Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Koliko god velicanstven bio cin polaganja zivota zarad nekog ili neceg drugog, ni jedan takav cin ne treba izdvajati kao poseban vec ih sve gledati kao snazno svedocenje ljudskog dostojanstva.

Eto npr. Djordano Bruno je dao svoj zivot jer nije hteo da se odrekne svog ucenja... Eto makar jednog primera koji je slican apostolskim... i oni su dali zivote jer nisu hteli da se odreknu hrista...

Zasto je sad apostolska zrtva veca i znacajnija od Brunove?

Nego moram da primetim da hriscani imaju jednu osobinu, vole sebi da pripisuju mucenistva... tako dolaizmo do toga da su apostolske smrti nesto izuzetno i nadvremenski snazno a ostali pfff nista posebno... tako dolaizmo do pisanija na ovom forumu da je hitler zapravo u II sv. ratu imao plan da istrebi hriscane a ne jevreje, i da je cak hriscane nazivao jevrejima samo da bi ih lakse tamanio...

mnogo be imate potrebu se prestavljate kao velikomucenici... to je OK ali je bezobzirno prema ljudima koji to zaista jesu... kao npr. ljdi koji su dali zivote jer nisu hteli da se odreknu svoje nacije... svojih kraljeva... svoje drzave... svoje ljubavi... svojih ucenja... svog dostojanstva... svojih principa...

Ali neeee samo su apostoli podneli izuzetnu zrtvu... i nikad niko do tada i nikad niko od tada ...

Opet su ti losi primeri. Ljudi mogu da ponesu zrtve verujuci da je nesto istina. I Djordano Bruno

je polozio zivot verujuci da je to istina. Da mu je neko dokazo da nije u pravu on to nikada ne bi uradio.

Jos jednom da ponovim apostoli nisu verovali u Hristovo vaskrsenje vec su oni nesumnjivo znali da je on

zaista vaskrsao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko god velicanstven bio cin polaganja zivota zarad nekog ili neceg drugog, ni jedan takav cin ne treba izdvajati kao poseban vec ih sve gledati kao snazno svedocenje ljudskog dostojanstva.

Eto npr. Djordano Bruno je dao svoj zivot jer nije hteo da se odrekne svog ucenja... Eto makar jednog primera koji je slican apostolskim... i oni su dali zivote jer nisu hteli da se odreknu hrista...

Zasto je sad apostolska zrtva veca i znacajnija od Brunove?

Nego moram da primetim da hriscani imaju jednu osobinu, vole sebi da pripisuju mucenistva... tako dolaizmo do toga da su apostolske smrti nesto izuzetno i nadvremenski snazno a ostali pfff nista posebno... tako dolaizmo do pisanija na ovom forumu da je hitler zapravo u II sv. ratu imao plan da istrebi hriscane a ne jevreje, i da je cak hriscane nazivao jevrejima samo da bi ih lakse tamanio...

mnogo be imate potrebu se prestavljate kao velikomucenici... to je OK ali je bezobzirno prema ljudima koji to zaista jesu... kao npr. ljdi koji su dali zivote jer nisu hteli da se odreknu svoje nacije... svojih kraljeva... svoje drzave... svoje ljubavi... svojih ucenja... svog dostojanstva... svojih principa...

Ali neeee samo su apostoli podneli izuzetnu zrtvu... i nikad niko do tada i nikad niko od tada ...

Сад ти и ја дискутујемо, тако да ја могу само за своја писања да одговарам.

Православни хришћанин у свим људима овог света, без обзира да ли су православни, других вероисповести или неверујући, пре свега види Божију творевину. Самим тим, нема идолизованих људи. Они које је Света Црква именовала Светим, православни хришћани препознају као своје заступнике пред Богом, који већ јесу у Царству Небеском, нису идоли, већ оличења начина живљења зарад Богууподобљавању.

Разлика између дванаест апостола и осталих светитеља, јесте у томе што су апостоли били у директном контакту са Христом, а не у интезитету мучења пред смрт. Разлика између светитеља и православних великомученика и људи које Ти наводиш, јесте што су први пострадали због вере у Христа. За људе које Ти наводиш, као и за све остале који су упокојени, православни хришћанин једнаком искреношћу и интезитетом моли Бога Да им Подари место у Царству Небеском. О томе ко ће бити спасен, а ко не, не одлучује нико до сам Бог.

