Дејан Написано Април 6, 2011 Пријави Подели Написано Април 6, 2011 Да ли је ? Да ли прожима све поре нашег друштва? 1340_womens Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
nishizawa Написано Април 6, 2011 Пријави Подели Написано Април 6, 2011 Није у питању само европејство, нити је у питању само демокатија, нити људска права, нити начин живота - у питању је НЕШТО што чини суму свега тога и још којечега, а то нешто је неименовано и недефинисано, неизрециво на онај начин на који Новоговор из Орвелове 1984. ограничава само наше поимање стварности, и самим тим неухватљиво... Као Матрикс - сви знамо да је ту, осећамо како нас притиска, на врх језика нам је, али нам опет некако измиче... И како год покушамо да се поставимо, да се томе нечему одупремо, оно нам као некаква аморфна маса просто цури кроз прсте и не да се ухватити ни за главу ни за реп... То нешто заиста прожима не само све поре нашег друштва, него и све поре нашег друштвеног живота, тако да се сваки вид борбе против тога претвара у одсецање главе стоглаве Хидре - на место сваке одсечене израсту три нове, и сваки ударац који се на тај начин зада томе нечему бива апсорбован и, на крају, само храни то нешто и чини да постане јаче и моћније... Због тога сам дубоко убеђен да смо ми сами једино могуће поприште борбе против НЕЧЕГА - победити га можемо само и једино У СЕБИ... Катодна цев све трпи, а интернет свакога. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука