Jump to content

Бисерко: Србија главна препрека за напредак региона ка ЕУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пише: Блиц 

БРИСЕЛ - На данас отвореном сусрету парламентараца Европске уније и Западног Балкана, председница Хелсиншког одбора за људска права Србије Соња Бисерко је изнела тврдњу да је тежња Србије за превлашћу над суседима главна кочница за напредак земаља региона ка Европској унији. Соња Бисерко је то рекла у уводном излагању, седећи поред председавајућег, шефа Европског парламента Јежија Бузека, који ју је пре скупа посебно примио.

Бузек је претходно посебно примио и председника парламента Косова Јакупа Краснићија, али је Краснићи на скупу седео иза табле на којој је било једино његово име. Представници Скупштине Србије су из техничких разлога отказали учешће на овом скупу, како су рекли извори ЕП.

Уводна излагања су поднели и председници мађарског и хрватског парламента, а Бузек је нагласио подршку ЕП укључивању земаља Западног Балкан у ЕУ. Соња Бисерко је такође рекла да је "Босна и Херцеговина суочена са сталним унутрашњим кризама, поглавито због политике Београда", док је "саветодавно мишљење Међународног суда правде потврдило законитост независности Косова, што није изменило став Србије према Косову".

Она је указала и на то да је "извештај Дика Мартија о трговини људским органима нанео озбиљан ударац кредибилитету Косова". "Црној Гори се и даље пориче идентитет, али демократска консолидација напредује боље него код неких других, а брже од Србије одмиче ка ЕУ и НАТО", додала је она. А, по њеним речима, Македонија није довољно снажна да покрене озбиљан дијалог с Грчком, а то подрива и њене везе с ЕУ. Шефица српске невладине организације је упозорила да "садашња ситуација у региону изазива много забринутости зато што неке земље у региону немају битне претпоставке за истинску демократску консолидацију и истинско сређивање односа са суседима".

Казала је да су слаба политичка консолидација и лоше уврежење тржишне привреде праћени и сталним етничким размирицама. Соња Бисерко се заложила за нови ангажман Европске комисије и Европске уније у подршци земљама Западног Балкана које се низ година боре за добијање статуса кандидата за чланство у ЕУ, рекавши да то треба одобрити што пре. А, по њеном мишљењу, "једна од највећих препрека за битан напредак у региону је став Србије према суседима и посебно стална жеља Србије да има преовлађујући уплив над њима". То, како је то рекла председница Хелсиншког одбора за људска права Србије, "нарушава бржу демократску консолидацију њених суседа, развој истинске сарадње у региону и њихов напредак у приступању Европској унији и НАТО".

"Преовлађујуће мишљење у Београду је да границе и даље нису коначне", а ту је посебно на удару Босна и Херцеговина, "јер Београд званично охрабрује и подупире не само постојеће стање, већ и сецесионистичку политику вођства ентитета босанских Срба", било је мишљење председнице Хелсиншког одбора за људска права Србије. Србија, по тврдњи Соње Бисерко, "још није разлучила да ли је њена будућност у Европској унији или такозваном Истоку". Она замерила српским властима и како покрећу судске поступке око ратних злочина, што показује и како Београд види "ратне историјске догађаје који су сви изазвани деловањем југословенске армије и српских снага".

Београд, сматра Соња Бисерко, користи попис становништва у суседству за "нову стратегију за очување односа такозване српске дијаспоре с матицом". "У том контексту се Црна Гора сматра као привремени ентитет", како је закључила председница Хелсиншког одбора за људска права Србије. У расправи је известилац за Србију у ЕП Јелко Кацин похвалио "брз договор на Косову око избора новог председника" и изразио задовољство што су данас у ЕП примљени председници три општине с српском већином на Косову.

Посланик Чарлс Танок се заложио да се питање поделе Косова укључи у дијалог Београд - Приштина, приметивши да то треба учинити да би се нашло праведно решење и имајући у виду да је у Европској унији прихваћен и дијалог Израелаца и Палестинаца о територијалној подели под геслом "територије за мир".

Блиц

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто дотична није коментарисала ''Жуту кућу'', протеране из Хрватске, геноцид над Србима у БиХ...? Битно је да су јој Срби увек криви, чак и за злочине који су други починили над Српским народом. Очекујем оштар одговор надлежних институција на овакве изјаве дотичне. Јесмо ли држава, или нисмо....?  :drugarstvo:

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто дотична није коментарисала ''Жуту кућу'', протеране из Хрватске, геноцид над Србима у БиХ...? Битно је да су јој Срби увек криви, чак и за злочине који су други починили над Српским народом. Очекујем оштар одговор надлежних институција на овакве изјаве дотичне. Јесмо ли држава, или нисмо....?   prstgore

Ja ocekujem od Tadica da se izvini susedima i da podigne spomenik Biljani Kovacevic Vuco u opstini Ada...