Православни хришћани, који немају љубави, стрпљења и разумевања за све људе овог света, или сами себе представљају као великомученике, у озбиљном су проблему са гледишта вере.

ne_shvata

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isus Hrist je svojim ucenicima i buducim vernicima predskazao da ce imati muka u svetu da ce biti gonjeni zbog njegovog imena i da ce stradati.Nije im rekao da ce oni koji ga slede imati ugodan i raskosan zivot i da ce uzivati u ovom svetu.Da njegovo vaskrsenje i silazak Svetog Duha na apostole nije bilo stvarno ko bi se od njih odlucio da svoj zivot provede u opasnim i teskim putovanjima Zemljom i propovedanjem jevandjelja,znajuci da ce sigurno imati problema i da ce biti mucen.Popiti otrov i biti mucen najstrasnijim mukama i pri tom je samo dovoljno da se odreknes nekog da bi sve to prestalo pa mozda dobijes i neko bogatstvo,ne moze nikada biti isto!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ти и ја дискутујемо, тако да ја могу само за своја писања да одговарам.

Православни хришћанин у свим људима овог света, без обзира да ли су православни, других вероисповести или неверујући, пре свега види Божију творевину. Самим тим, нема идолизованих људи. Они које је Света Црква именовала Светим, православни хришћани препознају као своје заступнике пред Богом, који већ јесу у Царству Небеском, нису идоли, већ оличења начина живљења зарад Богууподобљавању.

Разлика између дванаест апостола и осталих светитеља, јесте у томе што су апостоли били у директном контакту са Христом, а не у интезитету мучења пред смрт. Разлика између светитеља и православних великомученика и људи које Ти наводиш, јесте што су први пострадали због вере у Христа. За људе које Ти наводиш, као и за све остале који су упокојени, православни хришћанин једнаком искреношћу и интезитетом моли Бога Да им Подари место у Царству Небеском. О томе ко ће бити спасен, а ко не, не одлучује нико до сам Бог.

Православни хришћани, који немају љубави, стрпљења и разумевања за све људе овог света, или сами себе представљају као великомученике, у озбиљном су проблему са гледишта вере.

ne_shvata

Divan post... steta sto je primenljiv na jednocifren procenat vernika... ( ovo "divan post" zaista mislim, nije nikakav sarkazam...)

Popiti otrov i biti mucen najstrasnijim mukama i pri tom je samo dovoljno da se odreknes nekog da bi sve to prestalo pa mozda dobijes i neko bogatstvo,ne moze nikada biti isto!

Dobro, a spaljivanje na lomaci za tebe nije veliko mucenje... samo neznatna neugodnost? Mozda bi i ti trebalo da procitas Stojkovicev prethodni post 7896634 ...

Meni smeta ta pretpostavka apsolutne istine: "Cim su dali svoje zivote za to, onda je to nedvosmisleni dokaz istinitosti i kredibiliteta" ... ja samo kazem da ubediti nekog da to mere da on za to sto pricas da svoj zivot nije bilo nista posebno tesko kroz istoriju i desavalo se mnooogo puta... E sad neki i jesu dali zivot za pravu stvar ali mnogi nisu... a mi za apostole ne mozemo nikako biti sasvim sigurni...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Проценат верника је много већи него што можеш да замислиш. Сви они који су од постања света живели у Богу и за Бога су верници и наследници Његовог вечног Царства. Тај број се мери милијардама и милијардама. Што се тиче нас који смо на земљи још међу живима Господ Исусу Христос поручује: Не бој се мало стадо, јер би воља Оца вашега да вам даде царство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, a spaljivanje na lomaci za tebe nije veliko mucenje... samo neznatna neugodnost?

