Jump to content

Поводом првог лета у свемир & "Летови у космос - историја и перспективе"


Препоручена порука

Ево, на овом сајту увек можете да проверите колико је људи тренутно свемиру :))))

 

http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

 

kosm_zps608f8e55.jpg

 

http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, на овом сајту увек можете да проверите колико је људи тренутно свемиру :))))

 

http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

 

kosm_zps608f8e55.jpg

 

http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

 

Zavidim  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, на овом сајту увек можете да проверите колико је људи тренутно свемиру )

 

Tehnički u svemiru je trenutno preko 7 miliardi ljjudi :p

 

Zavidim 

 

I ja. Jedna od najvećih želja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Три Руса, два Американца и један Јапанац - тренутно. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

четвртак, 16. јан 2014, 10:16 -> 10:23



НАСА представила свемирског џина

 


"Space Launch System" тренутно се гради, а када буде готова биће највећа ракета икада направљена и у стању да у свемир понесе чак 143 тоне терета. НАСА планира да 2017. године изведе прво полетање.


 


http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/1880/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%98a/1496544/%D0%9D%D0%90%D0%A1%D0%90+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0+%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3+%D1%9F%D0%B8%D0%BD%D0%B0.html


 


Raketa%20SLS,%20foto%202.jpg


Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

21:53

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/501/%D0%97%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D1%99%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/1705406/Ma%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BC+%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%98%D0%B5+%D0%98%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0!.html

 

Maрсом царује Индија!

 

Индијска свемирска летелица стигла је до Марса и ушла у његову орбиту након десетомесечног путовања, што представља историјски успех прве индијске мисије која иде ка Црвеној планети, саопштио је премијер Индије Нарендра Моди.

Честитке свима, читавој земљи, историја се ствара данас. Индија је успешно стигла до Марса“, каже Моди из контролне собе Индијске организације за истраживање свемира, одакле је широм земље емитован директни пренос мисије, преноси Танјуг.

 

Сонда „Мангалајан“, која је изграђена и пројектована за рекордно кратко време, полетела је 5. новембра 2013. године, наводи АФП.

 

Задатак јој је да прикупи информације о томе шта се догодило с водом која је, како се верује, некад у великим количинама постојала на Марсу, али и о метану, који је од кључног значаја за животне процесе на Земљи и који би могао да настане од геолошких процеса.

 

Индија је тако постала прва азијска држава која је досегла Марс, претходно су то учиниле само САД, Русија и Европа (ESA).

 

Буџет индијске мисије износи 74 милиона долара, а Моди је подсетио да су научници потрошили на мисију „мање новца од новца који се троши за прављење холивудских филмова“.

 

Indija-Modi.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo je poleteo Sojuz sa dva ruska i jednim američkim astronautom. Destinacija: Međunarodna svemirska stanica gde će provesti pola godine.

 

201409250002hq.jpg?itok=oj2IJh0x

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo je poleteo Sojuz sa dva ruska i jednim američkim astronautom. Destinacija: Međunarodna svemirska stanica gde će provesti pola godine.

 

201409250002hq.jpg?itok=oj2IJh0x

 

Значи смена... Јер је тренутно горе троје...

 

http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Nasin sledeći svemirski brod: ORION (Multi-Purpose Crew Vehicle)

 

 

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/1880/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%98a/1767878/%D0%A1%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE+%D0%BA%D1%80%D1%88%D1%82%D0%B5%D1%9A%D0%B5+%E2%80%9E%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%E2%80%9C.html

Сутра ватрено крштење „ориона“

 

Насина нова свемирска капсула „орион“ спремна је за прво лансирање, које је заказано за сутра. Огромна „делта 4“ ракета требала би да носи нову капсулу два пута око Земље, пре него што „орион“ падне у Тихи океан. САД намерава да за 20 година нову капсулу са људском посадом спусти на Марс.

 

Po našem vremenu lansiranje sutra u 13:05h. Direktan prenos, link: http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html#.VH87WsmPN8k

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

За петнаестак минута НАСА ће тестирати летелицу која треба једнога дана да спушта предмете на Марс где ће људи боравити:

 

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je dobar sa engleskim i zanima ga, može da prati ovog čoveka:  http://www.quora.com/Robert-Frost-1/answers

 

U pitanju je instruktor koji je 10 godina obučavao astronaute i NASA kontrolu leta. Trenutno radi za NASU. Imate u njegovim odgovorima na pitanja sve moguće detalje o astronautima, Međunarodnoj svemirskoj stanici, orbitalnoj mehanici, letu u svemir uopšte i još mnogo čemu...

 

A evo ga i jedan bivši astronaut, isto daje odgovore iz ličnog iskustva o svom pozivu (ima ih još na Quori, ova dvojica su mi upala u oči).

 

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...