Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Najveći problem kod ateista vidim u tome što oni danas kao najškolovaniji i najobrazovaniji sloj društva u Srbiji drže cijelo visoko školstvo u svojim rukama, dekanate i rektorate.  

Није ни чудо, будући да Црква као да циљано и систематски растерује образоване људе...

Иако се тешко може рећи да се у Цркви било шта уопште ради координисано, постоји општи тренд омаловажавања образовања и учености. У страху од посветовњачења Цркве отишло се у другу крајност - сујеверје и затуцаност се форсирају, а знање и наука презиру. Црква као да је образоване људе пустила низ воду, унапред напуштајући сваку наду да се они могу привести Христу. Једине две "циљне групе" којима је Црква иоле вољна да се посвети и у којима као да види своју будућност су сујеверни традиционалисти и националисти. Плодове оваквог односа већ данас су, на жалост, више него видљиве...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

На ЖРУ се трудимо да заиста са свим добронамерним људима па било које вере или невере да буду, водимо људски дијалог. Лепо је Аца рекао да је веома опасно када један философски правац као то је атеизам постане пропагирање мржње, што је очигледно код појединих атеиста једина намера.

Никако не смемо да будемо недоречени и да не кажемо да је и међу неким верујућим људима вера параван за мржњу према сваму што је другачије. То видим као огроман проблем, а уједно видим и као недостатак вере. Апологија вере је увек аргументована чињеницима а не тешким и грубим речима које данас чујемо из уста многих који себе виде као вернике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никако не смемо да будемо недоречени и да не кажемо да је и међу неким верујућим људима вера параван за мржњу према сваму што је другачије.

Јесте оче. Али, мислим да нам је по том питању савсет мира - јер, заиста водимо борбу на овом форуму и против те, друге крајности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandar - OK - sa većinom tvojih stavova se slažem - ali zaista ne vidim ikakve osnove za zabranjivanje Ateista srbije i tvoj stav oko zabrane je više šta bi bilo kada bi bilo...

Da - sigurno i među članovima imaju i takvih kretena koji su napisali tako neke postove - ali sve dok ateisti srbije kao organizacija javno ili "nezvanično" (npr. na način na koji su to radili Obraz, 1389, dveri i slične povodom parade) ne zagovara nasilje, ne izaziva nasilje i slično zaista ne vidim bilo kakve osnove za zabranu (BTW nisam član pomenutog udruženja mada možda se i učlanim ako procjenim da rade korisne stvari kao što je npr. ova kampanja oko popisa)...

Ukoliko se pak desi da "Ateisti Srbije" počnu vršiti te neke antizakonske i antiustavne aktivnosti - pa makar i to ne bilo javno na forumima i u obliku javnih saopštenja - već nezvanično - postaću im navjeći neprijatelj i slobodno me zovite ako vam treba pomoć za kampanju protiv njih... Mada - nekako ne vidim da se to može desiti... A mislim da bi to bio mnogo veći udarac za nas ateiste i ne vidim da se to može desiti (eh - kada bi samo mogao da tvrdim da sam uvijek u svojim procjenama bio u pravu...)...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Никако не смемо да будемо недоречени и да не кажемо да је и међу неким верујућим људима вера параван за мржњу према сваму што је другачије.

Јесте оче. Али, мислим да нам је по том питању савсет мира - јер, заиста водимо борбу на овом форуму и против те, друге крајности.

Трудимо се.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ако ћутиш - ћути из љубави.

Ако говориш - говори из љубави.

Ако опомињеш - опомињи из љубави.

Ако опрашташ - опрости из љубави.

Унутрашњи корен нека буде љубав,

Из овог корена може да израсте само добро."

                                                                      - Блажени Августин

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...Hrišćanin čudna sorta za mnoge, tj. smeš par puta godišnje da odeš u crkvu i zapališ sveću, smeš i da "braniš" Pravoslavlje (jer narodni folklor, ali pšt, da ne ljutimo revnitelje), ali da želiš veru, Hrista, ovde te već ne razumeju.. No ovo važi i za deklarisane ateiste, tako da se ne raduju.

Баш тако, имамо активне (декларисане) атеисте и пасивне атеисте (="вернике" традиционалисте и/или срББББББе).

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Господине Шрек, обратите мало пажњу какав ГОВОР МРЖЊЕ шире ваши чланови и присталице. Погледајте шта пишу по форумима. Има дебелих разлога за једну озбиљну тужбу за дискриминацију, овог пута мањине над већином. То ће вам се једном и десити - кад нашем стрпљењу дође крај.''

Ти си дошао на сајт и кренуо буквално да претиш људима без икаквог нормалног и моралног основа тужбом и забраном и очекивао си шта? Букете цвећа? И на све то нико ни са једном претњом по тебе, чак ни госн. Шрек није реаговао. Показао си се ко најгори арогантан силеџија чији его не зна за границе, све под плаштом ''хришћанске смирености''. А из доле се наведеног види да ти ни најмање не познајеш уставе и законе ове земље.  

