Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Па то брате рођени! Зар је то толико компликовано схватити? Ако ја моју децу шаљем на веронауку, шта има то да погађа било кога?

U pitanju je širi problem, pokušaću da objasnim primerom. Postoje ateisti koji iskreno veruju da je ideologija religije generalno štetan fenomen. Na drugu stranu, kao što svi dobro znamo, postoje ljudi koji kada vide štetnu pojavu u društvu potpuno ignorišu istu, imaju svojih problema, ne interesuje ih, ne misle da nešto mogu promeniti, itd. Međutim, ima onih koji ne žele da ignorišu, već pokušavaju da utiču na istu. Slična stvar je sa "nezainteresovanim" vernicima - kao što ima ateista koji smatraju religiju štetnom, isto tako ima i vernika koji smatraju ateizam društveno štetnim fenomenom, i među svima njima će se svakako naći neko ko će javno da kritikuje (iz njegovog ugla) - štetnu pojavu, i ova druga grupacija će verovatno takvo ponašanje naći veoma uvredljivim.

Али када хомосексуалци парадирају, шта то има да погађа било кога такође? Ја хоћу право на литију кроз град, исто тако и они имају право да прошетају градом и то је то.

Svako bi trebao da ima pravo da čini sve ono što ne krši zakone jedne zemlje, a javna okupljanja su svakako jedno od prava građana. Stoga, neopravdano je braniti homoseksualcima da šetaju na isti način na koji je pogrešno braniti litiju ili kakvo drugo versko okupljanje. Niti će neko postati gej zato što je video homoseksualca na ulici, niti će iko naprasno postati religiozan ako vidi litiju.

Слажем се са тобом. Само, мала исправка, наиме следеће:

Па то брате рођени! Зар је то толико компликовано схватити? Ако ја моју децу шаљем на веронауку, шта има то да погађа било кога?

је написао Александар (Милојков), а не ја Александар Богдановић.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bas na to sam konkretno mislio sto je Aleksandar rekao, ali i dalje stoji moje misljenje povodom pojave nazvane "udruzenje ateista" jer jedini razlog zasto je uopste nastalo to udruzenje je da bi se nipodastavalo tj borilo protiv onih sto veruju, logicki kad razmislim, evo sad zamisljam da sam ateista- pa iz kog razloga bi ja napravio sad takvo udruzenje uopste i sta bi mi bio cilj?!

Na ovo ce ti svaki ateista odgovoriti da se oni ne bore protiv verujucih,ali da im smeta nametanje vere od strane Crkve i ostalih VZ.

dal si negde video da neki hriscanin pljuje i mrzi ateiste?! to ne postoji momche

Ima i toga koliko hoces.Evo npr ovde. http://www.srbijanet.rs/zabava/zanimljivosti/79459-pronadjen-prvi-portret-isusa-hrista.html

Sto naravno ne znaci da su svi vernici takvi.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma to nisu vernici to su oni sto se samo tako izjasnjavaju :cmizdrenje:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bas na to sam konkretno mislio, ali i dalje stoji moje misljenje povodom pojave nazvane "udruzenja ateista" jer jedini razlog zasto je uopste nastalo to udruzenje je da bi se nipodastavalo tj borilo protiv onih sto veruju, logicki kad razmislim, evo sad zamisljam da sam ateista- pa iz kog razloga bi ja napravio sad takvo udruzenje uopste i sta bi mi bio cilj?!

ako ne verujes jednostavno ne verujes i nema tu potrebe nikakvo udruzenje da se pravi, osim ako nemam neke druge potrebe

svaki dan nikne neko novo udruzenje i sve ih je vise, ajde da su to neka dobrotvorna udruzenja ili slicno, ne, nego ateisti SrBBBBBini, okultisti, prevaranti itd. a zajednicke su im neke posebne potrebe

Nema tu ničega spornog ili čudnog, ljudi koji pripadaju istim ideologijama imaju potrebu za udruživanjem. Kao ateista, i ja mogu uvek da pitam "zašto vernici imaju potrebu da se udružuju u organizovane sisteme, zašto prosto ne veruju u Boga za svoj groš?" Ili "zašto neko ko navija za neki klub ima potrebu da se udružuje sa drugim navijačima?"

Sve su to retorička pitanja, jer se odgovor sam nameće: ljudi osećaju da više mogu da postignu udruženi, u grupi. Ako neko veruje da društvo treba da se menja, ili ako želi da propagira svoju ideju jer misli da je korisna ili ispravna, onda je svakako efikasnije ako svoju ideju plasira preko udružene grupe istomišljenika, nego sam za sebe...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само, мала исправка, наиме следеће: ......... је написао Александар (Милојков), а не ја Александар Богдановић.

Izvinjavam se, tek sam danas došao na forum pa mi treba malo vremena da pohvatam konce oko ovog citiranja...  :cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesi ti u udruzenju ateista?

ako jesi odma da te pitam, ima li na tom vasem forumu hriscana? i o cemu oni pricaju i kakav im je tretman?

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesi ti u udruzenju ateista?

ako jesi odma da te pitam, ima li na tom vasem forumu hriscana? i o cemu oni pricaju i kakav im je tretman?

Jesam, ja sam jedan od osnivača tog udruženja. Na forum ne idem previše često zbog nekih drugih obaveza, ali znam da na njemu ima hrišćana, i znam da se često sukobe sa ateistima. Na kraju krajeva, to je i svrha forumske debate, iako uvek insistiram na tome da se uvek mora voditi računa o kulturi izražavanja i debatovanja.

Naravno, pošto nismo svi isti, ovo pravilo ponekad krše i jedni i drugi, nažalost...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"zašto vernici imaju potrebu da se udružuju u organizovane sisteme, zašto prosto ne veruju u Boga za svoj groš?"

Xришћани се не удружују због заједничких интереса већ због саме природе њихове вере: наиме срж њиховог живота је евхаристијско славље, чији је врхунац причешће (лат. communio=заједничарење), а то (причешће) је центар живота сваког (истинског) хришћанина.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bas na to sam konkretno mislio, ali i dalje stoji moje misljenje povodom pojave nazvane "udruzenja ateista" jer jedini razlog zasto je uopste nastalo to udruzenje je da bi se nipodastavalo tj borilo protiv onih sto veruju, logicki kad razmislim, evo sad zamisljam da sam ateista- pa iz kog razloga bi ja napravio sad takvo udruzenje uopste i sta bi mi bio cilj?!

ako ne verujes jednostavno ne verujes i nema tu potrebe nikakvo udruzenje da se pravi, osim ako nemam neke druge potrebe

svaki dan nikne neko novo udruzenje i sve ih je vise, ajde da su to neka dobrotvorna udruzenja ili slicno, ne, nego ateisti SrBBBBBini, okultisti, prevaranti itd. a zajednicke su im neke posebne potrebe

Nema tu ničega spornog ili čudnog, ljudi koji pripadaju istim ideologijama imaju potrebu za udruživanjem. Kao ateista, i ja mogu uvek da pitam "zašto vernici imaju potrebu da se udružuju u organizovane sisteme, zašto prosto ne veruju u Boga za svoj groš?" Ili "zašto neko ko navija za neki klub ima potrebu da se udružuje sa drugim navijačima?"

Sve su to retorička pitanja, jer se odgovor sam nameće: ljudi osećaju da više mogu da postignu udruženi, u grupi. Ako neko veruje da društvo treba da se menja, ili ako želi da propagira svoju ideju jer misli da je korisna ili ispravna, onda je svakako efikasnije ako svoju ideju plasira preko udružene grupe istomišljenika, nego sam za sebe...

Кад је реч о хришћанима, онда није ствар у идеји већ у вери у Господа. На овом форуму се окупљају првенствено Православни хришћани који о вери, а и о другим стварима желе да размењују своја мишљења и искуства. Нисам приметила код никога од нас верника намеру да навалентно наступа према нехришћанима у смислу да их убеђује у своја властита веровања. Напротив неверујући, а и неки припадници других религија имају потребу да долазе и нас убеђују да смо у заблуди. То је оно што збуњује. Како то да вама није довољно да о својим схватањима полемишете са људима који су са вама на истим "таласним дужинама", већ сврху свог постојања налазите у сталном убеђивању верника у ваше поимање света?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam, ja sam jedan od osnivača tog udruženja. Na forum ne idem previše često zbog nekih drugih obaveza, ali znam da na njemu ima hrišćana, i znam da se često sukobe sa ateistima. Na kraju krajeva, to je i svrha forumske debate, iako uvek insistiram na tome da se uvek mora voditi računa o kulturi izražavanja i debatovanja.

Naravno, pošto nismo svi isti, ovo pravilo ponekad krše i jedni i drugi, nažalost...

Odakle vama ateistima stalno neka potreba da se udruzujete, pravite neke organizacije i slicno? Zar ne mozete da budete ateisti za svoj gros?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Xришћани се не удружују због заједничких интереса већ због саме природе њихове вере: наиме срж њиховог живота је евхаристијско славље, чији је врхунац причешће (лат. communio=заједничарење), а то (причешће) је центар живота сваког (истинског) хришћанина.

Aleksandre, hvala za odgovor. Iako se slažem sa drugim delom tvoje izjave u vezi suštine hrišćanstva, (koju, ako se slažeš, veliki procenat "modernih" hrišćana i ne zna uopšte) - ipak moram da kažem da to predstavlja jedan zajednički interes samih hrišćana. Ne mora sama sintagma "interes" da bude intrinzično loša, suština je da postoji zajednička ideja koja okuplja istu interesnu grupu (u jednom slučaju hrišćane, u drugom ateiste)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle vama ateistima stalno neka potreba da se udruzujete, pravite neke organizacije i slicno? Zar ne mozete da budete ateisti za svoj gros?

Naravno da možemo biti ateisti za svoj groš, ali kada se radi o pitanjima od državnog značaja, kao što je izdvajanje sredstava iz budžeta navodno sekularne države za verske organizacije, ili uvođenja religije u škole, onda je mnogo veća šansa da neko sasluša udruženje nego pojedinca.

Нисам приметила код никога од нас верника намеру да навалентно наступа према нехришћанима у смислу да их убеђује у своја властита веровања. Напротив неверујући, а и неки припадници других религија имају потребу да долазе и нас убеђују да смо у заблуди. То је оно што збуњује. Како то да вама није довољно да о својим схватањима полемишете са људима који су са вама на истим "таласним дужинама", већ сврху свог постојања налазите у сталном убеђивању верника у ваше поимање света?

Nina, suština debate je ubeđivanje oponenta u vlastita uverenja. Pojam "prozelitizma" je u rečnik došao baš iz  religije, dakle ne može biti istina to što kažeš. Iako većina religija sebe inherentno stavlja u pozitivan konteskt (svi ONI to rade, a mi NIKAD) - istina, gledano sa strane nije baš toliko ružičasta. Da jeste, religije koje ne pribegavaju konvertovanju brzo bi nestale i izumrle, dakle neophodno je druge ubeđivati u ispravnost datog sistema verovanja, bilo da je u pitanju pravoslavlje, islam ili đainizam...

Naravno, sa vremenom se menjaju i metodi, nekada je to bila kombinacija nasilnog konvertovanja, usmenog ubeđivanja i pokrštavanja dece, danas se manje koriste nasilne metode, ali su se javili neki drugi oblici (televanđelizam, propaganda preko interneta i drugih modernih sredstava komunikacije itd.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandre, hvala za odgovor. Iako se slažem sa drugim delom tvoje izjave u vezi suštine hrišćanstva, (koju, ako se slažeš, veliki procenat "modernih" hrišćana i ne zna uopšte) - ipak moram da kažem da to predstavlja jedan zajednički interes samih hrišćana. Ne mora sama sintagma "interes" da bude intrinzično loša, suština je da postoji zajednička ideja koja okuplja istu interesnu grupu (u jednom slučaju hrišćane, u drugom ateiste)

Нема на чему. Слажем се.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sizife ja kolko vidim trenutno na vlasti u Srbiji su sve sami ateisti, pa ako ti se to svidja onda (p)odrzavaj takav poredak sta drugo da ti kazem

i jos da dodam da se ne bi lagali vise, jedini razlog osnivanja i postojanja vaseg udruzenja jeste taj sto ste protiv necega, a ne za nesto

nedavno je bas bio napad sarenih na forum, a sada je to napad bezbojnih, leleeeeeeeeee .mislise.

to je to zavrsih postovanje ovde

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vidim koliko je relevantno ko je trenutno na vlasti u Srbiji, dok god se narušava sekularni poredak zemlje finansiranjem religijskih organizacija iz državnog budžeta.

Političari će sve učiniti da bi stekli vlast i održali se na istoj, to im je u opisu posla, a tu nema kraja licemerju.

Narod žanje ono što je sam posejao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...