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Полако, има времена......Доћиће и до тога. Данас у Србији једино таквима се и подиже споменик.

Боже, опрости мени грешноме, када морам тако да причам о мртвима!  prstgore

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто дотична није коментарисала ''Жуту кућу'', протеране из Хрватске, геноцид над Србима у БиХ...? Битно је да су јој Срби увек криви, чак и за злочине који су други починили над Српским народом. Очекујем оштар одговор надлежних институција на овакве изјаве дотичне. Јесмо ли држава, или нисмо....?   :drugarstvo:

Nismo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто дотична није коментарисала ''Жуту кућу'', протеране из Хрватске, геноцид над Србима у БиХ...? Битно је да су јој Срби увек криви, чак и за злочине који су други починили над Српским народом. Очекујем оштар одговор надлежних институција на овакве изјаве дотичне. Јесмо ли држава, или нисмо....?   :drugarstvo:

Ja ocekujem od Tadica da se izvini susedima i da podigne spomenik Biljani Kovacevic Vuco u opstini Ada...

0442_feel

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nismo...

Што не значи да нећемо бити......Само Тадића док се ослободимо и осталих западних тајкуна. :drugarstvo:

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова банална отвореност представника неких српских НВО, понекад је фасцинантна. Зар и након свега, након свих понижења, уступака и којекаквих "споразума," србија и даље може да се приказује као "извор претње и нестабилности у региону" (који се данас, помодно, назива "Западним Балканом"). Заиста, шта је то, према мишљењу госпође Бисерко и иних, још остало да се уради да би Србија добила прелазну оцену? Да ли би их признање независности Косова и Метохије задовољило? Или би се, по принципу реципроцитета, тражио исти статус и за Војводину (где се иначе, вероватно и припремају за референдум о независности, само још увек трагају за начином да на њему освоје, за сада недостижну, већину).

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stara fašistička formula još iz 1940-ih, samo moderno upakovano...

Слажем се...

Мислим да је "фашизам" госпође Бисерко и њој сличних, знатно опаснији од "стројашко-образовског" пошто је, за разлику од њих, повезан са врло реалним империјално-окупационим потенцијалом англо-америчке коалиције. Свакако, није мање екстреман у изражавању а једино показује већи степен суптилности у пракси.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова банална отвореност представника неких српских НВО, понекад је фасцинантна. Зар и након свега, након свих понижења, уступака и којекаквих "споразума," србија и даље може да се приказује као "извор претње и нестабилности у региону" (који се данас, помодно, назива "Западним Балканом"). Заиста, шта је то, према мишљењу госпође Бисерко и иних, још остало да се уради да би Србија добила прелазну оцену? Да ли би их признање независности Косова и Метохије задовољило? Или би се, по принципу реципроцитета, тражио исти статус и за Војводину (где се иначе, вероватно и припремају за референдум о независности, само још увек трагају за начином да на њему освоје, за сада недостижну, већину).

Наравно да признање Косова и Метохије као "независне" државе не би умирило људе попут гђе Бисерко, па и они морају од нечега да живе. Пошто је очигледно једина грана "привреде" у којој такви могу да зараде паре наплаћивање издаје сопственог народа, када иза свог преговарачког тима Србија буде имала јаку економију са којом свако жели да послује и када буде привлачна за озбиљне инвеститоре, тада ће аутоматски потражња за оваквим баљезгаријама да се смањи на нулу па ће и гђа Бисерко морати да нађе неки други извор прихода.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пише: Блиц   

БРИСЕЛ - На данас отвореном сусрету парламентараца Европске уније и Западног Балкана, председница Хелсиншког одбора за људска права Србије Соња Бисерко је изнела тврдњу да је тежња Србије за превлашћу над суседима главна кочница за напредак земаља региона ка Европској унији. Соња Бисерко је то рекла у уводном излагању, седећи поред председавајућег, шефа Европског парламента Јежија Бузека, који ју је пре скупа посебно примио.

Бузек је претходно посебно примио и председника парламента Косова Јакупа Краснићија, али је Краснићи на скупу седео иза табле на којој је било једино његово име. Представници Скупштине Србије су из техничких разлога отказали учешће на овом скупу, како су рекли извори ЕП.

Уводна излагања су поднели и председници мађарског и хрватског парламента, а Бузек је нагласио подршку ЕП укључивању земаља Западног Балкан у ЕУ. Соња Бисерко је такође рекла да је "Босна и Херцеговина суочена са сталним унутрашњим кризама, поглавито због политике Београда", док је "саветодавно мишљење Међународног суда правде потврдило законитост независности Косова, што није изменило став Србије према Косову".