Људи, није питање да ли они имају право да буду атеисти. Наравно да имају. Проблем је дискриминација верујућих људи, изругивање, претње и омаловажавање туђих верских осећања. Дакле, једном речју, кршење Закона против дискриминације и кршење Устава Републике Србије.

Дискриминација је свакако противзаконита, мада проклет био ако ти уопште знаш шта је то. Онога дана кад некоме буде ускраћен посао или буде пребијен у Србији јер је православан, тог дана ћу се и ја свесрдно борити против дискриминације православних у Србији, али повреда нечијег стакленог ега свакако није дискриминација.

Претње су свакако противзаконите. Само како ћеш било шта што је иједан атеиста рекао да протумачиш као претња а да не протумачиш изјаве Амфилохија пре и после геј параде као претња. Којом то менталном магијом можеш тај трик да изведеш?

Али нешто што сваки верник треба једном за свагда да утуви себи у главу је: изругивање и омаловажавање туђих верских осећања НИЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО!!!!

Иначе би православци били у затвору сваки пут кад за неку верску организацију кажу да је ''секта''. У томе је велико лицемерје СВАКЕ религије. Нико не сме ништа да каже против ње, али зато количина отрова који се бљује на све друге религије и на атеисте је импресивна чак и са тачке гледишта неког ''анти-теисте''. Да направим ја листу како су све атеисти названи на овом форуму? А тек хомосексуалци?

И да, многи атеисти мисле да је религија катастрофална ствар за наше друштво и делују легалним и легитимним средствима у отклањању исте... образовањем, јавном критиком религије и исмевањем религије такође, јер богами материјала са ваше стране никад нема у мањку. Па шта! Ви као не радите исто! Зовите ви то како год хоћете, сатанизам, комунизам, антитеизам, баш нас брига, али оног тренутка кад насиљем будете покушавали да нама ускратите има да се суочите са последицама, јер Србија миц по миц стасава у демократску и правну државу.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али нешто што сваки верник треба једном за свагда да утуви себи у главу је: зругивање и омаловажавање туђих верских осећања НИЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО!!!!

Ма причај ми нешто о томе. Интересује ме у ком си то Закону прочитао? Хомосексуалцу није дозвољено рећи да је педер, али је зато дозвољено хришћане називати болесницима и скрнавити њихове светиње.

Претње су свакако противзаконите. Само како ћеш било шта што је иједан атеиста рекао да протумачиш као претња а да не протумачиш изјаве Амфилохија пре и после геј параде као претња. Којом то менталном магијом можеш тај трик да изведеш?

Нека +Амфилохије брани себе пред Законом. Његов гест нема никакве везе са причом да ли је агитовање атеиста противзаконито.

Зовите ви то како год хоћете, сатанизам, комунизам, антитеизам, баш нас брига, али оног тренутка кад насиљем будете покушавали да нама ускратите има да се суочите са последицама, јер Србија миц по миц стасава у демократску и правну државу.

Каквим насиљем? Ко позива на насиље? Позивамо на поштовање Закона ове земље. За увреду и клевету, свидело се то вама или не, иде се на суд. Једно је бити духовит, а друго је најбруталније вређати туђе достојанство. Пропагирајте ви атеизам, нико вам не брани. Међутим, мораћете да се обуздате у вређању других, који не мисле као ви.

Имамо на форуму и адвоката, ваљало би да кажу своје мишљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ово је још и духовито. Међутим, има таквих слика (монтажа) која превазилазе границе здравог ума, а камоли границе цивилизованог људског понашања. Да су по среди неки "наложени клинци", па да човек не обраћа пажњу. Жалосно је што образовани људи допуштају да се срозају на ниво простака. Ево, један лекар атеиста о томе сам сведочи (на срећу, њему је изгледа дошло из д.... у главу):

Savet-predlog-sugestija: bez vredjana vernika i verskih zajednica, fino i kulturno, obrazovano i vaspitano - tiha voda breg roni. Ovo je paranoican narod, paranoicno drustvo, jako malo im treba da naprave hajku na bilo koga... Licno sam postavio gomilu slika i komentara koji iritiraju srpske hriscane. Mozda treba prestati sa tim. Jednostavno samo udariti tamo gde su najranjivi i najtanji: traziti da placaju porez, da se sekularnost drzave ocuva, da se svim verskim grupama dodeli isti status (ukljucujuci i drzavne praznike, cime bi drzava sama videla da je besmisleno praznovati jedan bozic, uskrs i sl - a ne praznovati drugi, - cime se implicitno obesmisljava praznovanje i nerad BILO KOG verskog datuma...), da se veronauka iz skola iseli u crkve, da se kreacionizam i druge nenaucne ideje potiskuju i da se neguje racionalni, skepticni, naucni i humanisticki pogled na svet...

Шта онда да очекујемо од младих, незрелих људи? Зашто нас онда чуди одакле насиље међу младима, одакле бруталност?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...