Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

MP je postao opasan covek

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поготово кад лупи овако нешто:

Biblija, kao pisano otkrivenje Stvoritelja, nas na samom pocetku izvestava da se stvaranje Zemlje, zivota na njoj i univerzuma desilo u periodu od 6 doslovnih dana od 24 sata.

smej.gif :) klapklap

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поготово кад лупи овако нешто:

Biblija, kao pisano otkrivenje Stvoritelja, nas na samom pocetku izvestava da se stvaranje Zemlje, zivota na njoj i univerzuma desilo u periodu od 6 doslovnih dana od 24 sata.

:drugarstvo: мајкл мајкл

to je itekako moguce

samo zavisi iz kog koordinatnog sistema gledas :drugarstvo:

ljudofi da vas pitam sad nesto, nema veze sa MP niti ateistima

meni se cini, tj ne cini mi se, nego sam primetio da se vreme ubrzalo tuzansmajli8904

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ti ateisti sto su napravili udruzenje i sto su kao clanovi, to su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla u zivotu, a zivot je kratak da bi gubio vreme na budalastine i takvu vrstu bezumlja

"Bezumlje" je teška reč.... mnogi ateisti imaju itekako ispunjene živote i pored toga što se interesuju za fenomen religije, tako da primedba nikako ne stoji. Takođe, većina ateista verovatno ima istu primedbu na račun verujućih, da je život previše kratak da bi ga posvetili nečemu što ne postoji, i da energiju treba usmeriti na ovo što je sada i ovde.

Teško da postoji neki kompromis.  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ti ateisti sto su napravili udruzenje i sto su kao clanovi, to su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla u zivotu, a zivot je kratak da bi gubio vreme na budalastine i takvu vrstu bezumlja

"Bezumlje" je teška reč.... mnogi ateisti imaju itekako ispunjene živote i pored toga što se interesuju za fenomen religije, tako da primedba nikako ne stoji. Takođe, većina ateista verovatno ima istu primedbu na račun verujućih, da je život previše kratak da bi ga posvetili nečemu što ne postoji, i da energiju treba usmeriti na ovo što je sada i ovde.

Teško da postoji neki kompromis.  greengrin

Већина атеиста једноставно не верује у Бога и оставља на миру и не вређа оне који верују. То чини мањина из само њима познатих разлога (али не сигурно без разлога). Исто као што и већина хомосексуалаца живи и гледа своја посла, а мањина (масно и добро плаћена) парадира, такође не без њима знаног разлога (који, разлози, успут, не занимају већину хомосексуалаца).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово, у вези хомосексуалаца, лично сам се уверио - разговарајући са "обичним" хомосексуалцима (нису добро плаћене медијске звезде, као ови чија су прва "угрожена").

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teško da postoji neki kompromis.

Наравно да постоји: "живи и пусти друге да живе".  greengrin

P.S. ;)

Па то брате рођени! Зар је то толико компликовано схватити? Ако ја моју децу шаљем на веронауку, шта има то да погађа било кога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teško da postoji neki kompromis.

Наравно да постоји: "живи и пусти друге да живе".  greengrin

P.S. ;)

Па то брате рођени! Зар је то толико компликовано схватити? Ако ја моју децу шаљем на веронауку, шта има то да погађа било кога?

Али када хомосексуалци парадирају, шта то има да погађа било кога такође? Ја хоћу право на литију кроз град, исто тако и они имају право да прошетају градом и то је то.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то брате рођени! Зар је то толико компликовано схватити? Ако ја моју децу шаљем на веронауку, шта има то да погађа било кога?

U pitanju je širi problem, pokušaću da objasnim primerom. Postoje ateisti koji iskreno veruju da je ideologija religije generalno štetan fenomen. Na drugu stranu, kao što svi dobro znamo, postoje ljudi koji kada vide štetnu pojavu u društvu potpuno ignorišu istu, imaju svojih problema, ne interesuje ih, ne misle da nešto mogu promeniti, itd. Međutim, ima onih koji ne žele da ignorišu, već pokušavaju da utiču na istu. Slična stvar je sa "nezainteresovanim" vernicima - kao što ima ateista koji smatraju religiju štetnom, isto tako ima i vernika koji smatraju ateizam društveno štetnim fenomenom, i među svima njima će se svakako naći neko ko će javno da kritikuje (iz njegovog ugla) - štetnu pojavu, i ova druga grupacija će verovatno takvo ponašanje naći veoma uvredljivim.

Али када хомосексуалци парадирају, шта то има да погађа било кога такође? Ја хоћу право на литију кроз град, исто тако и они имају право да прошетају градом и то је то.

Svako bi trebao da ima pravo da čini sve ono što ne krši zakone jedne zemlje, a javna okupljanja su svakako jedno od prava građana. Stoga, neopravdano je braniti homoseksualcima da šetaju na isti način na koji je pogrešno braniti litiju ili kakvo drugo versko okupljanje. Niti će neko postati gej zato što je video homoseksualca na ulici, niti će iko naprasno postati religiozan ako vidi litiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ti ateisti sto su napravili udruzenje i sto su kao clanovi, to su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla u zivotu, a zivot je kratak da bi gubio vreme na budalastine i takvu vrstu bezumlja

"Bezumlje" je teška reč.... mnogi ateisti imaju itekako ispunjene živote i pored toga što se interesuju za fenomen religije, tako da primedba nikako ne stoji. Takođe, većina ateista verovatno ima istu primedbu na račun verujućih, da je život previše kratak da bi ga posvetili nečemu što ne postoji, i da energiju treba usmeriti na ovo što je sada i ovde.

Teško da postoji neki kompromis.  :cmizdrenje:

Већина атеиста једноставно не верује у Бога и оставља на миру и не вређа оне који верују. То чини мањина из само њима познатих разлога (али не сигурно без разлога). Исто као што и већина хомосексуалаца живи и гледа своја посла, а мањина (масно и добро плаћена) парадира, такође не без њима знаног разлога (који, разлози, успут, не занимају већину хомосексуалаца).

@sizif

nema potrebe da izdvajas jednu rec iz celine jer onda gubi pun smisao

bas na to sam konkretno mislio sto je Aleksandar rekao, ali i dalje stoji moje misljenje povodom pojave nazvane "udruzenje ateista" jer jedini razlog zasto je uopste nastalo to udruzenje je da bi se nipodastavalo tj borilo protiv onih sto veruju, logicki kad razmislim, evo sad zamisljam da sam ateista- pa iz kog razloga bi ja napravio sad takvo udruzenje uopste i sta bi mi bio cilj?!

ako ne verujes jednostavno ne verujes i nema tu potrebe nikakvo udruzenje da se pravi, osim ako nemam neke druge potrebe

dal si negde video da neki hriscanin pljuje i mrzi ateiste?! to ne postoji momche

svaki dan nikne neko novo udruzenje i sve ih je vise, ajde da su to neka dobrotvorna udruzenja ili slicno, ne, nego SrBBBBBini, ateisti, okultisti, prevaranti itd. koje nose masku ljubavi, a u stvari imaju neke posebne potrebe

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...