Naravno da jeste veliko mucenje,ali tu nemas mogucnost izbora.Prvim hriscanima koje su mucili nudili su zivot pa cak i zlato trazeci da se samo poklone tudjim bogovima.ISTINA u koju su verovali bila je jaca od svega,zato sto je i bila istina a ne izmisljotina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проценат верника је много већи него што можеш да замислиш. Сви они који су од постања света живели у Богу и за Бога су верници и наследници Његовог вечног Царства. Тај број се мери милијардама и милијардама. Што се тиче нас који смо на земљи још међу живима Господ Исусу Христос поручује: Не бој се мало стадо, јер би воља Оца вашега да вам даде царство.

Ne pricam ja  o ukupnom broju vernika, nego o broju vernika koji razmislaju na nacin iznesen u Stojkovicevom postu... ne projektuj bzvz, ako te vec mrzi da citas :D

Dobro, a spaljivanje na lomaci za tebe nije veliko mucenje... samo neznatna neugodnost?

Naravno da jeste veliko mucenje,ali tu nemas mogucnost izbora.Prvim hriscanima koje su mucili nudili su zivot pa cak i zlato trazeci da se samo poklone tudjim bogovima.ISTINA u koju su verovali bila je jaca od svega,zato sto je i bila istina a ne izmisljotina.

Auuu covece... Djordanu Brunu su nudili zivot ukoliko se odrekne svog ucenja da zemlja nije u centru naseg sistema... nisi dostojan sagovornik ako ne znas ove  i ovakve informacije koje spadaju u domen opste informisanosti... Saberi se i razmisli pre nego sto kliknes "Пошаљи"

PS. Jel znas ko ga je ubio zato sto je bio zagovornih heliocentricnog modela (tj. da se planete okrecu oko sunca, a ne sunce i planete oko zemlje)? Jel znas?  t4431

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

t4431 :D :group111: Znao sam unapred da ces to uzeti za primer i namerno sam izostavio dopustajuci ti da se malo zaradujes.Upravo tako Bruno je i stradao zato sto je znao da je to sto zastupa i tvrdi ISTINA .Ovo dokazuje i da su apostoli propovedali istinu,jer da su bili prevaranti ponasali bi se drugacije,bas kao sektasi trazeci novac od obnanutih ljiudi i nagomilavajuci bogatstvo.

PS. Jel znas ko ga je ubio zato sto je bio zagovornih heliocentricnog modela (tj. da se planete okrecu oko sunca, a ne sunce i planete oko zemlje)? Jel znas?

Znam,ali da li ti znas da je to ljudska izmisljotina i da u Bibliji pise da je Zemlja okrugla "Izaija 40,22, On je onaj, koji sjedi nad krugom zemaljskim, kojega su stanovnici sićušni kao skakavci." i da lebdi u prostoru „On...drži Zemlju o ništa obešenu...“ (Jov 26:7).Kako vi ateisti tumacite to,da covek koji sve stvari koje je video oko sebe na nesto su se oslanjale,moze uopste da zamisli da cela Zemlja moze da lebdi,dok su drugi narodi verovali da se oslanja na cetiri kornjace...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

t4431 :D :group111: Znao sam unapred da ces to uzeti za primer i namerno sam izostavio dopustajuci ti da se malo zaradujes.Upravo tako Bruno je i stradao zato sto je znao da je to sto zastupa i tvrdi ISTINA .Ovo dokazuje i da su apostoli propovedali istinu,jer da su bili prevaranti ponasali bi se drugacije,bas kao sektasi trazeci novac od obnanutih ljiudi i nagomilavajuci bogatstvo.

Ti izgleda nisi svestan da ovakvom logikom zapravo kazes da su sektasi iz Dzounstauna bili u pravu... "pa sigurno su bili u pravu kad su dali svoje zivote za to!" slava3

PS. Jel znas ko ga je ubio zato sto je bio zagovornih heliocentricnog modela (tj. da se planete okrecu oko sunca, a ne sunce i planete oko zemlje)? Jel znas?

Znam,ali da li ti znas da je to ljudska izmisljotina i da u Bibliji pise da je Zemlja okrugla "Izaija 40,22, On je onaj, koji sjedi nad krugom zemaljskim, kojega su stanovnici sićušni kao skakavci." i da lebdi u prostoru „On...drži Zemlju o ništa obešenu...“ (Jov 26:7).Kako vi ateisti tumacite to,da covek koji sve stvari koje je video oko sebe na nesto su se oslanjale,moze uopste da zamisli da cela Zemlja moze da lebdi,dok su drugi narodi verovali da se oslanja na cetiri kornjace...

Aha znaci biblija se po potrebi tumaci cas bukvalno cas metaforicki? Ajde da se dogovorimo... jel biblija istorijski dokument ili metaforicni prikaz?

Kad to utvrdimo onda mozemo dalje da pricamo... ovako se po potrebi tj. kako vam odgovara razliciti delovi biblije razlicito tumace...

Ovaj video je ko stvoren za tebe:  

PS. A taj krug koji se pominje  u bibliji je zapravo disk kojim su oni dozivljavali ono sto je oiviceno horizontom. Dugim recima, verovali su da je zemlja ravna ploca, samo kruzna. Da su stvarno znali da je okrugla ne bi napisali krug nego lopta... ogroomna je geometrijska razlika izmedju ta dva pojma prstgore

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko vas ne naziva budalama, ali ateisti generalno dozivljavaju vernike ili kao ogranicene ljude (koji veruju u ono u sta zele da veruju) ili u neiskrene ljude. Slicno misle za nacionaliste, rasiste, navijace huligane... Ne izjednacuju ih, ali je to ta ravan.

Ja eto ne smatram vernike ni ogranicenim ni neiskrenim.

Koliko je samo genijalnih ljudi kroz istoriju bilo vernika, i koliko ih ima i danas, a motivi su kompleksna stvar, i uvek mi je neukusno kad neko objasnjava drugome zasto je to sto jeste.

ja isto tako ateiste ne smatram ogranicenim,mislim na ateiste koji su dobri ljudi,ali eto,iz nekih razloga, ne vjeruju...jedino sto bi' istakla kao njihovu osobinu  je da imaju jako izrazenu gordost-svi je imamo,jer smo pala priroda,ali kod ateista mislim da je nesto izrazenija,i nekako primjecujem da se ateisti dijele na dvije grupe-prva su oni koji su nekad vjerovali,ali su zbog nekih zivotnih okolnosti,koje im nisu bile po volji,postali kivni na Boga...a druga grupa su oni koji u zivotu imaju bas sve,i to pripisuju sopstvenim zaslugama,i kojima je ovdje i sada sasvim dovoljno za jedan "normalan t4431 zivot"...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Mraсnjak & со.

Оно што ви атеисти као да не желите или нећете да схватите, те константно замењујете тезе, јесте ноторна историјска чињеница да се у случају Бруна, Галилеја и др. није радило о сукобу између вере и науке, већ је то био унутрашњи сукоб два научна погледа на свет, с тим што је Католичка црква подржавала онај старији, вишевековни и до тада једини прихваћен!! Разлика је врло битна, не ради се само о нијансама типа "није шија, него врат". Грех и грешка тадашњих западних теолога је била у томе што су птоломејску космологију неповратно интегрисали у свој општи светоназор, неосетно је претворивши у догму (као кад би данас нпр. теорију еволуције, теорију струна, или сл. прогласили за догму, а наука их кроз 300 година одбаци као нетачне). Међутим, то је било такво (предмодерно) време, у коме није постојао диференциран поглед на свет, са посебним дисциплинама људског духа које се аналогно односе на посебне сегменте стварности (било овоземаљске, било оностране), него су наука, метафизика, теологија, често и књижевност, биле повезане истим или сличним предметима и методама спознаје, или су у ширем смислу престављале различите тематске целине истог дискурса. Е сад, наравно да је нечовечно, а камоли нехришћански, спаљивати људе због тога што уносе неке нове идеје и разбијају дотадашњи гносеолошки "мелтинг пот", али треба имати у виду да су најистакнутији научници тог доба давали "логистичку" и моралну подршку папи и компанији за такве прљаве работе, као и да су прву подршку Копернику пружили управо црквени научници и кардинали, који су на жалост током времена били скрајнути од стране све бучнијих и агресивнијих Доминиканаца. Далеко од тога да овим браним средњевековно католичанство, само покушавам да разбистрим (често свесно и злонамерно помућен) поглед на овај историјски период.

