak svetome Dimitriju, od koga se i nauči svetoj veri. Videći nevino ubijane hrišćane, on se zapali revnošću i reši da izađe na megdan Liju. I otišavši hitno k svetom Dimitriju u tamnicu, ispriča mu kako Lije toga dana ubi mnogo hrišćana. I moljaše svetog Dimitrija govoreći mu: Pomoli se za mene, ugodniče Božji, da mi radi svetih molitava tvojih pomogne Bog. Evo, idem na megdan tome zlotvoru, i pobediću ga, i skinuću sramotu sa hrišćana. - Sveti Dimitrije mu oseni krsnim znakom čelo i prsa, blagoslovi ga, i proreče mu: Lija ćeš pobediti, ali ćeš za Hrista postradati.


Dobivši blagoslov, sveti Nestor vrlo hitno ode do pozorišta, skide sa sebe plašt pred svima, i gromko uzviknu: Ja hoću da se borim sa Lijem! - Videći taku smelost mladićevu, car se začudi, i žaleći njegovu lepotu i mladost reče mu: Zar nisi video koliko je hrabrijih i snažnijih od tebe Lije pobedio? A ti, mali rastom i mlad po godinama, usuđuješ se izaći na megdan onome, kome nema ravna pod suncem. - Nestor mu odgovori: Iako sam ja mali i nemoćan, ali je velika i nepobediva sila Hrista moga, na koga se nadam i u čije ime hoću da se uhvatim u koštac sa tim džinom. - Čuvši ime Hristovo i shvativši da je Nestor hrišćanin, car se razgnjevi i naredi mu da odmah uziđe na binu, držeći da će se sa Nestorom dogoditi što i sa ostalima. Sveti Nestor se žurno pope na binu; a Lije, igrajući i skačući, krenu na svetog mladića. Videći Lija gde mu se približuje, sveti Nestor se prekrsti i gromkim glasom kliknu: Bože Dimitrijev, pomozi mi! - I uhvativši se u koštac sa Lijem, stade se boriti. A Bog, koji nekada ukrepi Davida u borbi protiv Golijata, ukrepi i slugu svoga Nestora protiv poganoga Lija, na posramljenje neznabožnom caru a na radost vernima. I stvarno, mali rastom Nestor pokaza se hrabrošću svojom veći od ogromnoga Lija: dohvativši Lija kao šticu, on ga sa visoke bine baci dole na oštra koplja. Pavši na koplja kao teški hrast, Lije sramno izvrže svoju bednu dušu, te tako pogibe s hukom spomen njegov, nestade ohola sila njegova i prestade sujetno hvalisanje Maksimijanovo svojim megdandžijom. Sav pak narod Solunski, naročito hrišćani, videvši ovu neočekivanu i slavnu pobedu, gromko vikahu: Veliki je Bog Dimitrijev!


Car, ustavši sa stidom, krenu u svoje palate, silno tugujući i žaleći za svojim ljubimcem Lijem. Pritom, strahovito gnjevan na svetog Nestora on naredi da ga uhvate. Doznavši pak da je i Dimitrije kriv za Lijevu smrt, pošto on okrepi Nestora na podvig, predskazavši mu pobedu, car naredi, te svetog Dimitrija kopljem izbodoše, a svetog Nestora mačem posekoše. I sada oni obojica primaju od Podvigostrojitelja Hrista vence pobede u Carstvu nebeskom, kojega neka se i mi udostojimo molitvama svetih stradalnika.


Link to comment
Подели на овим сајтовима

za divljake divljački zakoni, mi glumimo neki human svet a još sa drveta nismo sišli...kraljevina Jugoslavija je bila naprednija država nego što je ova danas

Ovo danas nije drzava i pravom slislu te reci,al' u modernom svetu nije ni jedna.Cak ni Rusija koju bezgranicno simpatisem.

