Jump to content

(Не)мешање државе у економију, социјална држава итд.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да их држава тера точкови би испадали на свакој кривини. Терају их купци који дају паре.

Ali drzava utvrdjuje standarde a ne firma. Da to ne radi drzava svaka firma bi imala svoj standard. I ni jedan ne bi valjao.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 112
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Па није баш тако. Држава није прописала индустрији "измислите АБС" или "измислите ваздушни јастук". Држава је глупа - она "прописује" само у оквиру оног што је познато, не може да "прописује" иновације, а у ауто индустрији стално имамо безброј иновација које подижу стандард на ниво који чиновници не могу ни да скапирају.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па `ајде, ако ћемо да се држимо принципа то може да се сврста у заштиту живота грађана па да се делегира држави. Мада могу да замислим колико су ефикасни... Вероватно у пракси више служи за малтретирање власника да се добије мито.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па `ајде, ако ћемо да се држимо принципа то може да се сврста у заштиту живота грађана па да се делегира држави. Мада могу да замислим колико су ефикасни... Вероватно у пракси више служи за малтретирање власника да се добије мито.

Aли чекај, шта је алтернатива? Да се чека да тржиште све само регулише, а до тад ко умре, умро је и ко се разболи, разболео се?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па `ајде, ако ћемо да се држимо принципа то може да се сврста у заштиту живота грађана па да се делегира држави. Мада могу да замислим колико су ефикасни... Вероватно у пракси више служи за малтретирање власника да се добије мито.

Aли чекај, шта је алтернатива? Да се чека да тржиште све само регулише, а до тад ко умре, умро је и ко се разболи, разболео се?

Па у суштини се то и дешава, ено најновијег примера оног ретарда што је "крстио" ракију метанолом и на тај начин убио 2 човека (што је познато). Ко је умро-умро је, а где је била "инспекција"?

Хоћу да кажем, увек ће постојати криминал, само је питање да ли плаћање инспектора из пореза у сразмерној мери заиста превентују криминал, и да ли би проценат тог криминала уопште порастао када та инспекција не би постојала него би се криминалци хватали након доказаног кривочног дела као што је случај у свакој другој врсти криминала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Што се образовања тиче ево шта кажу подаци:

201104_blog_mccluskey151.jpg

Плава линија која расте је улагање по ђаку у државним школама, остало су резултати ђака на стандардним тестовима. Ефикасност - 0, зеро.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...