Она је указала и на то да је "извештај Дика Мартија о трговини људским органима нанео озбиљан ударац кредибилитету Косова". "Црној Гори се и даље пориче идентитет, али демократска консолидација напредује боље него код неких других, а брже од Србије одмиче ка ЕУ и НАТО", додала је она. А, по њеним речима, Македонија није довољно снажна да покрене озбиљан дијалог с Грчком, а то подрива и њене везе с ЕУ. Шефица српске невладине организације је упозорила да "садашња ситуација у региону изазива много забринутости зато што неке земље у региону немају битне претпоставке за истинску демократску консолидацију и истинско сређивање односа са суседима".

Казала је да су слаба политичка консолидација и лоше уврежење тржишне привреде праћени и сталним етничким размирицама. Соња Бисерко се заложила за нови ангажман Европске комисије и Европске уније у подршци земљама Западног Балкана које се низ година боре за добијање статуса кандидата за чланство у ЕУ, рекавши да то треба одобрити што пре. А, по њеном мишљењу, "једна од највећих препрека за битан напредак у региону је став Србије према суседима и посебно стална жеља Србије да има преовлађујући уплив над њима". То, како је то рекла председница Хелсиншког одбора за људска права Србије, "нарушава бржу демократску консолидацију њених суседа, развој истинске сарадње у региону и њихов напредак у приступању Европској унији и НАТО".

"Преовлађујуће мишљење у Београду је да границе и даље нису коначне", а ту је посебно на удару Босна и Херцеговина, "јер Београд званично охрабрује и подупире не само постојеће стање, већ и сецесионистичку политику вођства ентитета босанских Срба", било је мишљење председнице Хелсиншког одбора за људска права Србије. Србија, по тврдњи Соње Бисерко, "још није разлучила да ли је њена будућност у Европској унији или такозваном Истоку". Она замерила српским властима и како покрећу судске поступке око ратних злочина, што показује и како Београд види "ратне историјске догађаје који су сви изазвани деловањем југословенске армије и српских снага".

Београд, сматра Соња Бисерко, користи попис становништва у суседству за "нову стратегију за очување односа такозване српске дијаспоре с матицом". "У том контексту се Црна Гора сматра као привремени ентитет", како је закључила председница Хелсиншког одбора за људска права Србије. У расправи је известилац за Србију у ЕП Јелко Кацин похвалио "брз договор на Косову око избора новог председника" и изразио задовољство што су данас у ЕП примљени председници три општине с српском већином на Косову.

Посланик Чарлс Танок се заложио да се питање поделе Косова укључи у дијалог Београд - Приштина, приметивши да то треба учинити да би се нашло праведно решење и имајући у виду да је у Европској унији прихваћен и дијалог Израелаца и Палестинаца о територијалној подели под геслом "територије за мир".

Блиц

sanje biserko zali zbog presuda njenim generalima a ne sme da ih hvali jer ipak Srbija je pristojna , evropska, pravna drzava pa bi mogla da se pridruzi Bojanicu a i cedi kanibalu, a ne moze ,mirna pa na koga ce vec na svoje neprijatelje Srbe i Srpsku drzavu.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вредни посленици оваквих НВО, попут Хелсиншког одбора госпође Бисерко, на приговоре попут овог вашег Драги, одговарају испразним синтагмама "да свако треба да чисти своје двориште." Када им, на даље (а имао сам сумњиво задовољство да са многима од њих и лично дискутујем), скренете пажњу да "оно тамо двориште" не чисти нико и да хрватске и бошњачке НВО за људска права понављају исту мантру о српској фашистичко-геноцидној агресији, као и неке од ових најгрлатијих "српских" НВО - добијете "лаконски" одговор да то "није њихов проблем."

Заиста, ми смо, као народ, и даље заглављни између заседања АВНОЈ-а у Титовом Јајцу 29.09.1972 и VIII Седнице ЦКСКС. Овде није пало ништа од оног најгорег што је постојало у комунизму: негативна селекција, лењост, саможивост, комесарска бахатост, непотизам, корупција, лицемерје, злоупотребе службених положаја и друштвене моћи... Река лажног плурализма нанела је муљ "нове" политичке класе (сачињене од старих прелетача и њиховог потомства), а однела социјалну стабилност, правни поредак (какав-такав) и војну моћ (која је, макар привидно и парадно, деловала респектабилно). И, као најгоре од свега, о(п)стали су и политички комесари и арбитри елеганције, отуђени и од народа и од државе, о чијим се интересима више ни не претварају да брину.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Главна препрека су такви као Соња Бисерко, Томислав Николић, Борис Тадић и сва остала компанија која народ замајава глупостима већ деценијама. Све су то идеолошки наследници Јосипа Броза, само што је Бравар био мајстор свог заната за разлику од њих.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...