Ali,razmisli malo, ko bi sve bio okarekterisan kao "divljak" u takvom totalitarnom sistemu.Svaki pojedinac koji bi se na bilo koji nacin usudio suprostaviti tom sistemu bio bi potencijalna zrtva za egzekuciju.Dakle,smrtna kazna je ocigledno pucanj na intelekt i slobodu.Opasna sila u rukama malih umova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo danas nije drzava i pravom slislu te reci,al' u modernom svetu nije ni jedna.Cak ni Rusija koju bezgranicno simpatisem.

Ali,razmisli malo, ko bi sve bio okarekterisan kao "divljak" u takvom totalitarnom sistemu.Svaki pojedinac koji bi se na bilo koji nacin usudio suprostaviti tom sistemu bio bi potencijalna zrtva za egzekuciju.Dakle,smrtna kazna je ocigledno pucanj na intelekt i slobodu.Opasna sila u rukama malih umova.

Smrtna kazna treba da se primenjuuje, ukoliko ne postoji drugi sistemi odbrane, kao što kod nas ne postoje, kada su u pitanju deca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

#44

 

#51

 

#53

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam protiv klasicnih kazni, da se ja pitam osnovao bi drzavu u drzavi, samo ta druga mala drzavica bi bila izolovana, i tamo bi slao zlocince nek zive i nek se druze i rade sta hoce, njihova volja, dakleN deportacija, da normalni mogu da zive, al kad malo razmislim ima i to mana :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo danas nije drzava i pravom slislu te reci,al' u modernom svetu nije ni jedna.Cak ni Rusija koju bezgranicno simpatisem.

 

 

Појам државе еволуира и мења се. До 18тог века држава је значила једно, онда је после 18 са француском револуцијом настала република и грађанско-национална држава, па сад ове модерне државе. 

Е сад ког ти теоретичара државе готивиш... ја не знам..... ал знам да јесте држава у правом смислу те речи... јер не постоји један апсолутни прави смисао речи држава. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче, ја сам апсолутно против, можеш да осудиш и апсолутно невиног човјека и после нема назад. За ситне криминалце, добротворни рад, а за оне крупне рибе, да туцају камен, или бих тако изоловала у неку вукоје*ину без ичега, само голи зидови, и нека храна, тек да преживи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче, ја сам апсолутно против, можеш да осудиш и апсолутно невиног човјека и после нема назад. За ситне криминалце, добротворни рад, а за оне крупне рибе, да туцају камен, или бих тако изоловала у неку вукоје*ину без ичега, само голи зидови, и нека храна, тек да преживи.

nista bez zenske milosti, mislim da bi ovi koje bi ti osudila vapili za elektricnom stolicom :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smrtna kazna treba da se primenjuuje, ukoliko ne postoji drugi sistemi odbrane, kao što kod nas ne postoje, kada su u pitanju deca.

Naravno da postoji.Edukacija i zabrana demokratije i liberalizma.Te dve zmije su  cista satanska doktrina,a njihov dogmat je,moglo bi se reci:radi sta zelis.

Kao sto sam vec na drugij temi spomenuo zasto Srbi stradaju,ponovicu i ovde jedan dobar citat iz starog zaveta Izgibe narod moj,jer je bez znanja.

Ljudi su danas poput Ninevljanja,mnogi ne znaju kuda treba da hode.A kako i mogu,kad ih drzava hrani nemoralom i destrukcijom preko medija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da postoji.Edukacija i zabrana demokratije i liberalizma.Te dve zmije su  cista satanska doktrina,a njihov dogmat je,moglo bi se reci:radi sta zelis.

 

 

Ја сам мислио да је "ради шта желиш дарујем ти слободну вољу" Господова доктрина а не сатанска.....

 

Са друге стране имамо супер, тоталитарне, не сатанске доктрине у виду тоталитарних идеологија - комунизма, нацизма, фашизма и осталих "не смеш да радиш шта желиш" доктрина...

 

Твој проблем и јесте што живиш у свету старозаветних доктрина и средњег века.. а не новозаветних...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...