С друге стране, мало ми је мучно када читам "нумеричке" аргументе који се на овој теми користе против неверујућих. На жалост, они говоре само о томе да Црква свој друштвени статус и моћ базира на статитистичким подацима произашлим из пописа становништва, а не на мукотрпном и еванђелском путу мисионарења. Више је него лицемерно да они теолози који православну црквеност поистовећују са "евхаристијском свешћу", фреквентношћу причешћивања и веровањем у читав дијапазон фришких догми који се проповедају на Богословском факултету, сад наједном сматрају верницима 90% и кусур становништва Србије! Па према њиховим мерилима, чак и многе црквене особе (које они с презиром називају зилотима) не заслужују да се уброје у вернике, а камоли неупоредиво већи број оних који у цркву уђу једном или ниједном годишње, или се при изјашњавању изјасне православним по навици, најчешће због традиционалистичких или културних разлога.

Nije savremenost za svakoga, niti smo mi za sve.

Ako krenemo za modifikacijama i promjenama, probudit ćemo se kao protestanti, držati za ruke i pjevati crnački bluz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pristalice Dzounstona su sigurno verovali da je to sto on prica istina,mada je mali broj njih pocinio samoubistvo.To je verovanje u pricu a ne u vidjenu cinjenicu.Isto tako su i prvi hriscani koji su se pojavili nakon vaskrsenja verovali u pricu o vaskrsenju(nisu mogli biti ocevidci jer su se rodili kasnije kao i mi danas),ali su tu pricu culi od apostola i ostalih koji su svojim ocima videli vaskrslog Hrista i koji su videli cudo silaska Svetog Duha na apostole kao i mnoga druga cuda koja su se desavala tada i koja se i danas desavaju.To je velika razlika.U te price Dzounstona i njemu slicnih moze da poveruje samo mali broj ljudi koji imaju psihicke probleme i cije su licnosti labilne a ne da ta prica moze da promeni tok civilizacije.Sve u vezi Hrista je proreceno hiljadama godina pre njegovog rodjenja...

Razgovor o tome da li je Zemlja okrugla,sta stvarno kaze Biblija itd. mozda se moze voditi ali na drugom delu ovog foruma.Trebamo se drzati teme inace koliko mogu da primetim sprema se kljuc.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Mraсnjak & со.

Оно што ви атеисти као да не желите или нећете да схватите, те константно замењујете тезе, јесте ноторна историјска чињеница да се у случају Бруна, Галилеја и др. није радило о сукобу између вере и науке, већ је то био унутрашњи сукоб два научна погледа на свет, с тим што је Католичка црква подржавала онај старији, вишевековни и до тада једини прихваћен!! Разлика је врло битна, не ради се само о нијансама типа "није шија, него врат". Грех и грешка тадашњих западних теолога је била у томе што су птоломејску космологију неповратно интегрисали у свој општи светоназор, неосетно је претворивши у догму (као кад би данас нпр. теорију еволуције, теорију струна, или сл. прогласили за догму, а наука их кроз 300 година одбаци као нетачне). Међутим, то је било такво (предмодерно) време, у коме није постојао диференциран поглед на свет, са посебним дисциплинама људског духа које се аналогно односе на посебне сегменте стварности (било овоземаљске, било оностране), него су наука, метафизика, теологија, често и књижевност, биле повезане истим или сличним предметима и методама спознаје, или су у ширем смислу престављале различите тематске целине истог дискурса. Е сад, наравно да је нечовечно, а камоли нехришћански, спаљивати људе због тога што уносе неке нове идеје и разбијају дотадашњи гносеолошки "мелтинг пот", али треба имати у виду да су најистакнутији научници тог доба давали "логистичку" и моралну подршку папи и компанији за такве прљаве работе, као и да су прву подршку Копернику пружили управо црквени научници и кардинали, који су на жалост током времена били скрајнути од стране све бучнијих и агресивнијих Доминиканаца. Далеко од тога да овим браним средњевековно католичанство, само покушавам да разбистрим (често свесно и злонамерно помућен) поглед на овај историјски период.

Pa cekaj a sto sad ti menjas teze?

kakve veze ima da li je u pitanju sukob dva naucna pogleda ili sukob izmedju vere u nauke? Najbitnije je pitanje zbog cega crkva uopste mora da se drzi, prihvata ili brani bio kakav "naucni model"? Po kom osnovu bi to trebalo da bude predmet njenog delovanja ukoliko znamo (a i ovde na forumu promukose ljudi vicuci) da se crkva ne bavi pitanjima nastanka, postanka, kraja ili razvoja sveta?

Iz tog sistema nema opravdanja za ikakvo delovanje  od srane crkve a u vezi sa naucnim ili bilo kakvom prirodno matematickim modelima... I nema ikakve zamene teza od strane ateista nego samo neslaganja oko osnova religijiskih misljenja medju samim vernicima... (pola ce reci da crkvu ne interesuje fizicki aspekt sveta i njegov nastanak a druga polovina ce reci da je svet nastao od strane tvorca za sest dana- i jedni i drugi ce svoj stav braniti ko da im zivot zavisi od toga...

Pristalice Dzounstona su sigurno verovali da je to sto on prica istina,mada je mali broj njih pocinio samoubistvo.To je verovanje u pricu a ne u vidjenu cinjenicu.Isto tako su i prvi hriscani koji su se pojavili nakon vaskrsenja verovali u pricu o vaskrsenju(nisu mogli biti ocevidci jer su se rodili kasnije kao i mi danas),ali su tu pricu culi od apostola i ostalih koji su svojim ocima videli vaskrslog Hrista i koji su videli cudo silaska Svetog Duha na apostole kao i mnoga druga cuda koja su se desavala tada i koja se i danas desavaju.To je velika razlika.U te price Dzounstona i njemu slicnih moze da poveruje samo mali broj ljudi koji imaju psihicke probleme i cije su licnosti labilne a ne da ta prica moze da promeni tok civilizacije.Sve u vezi Hrista je proreceno hiljadama godina pre njegovog rodjenja...

900 ljudi!!!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto bi nam smetala "numerička" argumentacija? Neka bude da su loši vernici, ali zašto da ne bude da su vernici.. Oci nas uče da kad bi se merili po tome ko je od nas dovoljno Hrišćanin, da niko od nas ne bi bio dostojan da se nazove Hrišćaninom. Pa ako ja nisam dostojan da se nazovem Hrišćaninom, ako bi se merilo po delima, koje pravo imam da drugima sudim? Ili kako beše ona priča o fariseju i cariniku, jedan pravednik a drugi nepravednik, i Bog opet opravdaše nepravednika i ne pravednika. Jer pravednik u svojoj pravdi nije uvideo da mnogi faktori odlučuju kakvi ćemo ljudi da budemo, i na mnoge te faktore mi nemamo uticaj. Zato branimo se od zla, ali sud prepustimo Bogu, u nadi da Bog pomiluje i nepravednika.

Onda nemoj da se ogradjujes kad Obraz krene u sirenje svoje verzije pravoslavlja... kad vec imas ponosa da ih ubrajas imaj ponosa i da snosis posledice za njihova delovanja...

A ovako... kad se brojimo: SVI SMO PRAVOSLAVCI!

A kad ja kazem "vidi vasi "pravoslavci" sta rade?"

E onda ide prica :"Aaa neee, oni nisu pravi pravoslavci... oni su zalutali i zabludeli, skrenuli sa pravog puta tralala... blablabla... nema crkva veze sa njima truć truć...  1127_battle

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драги, ја се с тобом у начелу слажем, зато и критикујем хипокризију ових нових теолога који користе различите критеријуме и аргументе, у зависности од тога да ли им је мета критике један део верника или отворени атеисти.

@Mracnjak Наравно да Црква не mora da se drzi, prihvata ili brani bio kakav "naucni model", али као што рекох, у предмодерно време је постојао јединствени светоназор, није било суштинске разлике између различитих области људског духа. Чак и на прелазу у ново доба, нпр. Њутн није себе сматрао научником у данашњем смислу речи, већ филозофом (наслов његовог најзначајнијег дела је "Математички принципи природне филозофије"). То се исто може рећи и за Декарта, Лајбница, и др.

Nije savremenost za svakoga, niti smo mi za sve.

Ako krenemo za modifikacijama i promjenama, probudit ćemo se kao protestanti, držati za ruke i pjevati crnački bluz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...