Jump to content

LSD dobar u lečenju depresije?


Препоручена порука

psychedelic-mushroom.gif

LSD (dietilamid lizergične kiseline) i ketamin, dva moćna halucinogena, takođe su potencijalni lekovi za depresiju, uznemirenost i opsesivno kompulisvi poremećaj (OKP).

Dve studije, objavljene u časopisu Science and Nature, potvrđuju da halucinogena sredstva stimulišu zdravu moždanu aktivnost i unapređuju rast neurona.

Ketamin i depresija

Ova studija je u potpunosti posvećena leku ketaminu.Ovaj lek, koji se često koristi kao životinjski sedativ, može se upotrebljavati i za opuštanje ljudi, ali i rekreativno zbog svojih halucinogenih i euforičnih efekata. Molekularni psiholog Nanksin Li je sa svojim kolegama davao pacovima male doze ketamina i primećeno je da lek pojačava signalizaciju između neurona u mozgu i dovodi do zdravog rasta sinapsi. Zaključili su da ketamin može biti koristan u lečenju depresije jer trenutno povećava moždanu aktivnost – tako da nema potrebe čekati po nekoliko nedelja i meseci da bi lek počeo da deluje.

LSD i OKP

U časopisu Nature Reviews Neuroscience, Franc X. Folenvajder i Majkl Kometer daju širok pregled istraživanja halucinogena u proteklih pedeset godina. Zajedno su prikupili istraživanja iz hiljadu studija o tome kako halucinogena sredstva poput LSD-a, ketamina i psilocibina utiču na mozgove zdravih ljudi kao i kod ljudi koji pate od depresije i drugih poremećaja. Došli su do istog zaključka kao i Li, da halucinogena sredstva unapređuju zdravu neuronsku aktivnost u mozgu.

Izgleda da je vreme da kao lek halucinogena sredstva dobiju drugu šansu.

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2011&mm=04&nav_id=504220      :cheesy:

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље је боловати од депресије него од наркоманије.

LSD не изазива зависност. Међутим, ревновање по разуму је најбољи лек против депресије (заправо ко ревнује по разуму не би требало да може ни да је "закачи").

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moguće štetne posledice

Nemoguće je predvideti kakvo će biti delovanje LSD-a. Moguće je da sve prođe u redu i da konzument proživi dobar trip, a opet moguća su stanja duboke paranoje, psihoze i konfuzije, koja ostavljaju duboke psihičke posledice, od kojih se osoba oporavlja mesecima. Zabeleženi su slučajevi osoba koje se nikada nisu spustile s tripa, te su ostale "zarobljene" u tom stanju, na dugotrajnom lečenju u odgovarajućim ustanovama.

Tekst preuzet sa sajta Nikad heroin, LSD http://www.nikad-heroin.com/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=100#ixzz1Ifvwlg4G

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moguće štetne posledice

Nemoguće je predvideti kakvo će biti delovanje LSD-a. Moguće je da sve prođe u redu i da konzument proživi dobar trip, a opet moguća su stanja duboke paranoje, psihoze i konfuzije, koja ostavljaju duboke psihičke posledice, od kojih se osoba oporavlja mesecima. Zabeleženi su slučajevi osoba koje se nikada nisu spustile s tripa, te su ostale "zarobljene" u tom stanju, na dugotrajnom lečenju u odgovarajućim ustanovama.

Наравно то што не изазива зависност не значи да ваља.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да би лечење ЛСД-ом био врло клизав терен, више експеримент, а има толико ефикасних антидепресива који дају добре резултате, ако се узимају ( и остављају) онако како препише психијатар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ревновање по разуму је најбољи лек против депресије (заправо ко ревнује по разуму не би требало да може ни да је "закачи").

А шта ћемо са органски узрокованом депресијом ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Било је и још сјајних идеја, није да није:  мајкл

Откривена велика тајна: Војници Вермахта били навучени на кокаин

Немачки војници у Другом светском рату били су навучени на тешке дроге, закључак је лекарске комисије која је истражила новооткривену архиву министарства здравља Трећег Рајха

Према сазнањима до којих су дошли немачки лекари, војници су на фронту добијали таблете "Перветин", које су садржавале велику количину кокаина и амфетамина. "Перветин" су често узимали пилоти и тенкисти, а у народу су у то време постојале поштапалице типа "узели су панцер" или "добили су редовну порцију Луфтвафе колачића".

Према новом великом открићу, више од 100.000 војника који су напали СССР били су дрогирани, што баца ново светло на њихову отпорност на ратишту. Према подацима министарства здравља Трећег Рајха, немачким војницима је током Другог светског рата било издано више од 200 милиона таблета "Перветина".

Према лекарским картонима Адолфа Хитлера, као и према сведочењу преживелих лекара, вођа Трећег Рајха је два пута конзумирао "Перветин", оба пута због зубобоље.

http://novinepress.co.rs/sr/vesti/zanimljivosti/story/156447/Otkrivena+velika+tajna%3A+Vojnici+Vermahta+bili+navu%C4%8Deni+na+kokain.html

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...